Προς το περιεχόμενο

αλλαγη dns στο h300 s της Vodafone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχεις πρόγραμμα εως 50 Μbps μπαίνεις στην διεύθυνση του ρούτερ 192.168.1.1 με κωδικούς που έχει από πίσω το ρούτερ στην ενότητα ίντερνετ κατηγορία dns-dyndns και πειράζεις το διακοπτάκη.Στην δική μου περίπτωση θεωρητικά  μου εχει κλειδωμένη την λειτουργιά το ρουτερ γιατί και καλά είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία secureNET προσπάθησα να την απενεργοποιήσω αλλά δεν υπήρχε πουθενά ο διακόπτης,όπου κανονικά είναι στην διεύθυνση securenet.vodafone.gr μίλησα με εξυπηρέτηση μεσώ τσατ ευγενέστατοι αλλά δουλειά δεν έκανα από τι κατάλαβα δεν έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία securenet ακόμα όταν ενεργοποιηθεί τότε ΙΣΩΣ αλλάξουν οι ρυθμίσεις μου μέχρι τότε άλλαξα μία μία ο ίδιος τις συσκευές μου dns και ησύχασα....είμαι σε πρόγραμμα 100 mbps όπου είναι <<Δωρεάν>> η υπηρεσία δεν την ζήτησα απλά ήταν στα ψιλά γραμματα του συμβολαίου....

Επεξ/σία από zilias82
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω αλλαξει το dns στις συσκευες, αλλα δεν πρεπει να ειναι αλαγμενες και στο ρουτερ με τους ιδιους ; Το ρουτερ δε δεχεται πρωτο τα δεδομενα απο το διαδυκτιο ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, drapanakis είπε

Και εγω εχω αλλαξει το dns στις συσκευες, αλλα δεν πρεπει να ειναι αλαγμενες και στο ρουτερ με τους ιδιους ; Το ρουτερ δε δεχεται πρωτο τα δεδομενα απο το διαδυκτιο ;

 

αν αλλάξεις πρώτα στο ρουτερ αλλάζουν όλου του δικτύου αυτόματα,αν αλλάξεις πρώτα στην συσκευή και μετά στο ρουτερ μπαίνεις με της συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι κανένα πρόβλημα,από την στιγμή που άλλαξες στην συσκευή οτι και να κάνεις πριν από αυτή δεν αλλάζει,αλλά πλέον ποιος ο λόγος να αλλάξεις στο ρουτερ??την δουλειά σου την έχεις κάνει ήδη...

Επεξ/σία από zilias82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...