Προς το περιεχόμενο

Realme 7 pro,Realme 8 pro ή Redmi note 10 pro


emp87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, intruder99 είπε

Redmi Note 10 Pro ψηφίζω κι εγώ. Περιμένω να πέσει γύρω στα 220 ευρώ και θα το χτυπήσω. Αυτή την στιγμή η έκδοση 6/128 κοστίζει 257.73€ στο Banggood.

Πολύ ωραίο κινητό φίλε γαμαει καλή κάμερα και οθόνη αλλά που δεν είναι 5G με χαλαει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλα να σοβαρευτούμε λίγο. Κινητό να κρατάει 4 χρόνια μόνο iPhone. Αντε και κανενα σαμσουνγκ σειρά s . Από αυτά που λέει ο ts μια 2ετια και ευχαριστημένος θα είσαι.

Και Εγω έπειτα από αποτυχημένη αγορά του α51 ακόμα ψάχνωμε  για αγορά δεύτερου κινητού. Τωρα που έχουν ανοίξει τα μαγαζιά θα πάω να δω realme 7 pro και one plus n10.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2021 στις 3:40 ΠΜ, kp1 είπε

Πολύ ωραίο κινητό φίλε γαμαει καλή κάμερα και οθόνη αλλά που δεν είναι 5G με χαλαει

Πολύ ωραίο κινητό φίλε αλλά θα το ήθελα με 5G και θα το θεωρούσα πολύ vfm ήδη είναι..περιμένω μήπως βγάλουν κάνα αντίστοιχο με 5g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/4/2021 στις 4:08 ΜΜ, emp87 είπε

για τον μεσο χρηστη μεχρι 250 ευρω και προκειμενου να το κρατησει μια 4ετια ποιο απο τα τρια προτεινετε?

Θα πάρεις Realme 7 pro. (το 8 pro το ίδιο είναι ουσιαστικά με μεγαλύτερες τιμές sar).

Xiaomi δεν, το MIUI bugs εδώ κι εκεί. Άσε που Xiaomi κάθε 2η Παρασκευή βγάζει και νέο μοντέλο, θα χάσεις τη μπάλα.

Αν θες 5G οπωσδήποτε δες και το Realme 7 5G.

 

Τώρα για κάποιους που λένε δεν κρατάει 4ετία, μεγάλος μύθος. Έχουν μπει στο τρυπάκι να αλλάζουν κάθε 1-1/2 χρόνο και σου λένε όχι και τρίχες κατσαρές.

Αν πάρεις κινητό με σχετικά δυνατή cpu (όχι ναυαρχίδας) και ram ανάλογα την εποχή μια χαρά κρατάει 4τία. Και το 2012-13 τα ίδια συζητούσαμε. Έχω βγάλει 2 4ετίες με 2 κινητά...

To '17 αυτό που πήρα είχε 4Gb ram και τρέχει ακόμα μια χαρά με πολλές εφαρμογές ανοιχτές. Για να βγάλεις 4ετία από σήμερα, πάρε ένα με 8Gb και είσαι οκ (και με 6Gb πιθανόν). Μην πάρεις με 4Gb.

Επίσης να ξέρεις το κινητό το κάνουμε 1 φορά στο τόσο και αν χρειαστεί, επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πολλοί δεν το κάνουν και σου λένε κολλάει...Ποιος ξέρει τι ιούς κατεβάζουν...

Επεξ/σία από vision
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2021 στις 6:33 ΠΜ, mp123 είπε

Έλα να σοβαρευτούμε λίγο. Κινητό να κρατάει 4 χρόνια μόνο iPhone. Αντε και κανενα σαμσουνγκ σειρά s . Από αυτά που λέει ο ts μια 2ετια και ευχαριστημένος θα είσαι.

