Προς το περιεχόμενο

Δώρο για κάπου συγκεκριμένα-Απόψεις


pavlovic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά

Μιας και έχω ολοκληρώσει το μεταπτυχιακό που έκανα, θέλω να πάρω στη γραμματέα του μεταπτυχιακού μου και υποψήφια διδάκτωρ ένα δώρο γιατί πολλες με είχε βοηθήσει σε θέματα του μεταπτυχιακού. Η κοπελα ειναι 32 ετών, έχει αγορί ( το αναφερω γιατι δεν θελω να της παρω ενα δωρο παρεξηγησιμο) και είναι και υποψήφια διδάκτωρ. 

 

Είμαι ανάμεσα σε τρία δώρα να της πάρω: Ειμαι αναμεσα σε φουλαρι, τηλεχειριστηριο παρουσιασης και φορτιστη αυτοκινητου.

Το τηλεχειριστήριο παρουσίασης , επειδή είναι και υποψήφια διδάκτωρ θα τη βοηθούσε σίγουρα, ο φορτιστής αυτοκινήτου το ίδιο καθώς οδηγάει, και το φουλαρι θα ηταν υπεροχο δωρο απλα οσες φορες την ειδα στη σχολή συν οτι ειδα τις φωτογραφιες της στο φεισμπουκ ειδα οτι δεν φορουσε πουθενα φουλαρια.

 

Εσείς τι θα μου προτείνατε να της παρω? Σκέφτηκα να της παρω το τηλεχειριστηριο παρουσιασης και μαζι κατι για το χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλεχειριστήριο, που θα της είναι ένα δώρο χρηστικό, γι' αυτό και το προτιμώ, κάλλιστα μπορείς να το συνοδεύσεις και με ένα κουτί γλυκά ξέρω 'γω. Η χειρονομία κι η πρόθεση είναι που μετρούν περισσότερο. Τώρα, άμα θες κάτι πιο καλό, μπορείς να πας και σε ένα ποιοτικό στυλό και να ζητήσεις να σου το χαράξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pavlovic είπε

το φουλαρι θα ηταν υπεροχο δωρο απλα οσες φορες την ειδα στη σχολή συν οτι ειδα τις φωτογραφιες της στο φεισμπουκ ειδα οτι δεν φορουσε πουθενα φουλαρια.

Πως είναι υπέροχο δώρο αφού δεν τα φοράει; Γυναίκα είναι,αν της άρεσαν θα τα φορούσε. Θα το φορέσει επειδή θα της το πάρεις εσύ;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που θα κανείς με τα δώρα που λες εινσι να φανείς Τσιπης. Η δεν κανείς τίποτα και την ευχαριστείς με τα λόγια η ξεκινάς από 100 να της πάρεις μια οικονομική τσάντα ( backpack της longchamp) ). Σε πήγα σε κάτι σοβαρό και παρά μα παρά πολυ οικονομικό. Παρε μια ιδεα και ανάλογος το budget παρτης κάτι από τα παρακάτω. Δεν έχετε γούστο εσείς οι νέοι να κάνετε δώρο σε μια γυναίκα. Ακου φουλάρια και χειριστήρια και φορτιστές.

https://www.digalakis.com/products/gynaikeia/tsantes/backpacks?sort=price-asc&filters=806

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, pavlovic είπε

Η κοπελα ειναι 32 ετών, έχει αγορί

είναι και υποψήφια διδάκτωρ. 

είναι και υποψήφια διδάκτωρ

Εσείς τι θα μου προτείνατε να της παρω?

Εφόσον πρόκειται για συντρόφισσα ,ακαδημαικά περι τούτης της συζήτησης,παραθέτω το ανάλογο κομψοτέχνημα για δώρο..

 

spacer.png

 

Βάλεις και μία κάρτα,με τον εξής διάλογο,για να μην παρεξηγηθεί το αγόρι της,με το τολμηρό αυτο χρωματισμό.

="Δάσκαλε,δείξε μου το δρόμο."

-"Είναι στα πόδια σου.."
 

Spoiler

 

Αν δυσκολεύεσαι να εκτιμήσεις το σωστό μέγεθος,με πμ στείλε μια φώτο με το παπούτσι της να σου δώσω το νούμερο ακριβώς.

Η γόβα θα διευκολύνει την διαδικασία.

 

 

Επεξ/σία από momotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασε τα δώρα και κάλεσε την για μεσημεριανό γεύμα (οχι δείπνο) σε ένα καλό εστιατόριο. Εξήγησε οτι με αυτό το τρόπο θες να την ευχαριστήσεις για τη βοηθεια της. Πρότεινε της να γινει την ιδια μέρα και αν δεν μπορεί πές της να σε ενημερώσει μόλις μπορεί.  30 χρονών μορφωμένοι ανθρωποι είστε, αλλιμονο αν παρεξηγιεστε με τετοιες κινήσεις...  

Επεξ/σία από australis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία κόπια από το μεταπτυχιακό , ευχαριστίες μέσα στο μεταπτυχιακό , ή καποιο διακοσμητικό σπιτιού  , πχ για τοπογράφους , ένα b1ffc420-c94b-49aa-9733-4574c4b0ed14.jpg

αν έλεγες και τι είναι το μεταπτυχιακό , θα λέγαμε και άλλες ιδέες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεταπτυχιακο ειναι στο μανατζμεντ

Εξαρχής να σας ευχαριστήσω όλου για τις απαντήσεις σας, αλλά τα δώρα που μου προτείνεται είναι πάρα πολύ ακριβά και δεν μπορώ να διαθέσω τα συγκεκριμένα ποσά.

Τα ποσά που μπορώ να διαθέσω είναι από 20-25 ευρώ . Αν θέλετε να προτείνεται κατι σε αυτα τα χρηματα πολυ ευχαριστως. Δεν θέλω τρολαρίσματα παρακαλώ

 

Επίσης επειδή χρησιμοποιήθηκε ειρωνεία από κάποιο μέλος παραπάνω με το τηλεχειριστήριο δεν το θεωρώ καθόλου κακή αγορά με συμπληρωματικό δώρο ένα πολύ καλό στυλό. Οπότε οι ειρωνείες να λέιπουν. Εγώ βοήθεια ζήτησα, και οχι τρολαρίσματα

 

Επισης διευκρίνισα ότι η κοπελα εχει αγορι και δεν θελω να της παρω ενα δωρο παρεξηγισιμο αλλα κυριως να ειναι προς την επαγγελματικη κατευθυνση

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή παιδεύεσαι ο Γιαννάκης έχει την λύση. Θα της πάρεις μια δωροεπιταγή με το ποσό που μπορείς να διαθέσεις για κατάστημα ρούχων,τεχνολογίας,βιβλίων,όπου πιστεύεις ότι είναι καλύτερα ή όπου θα της δώσει περισσότερες επιλογές προϊόντων για να διαλέξει μόνη της. 

Case closed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...