Προς το περιεχόμενο

Απωλεια 4 mbps


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, drapanakis είπε

Μου ειπαν απο την εταιρια οτι χρειαζεται, για η γραμμη εχει και 2 τηλ επανω συνδεδεμενα, και με το φιλτρο λεει, απο δουλευουν, τα τηλ, καλυτερα. Ισχυει ;

δεν ξερω ποια η συνδεσμολογία που έχεις κάνει,σε γενικες γραμμες κανεις αυτο που σου λεει η εταιρεια,αν με τον όρο 2 τηλεφωνα εννοεις 2 συσκευες μπορείς να ενωσεις 2 συσκευες επανω στο h300s αν εννοεις 2 νουμερα φανταζομαι οτι πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα απλα πρεπει να δεις της ρυθμίσεις του ρουτερ σου,όπως και να έχει δεν χάνεις να δοκιμάσεις την συνδεσμολογία που σου είπα και να τσεκαρεις αν δουλευουν τα τηλεφωνα και πόσο συγχρονιζεις με αυτη και αν δεν δουλεψει κατι τα ξαναγυρνας οπως ηταν 2 λεπτα υποθεση ειναι...:-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 συσκευες εννοω.

Καταλαβα τι λες, αλλα δεν ειναι 2 λεπτα. Το καλωδιο στον τοιχο ειναι συνδεδεμενο χωρις φυσακι και στο φιλτρο επισης. Αν το ξυλωσω απο τον τοιχο, δεν ειμαι σιγουρος αν θα μπορω επειτα να το ξανασυνδεσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, drapanakis είπε

2 συσκευες εννοω.

Καταλαβα τι λες, αλλα δεν ειναι 2 λεπτα. Το καλωδιο στον τοιχο ειναι συνδεδεμενο χωρις φυσακι και στο φιλτρο επισης. Αν το ξυλωσω απο τον τοιχο, δεν ειμαι σιγουρος αν θα μπορω επειτα να το ξανασυνδεσω.

άστο ως έχεις τότε,πιο πολλα έχεις να χάσεις από το να κερδίσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/4/2021 στις 1:33 ΜΜ, drapanakis είπε

Φυσικα η μετρηση εγινε με καλωδιο και οχι σε συρματη συνδεση.  Επαναλαμβανω, δεν ειπα οτι επειδη πληρωνω 50αρα ταχυτητα, πρεπει , ντε και καλα, να εχω 50 στον υπολογιστη. Η εταιρια μου ειπε οτι βλεπει ομως 50 στο ρουτερ, και επειδη εγω βλεπω 46 στις μετρησεις, σκεφτηκα να σας ρωτησω.

Για τις τιμές στα speedtest, τα είπαμε. Εδώ σου απαντώ ότι βλέπω μια χαρά 50/5 συγχρονισμό να έχεις (όπως σου αναφέρει η εταιρεία) και όχι 48,8/4,94 που έγραψες πριν.

Επεξ/σία από jkoukos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, jkoukos είπε

Για τις τιμές στα speedtest, τα είπαμε. Εδώ σου απαντώ ότι βλέπω μια χαρά 50/5 συγχρονισμό να έχεις (όπως σου αναφέρει η εταιρεία) και όχι 48,8/4,94 που έγραψες πριν.

 

Eγω ειδα τις τιμες που δινει εδω. Κανω λαθος ;  Εδω τι εννοει ;

 

Untitled.png

Επεξ/σία από drapanakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τυπικό λάθος που κάνουν πολλοί. Το ίδιο πράγμα αλλά σε διαφορετική μονάδα μέτρησης. Η ένδειξη στο μενού του Η300 είναι σε δεκαδική μορφή, ενώ στην ιστοσελίδα σε δυαδική. Δηλαδή 50000kbps : 1024 = 48,8Mbps και 5000kbps : 1024 = 4,9Mbps.

Αν η σελίδα το έδειχνε σε δεκαδική η διαίρεση θα ήταν με το 1000, οπότε θα έδειχνε 50/5.

Κάτι παρόμοιο ισχύει και με τις χωρητικότητες των δίσκων αποθήκευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...