Και Εγω έπειτα από αποτυχημένη αγορά του α51 ακόμα ψάχνωμε  για αγορά δεύτερου κινητού. Τωρα που έχουν ανοίξει τα μαγαζιά θα πάω να δω realme 7 pro και one plus n10

Κ αυτά που κοιτάς στο ίδιο επίπεδο είναι . Αν είναι να δώσεις τα λεφτά για op nord πάρε ένα μεταχειρισμένο op 7 t

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, adi32 είπε

δεν εμπιστευομαι xiaomi 

 

Το μόνο που με προβληματίζει εδώ είναι ο αισθητήρας εγγύτητας. Όλα τα άλλα (AOD, επεξεργαστής κτλ.) έχουν να κάνουν με τις προσδοκίες του καθενός και για εμένα προσωπικά είναι ασήμαντα.

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vargas είπε

Κ αυτά που κοιτάς στο ίδιο επίπεδο είναι . Αν είναι να δώσεις τα λεφτά για op nord πάρε ένα μεταχειρισμένο op 7 t

Λες το n10 να ξενερώσω την ζωή μου ; Να κολαει στο δκροκιγκ  και να είναι αργό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mp123 είπε

Λες το n10 να ξενερώσω την ζωή μου ; Να κολαει στο δκροκιγκ  και να είναι αργό ;

Να σου κολλάει τόσο νωρίς δεν νομίζω. Αλλά γενικώς έχει βγάλει προβλήματα το συγκεκριμένο τηλέφωνο . Μάλιστα  είχε αναφερθεί κ θέμα με bootloop , γι'αυτό σου λέω για το op7 t που σαν μεταχειρισμένο τα αξίζει τα λεφτά του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vargas είπε

Να σου κολλάει τόσο νωρίς δεν νομίζω. Αλλά γενικώς έχει βγάλει προβλήματα το συγκεκριμένο τηλέφωνο . Μάλιστα  είχε αναφερθεί κ θέμα με bootloop , γι'αυτό σου λέω για το op7 t που σαν μεταχειρισμένο τα αξίζει τα λεφτά του 

 Έχω το αιφον 11. Ότι και να πιάσω τωρα ξενερώνω την ζωή μου. Πηρα το α51 για δεύτερο αντροιντ και το έδωσα στο ανίψι μου. Μεγάλη φόλα. Θα ανέβω στα 350 400 γιατί δεν βλέπω φως στα φτηνα. Σαμσουγκ σοβαρό δεν βρησξεις σε αυτά τα λεφτά. One plus nord στα 380 βλέπω αλλά τωρα πλαστικό frame. Απαράδεκτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κανένα κινητό δεν κρατάει τόσο πολύ, πολύ απλά γιατί οι μπαταρίες είναι αναλώσιμες και σε δύο χρόνια το πολύ το κινητό σου θα είναι άχρηστο. Οπότε αγοράζεις κινητό με σοβαρή υποστήριξη στην χώρα, παίρνεις ένα Huawei Nova 5T, αλλάζεις μπαταριούλα κάθε ένα με δύο χρόνια με 20€ και είσαι άρχοντας (εκτός από gaming).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChrisN.S. είπε

Κανένα κινητό δεν κρατάει τόσο πολύ, πολύ απλά γιατί οι μπαταρίες είναι αναλώσιμες και σε δύο χρόνια το πολύ το κινητό σου θα είναι άχρηστο. Οπότε αγοράζεις κινητό με σοβαρή υποστήριξη στην χώρα, παίρνεις ένα Huawei Nova 5T, αλλάζεις μπαταριούλα κάθε ένα με δύο χρόνια με 20€ και είσαι άρχοντας (εκτός από gaming).

Σίγουρα θα υπάρχει μια πτώση της απόδοσης, αλλά το "άχρηστο" το θεωρώ υπερβολή. Το προηγούμενο μου κινητό ήταν το Xiaomi Redmi Note 4X και το είχα κρατήσει περίπου δυόμιση χρόνια. Το άλλαξα μόνο και μόνο επειδή ήθελα κάτι καινούριο. Η μπαταρία με μέτρια χρήση (social media, browsing) έβγαζε άνετα μια ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...