Προς το περιεχόμενο

Παρεμβολές από φώτα Led σε όχημα


pados1002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ομάδα! Ίσως να ποσταρω σε λάθος section, συγχωρέστε με.

Λοιπόν, έχω βάλει κάποια φανάρια led, 8 κομμάτια x 48w και μια ledoμπαρα περίπου στα 240w σε τρακτέρ. Τα led δουλεύουν άψογα αλλά μου προκαλούν παρεμβολές στο ραδιόφωνο αλλά και στις μετρήσεις του καντράν, όπου μόλις ανάψω τα led η μέτρηση της θερμοκρασίας μου δείχνει κατευθείαν περισσότερους βαθμούς απ' ότι χωρίς αυτά αναμμένα. Έψαξα όσο καλύτερα μπορούσα για λύση και το μόνο που βρισκω να λένε είναι για φίλτρα ρεύματος. Γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς πρέπει να αλλάξω ή να χρησιμοποιήσω για να στρώσει το πρόβλημα μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από pados1002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, pados1002 είπε

Καλησπέρα ομάδα! Ίσως να ποσταρω σε λάθος section, συγχωρέστε με.

Λοιπόν, έχω βάλει κάποια φανάρια led, 8 κομμάτια x 48w και μια ledoμπαρα περίπου στα 240w σε τρακτέρ. Τα led δουλεύουν άψογα αλλά μου προκαλούν παρεμβολές στο ραδιόφωνο αλλά και στις μετρήσεις του καντράν, όπου μόλις ανάψω τα led η μέτρηση της θερμοκρασίας μου δείχνει κατευθείαν περισσότερους βαθμούς απ' ότι χωρίς αυτά αναμμένα. Έψαξα όσο καλύτερα μπορούσα για λύση και το μόνο που βρισκω να λένε είναι για φίλτρα ρεύματος. Γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς πρέπει να αλλάξω ή να χρησιμοποιήσω για να στρώσει το πρόβλημα μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Πάρε ρευμα για τα φανάρια απο αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πάρε ρευμα για τα φανάρια απο αλλού.

Η ledομπαρα που προκαλεί και το μεγάλο πρόβλημα παίρνει απευθείας απ' τη μπαταρία... Από πού αλλού θα μπορούσα να του δώσω ρεύμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...