Προς το περιεχόμενο

Εγκατασταση Οπτικης Ινας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να κάνω αίτηση για fiber to home κάτω από την πολυκατοικια μου υπάρχει κατανεμητης και ουσιαστικό το μόνο που χρειάζεται είναι να περασουν την ίνα στο διαμέρισμα μου wind είναι να ρωτήσω ποσο χρόνο κάνει να γίνει η εγκατάσταση και η ενεργοποίηση;

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 10/05/2021 at 15:31, nikosmakos said:

για μεσα στο σπιτι ή για εξω? για μεσα στο σπιτι θα εβαζα panduit cat6,6a. για απο το σπιτι μεχρι τον κατανεμητη είτε πας σε Pet τηλεφωνικό είτε σε utp εξωτερικου χώρου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας, εσωτερικα εχω περασει FTP CAT6 για LAN, εξωτερικο εχω βαλει ενα CAT 6 εξωτερικης χρησης και αφησα ενα σωληνα-οδηγο για να περασω οπτικη ινα οταν ο ΟΤΕ τοποθετησει το εσωτερικο κουτι στο κτηριο (αυτη την στιγμη δεν ξερω τι θα βαλει για να εχω ετοιμο το αναλογο κλιπακι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, nikosmakos said:

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας, εσωτερικα εχω περασει FTP CAT6 για LAN, εξωτερικο εχω βαλει ενα CAT 6 εξωτερικης χρησης και αφησα ενα σωληνα-οδηγο για να περασω οπτικη ινα οταν ο ΟΤΕ τοποθετησει το εσωτερικο κουτι στο κτηριο (αυτη την στιγμη δεν ξερω τι θα βαλει για να εχω ετοιμο το αναλογο κλιπακι)

sc-apc ειναι η ακρη που κουμπωνει στο ont/ftth router. θα στο φτιαξουν αυτοι οταν βαλεις ftth.μπαινει σαν κουτακι μικρο και μεσα στο σπιτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...