Προς το περιεχόμενο

ebay 1080ti? τρελή τιμή;


rxshrimp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ebay κάνει οτι μπορεί για να πιάσει απάτες, πχ εχει πλαφόν σε μηνιαιο τζιρο (αν εισαι συνεπής σε ανεβάζει κλίμακα και αντίστροφα) εντοπίζει patterns συμπεριφοράς στις πωλήσεις και αν εντοπίσει κάτι εκτός των συνηθισμενων είτε ακυρώνει αυτόματα είτε στέλνει ειδοποιήσεις στο customer support για να επιληφθεί επί του θέματος.

Οι απατεώνες ξέρουν ή και δοκιμάζουν τα όρια του συστήματος. 

Οσο για την τιμή της συγκεκριμένης gpu ενταξει τι να λεμε, κοντά στο νου και η γνώση...

25 λεπτά πριν, rxshrimp είπε

Τα λεφτά δεν νομιζω να μπορουν να τα παρουν, εχω πουλησει παλαιοτερα πραγματα στο ebay και τα χρηματα ηταν δεσμευμενα για 25 μερες , οταν παραδωθηκε το προιον τοτε μου τα ξεκλειδωσαν.

Μια δικλειδα ασφαλειας ακόμα, γενικά χτίζεις προφιλ εμπιστοσύνης στο ebay.

Αν είσαι συνεπής σε αρκετές διαδοχικές συναλλαγές τα χρήματα δεν δεσμεύονται. Απο εκεί και πέρα αραιά και που σαν δειγματολειπτικο ελεγχο ισως κάποια συναλλαγή να πέσει σε αυτή την περίπτωση.

Αν δωσεις tracking info επίσης αποδεσμευονται τα χρηματα γρήγορα εάν όχι άμεσα.

Σε γενικές γραμμές είναι αρκετά "δίκαιο" και "ασφαλές", αν δεν ειχε το κατ'εμε υψηλό ποσοστό προμήθειας θα το εκτιμούσα περισσότερο.

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο παρελθόν είχα αγοράσει από scam στο ebay, από έναν χρήστη με πάνω από 2500 θετικές κριτικές.

Είχαν χακάρει τον λογαριασμό του, άλλαξαν τα στοχιεία πληρωμής και πούλαγαν πολλαπλά switch για 180€.

Σε δύο μέρες είχα τα λεφτά μου πίσω, χωρίς καν να κάνω κάτι εγώ.

Επεξ/σία από tsamo2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εισαι χρονια χρηστης με συναλλαγες χωρις προβληματα τα χρηματα ειναι αμεσα διαθεσιμα ειτε να τα ριξεις στην τραπεζα σου ειτε να κανεις αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ceptor είπε

Σκαμ είναι παιδιά. Προσοχή όταν κάνετε τέτοιες αγορές. Δεν θα πάρετε ποτέ κάρτα προφανώς. Τα λεφτά σας ο θεός βοηθός αν γυρίσουν. 

Εάν δεν έχεις ιδέα μην γράφεις .. τα λεφτά τα παίρνουν άμεσα , το ebay/PayPal έχει από τα καλύτερα AI συστήματα για αυτή την δουλειά. Ο θεός βοηθός με κάτι τύπους σαν και εσένα που δεν ξέρουν που παν τα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, omitziz είπε

Εάν δεν έχεις ιδέα μην γράφεις .. τα λεφτά τα παίρνουν άμεσα , το ebay/PayPal έχει από τα καλύτερα AI συστήματα για αυτή την δουλειά. Ο θεός βοηθός με κάτι τύπους σαν και εσένα που δεν ξέρουν που παν τα 4.

Δε ξέρω πού πάνε τα 4 ε; Οκ μάγκα. Εγώ απλά το είπα για να μην μπλέκουν τα παιδιά επειδή και εγώ ψάχνω. Σε πειράζει που απάντησα; Έχεις κάποιο πρόβλημα επειδή έχω 0 αναρτήσεις; Να στείλουν λεφτά να περιμένουν και τον scammer και μετά να πάρουν τα λεφτά τους πίσω και να μην έχει γίνει κάτι είναι καλύτερα; Ότι θα γυρίσουν τα λεφτά θα γυρίσουν. Να μπουν σε μια διαδικασία που γίνεται εδώ και καιρό δεν υπάρχει λόγος. Χαλάρωσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή η προθεσή σου, απλά προσέχουμε και σκεφτομαστε και λίγο παραπάνω πριν γράψουμε κάτι. Σκέψου να διαβάζεις κάτι αντίστοιχο, τι εντύπωση θα σου δημιουργηθεί;

Πρώτα γράφεις

31 λεπτά πριν, Ceptor είπε

Τα λεφτά σας ο θεός βοηθός αν γυρίσουν. 

Μετά την "παρατήρηση"

15 λεπτά πριν, Ceptor είπε

Ότι θα γυρίσουν τα λεφτά θα γυρίσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morehp είπε

καλή η προθεσή σου, απλά προσέχουμε και σκεφτομαστε και λίγο παραπάνω πριν γράψουμε κάτι. Σκέψου να διαβάζεις κάτι αντίστοιχο, τι εντύπωση θα σου δημιουργηθεί;

Πρώτα γράφεις

Μετά την "παρατήρηση"

Στην περίπτωση που όντως τους στείλουν κάτι και φτάσει εδώ και είναι μουφα θα πρέπει να περιμένουν να το παραλάβουν και μετά να γυρίσουν τα λεφτά. Οκ το έγραψα κάπως βιαστικά γιατί όντως θα γυρίσουν τα λεφτά και αν φανεί αμέσως η απατη θα γυρίσουν και αμέσως. Ο άλλος δεν ήταν ανάγκη να απαντήσει έτσι αλλά οκ. Άμα έχεις τόσα ποστ απαντάς όσο μάγκικα θέλεις λογικό.. με την κατάσταση στις κάρτες γιατί να χάνουν έστω και λίγο χρόνο και να έχουν νεύρα με τους απατεώνες; Αυτό ήθελα απλά να πω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...