Προς το περιεχόμενο

Ένα καλοστημένο SCAM ???


aroulis69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα διάβασα σήμερα στο ίντερνετ ότι σε πολλούς η revolut έχει κλειδώσει τον λογαριασμό, μεταξύ αυτών και στο trustpilot: https://www.trustpilot.com/review/www.revolut.com?stars=1.

 

Επίσης λένε ότι το κόστουμερ σαπορτ δεν απαντάει και όντως δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο τηλέφωνο και απαντάνε μόνο στα τηλέφωνα. Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό? Λένε ότι θέλουν να αιτιολογείς από που έχεις τα λεφτά, αλλά σχετικά με αυτό διάβασα ότι πολλοί  έστειλαν απόδειξη και δεν έγινε δεκτή. Τι γίνεται???

 

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να δυσφημίσω την εταιρία έχω και εγώ λεφτά εκεί, αν μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί το δωρεάν πρόγραμμα και κάνει αρκετές συναλλαγές(γιατί διάβασα ότι έχει κάποιο όριο συναλλαγών) να με καθυσηχάσει είναι ευπρόσδεκτος πραγματικα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους 15 εκατομμύρια πελάτες λογικό είναι να υπάρχουν παράπονα. Δεν ξέρω για άλλους, αλλά σε εμένα πάντα απαντάνε σε ό,τι έχει χρεαστεί. Μην ξεχνάς ότι πλέον έχουν κανονική τραπεζική άδεια. Καμία σχέση με scam.

Λογικό είναι να κλειδώνουν λογαριασμοί άμα ξαφνικά τον γεμίσεις με 5-10 χιλιάρικα από το πουθενά και χωρίς καθόλου ιστορικό χρήσης. Αν δεν μπορείς να τα αιτιολογήσεις ή στέλνεις άκυρα έγγραφα κάτι βρωμάει. Έγιναν αυστηροί σε αυτό όπως και κάθε άλλη τράπεζα, μιας και έφαγαν καμπανάκι από την ΕΕ επειδή στο παρελθόν τους είχαν ξεφύγει κάποιες υποθέσεις ξεπλύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, george1807 είπε

Λογικό είναι να κλειδώνουν λογαριασμοί άμα ξαφνικά τον γεμίσεις με 5-10 χιλιάρικα από το πουθενά και χωρίς καθόλου ιστορικό χρήσης

Αλήθεια το λες? Τι θα πει από το "πουθενά"?. Αν ήθελε κάποιος να κάνει 'ξεπλυμα' ξέρω γω, στη Revolut θα το 'κανε?
Πες εκει ότι είναι παντελώς αναξιόπιστοι οι άνθρωποι, ψάχνονται που θα έχουν έδρα, που offshore, που καταστατικό και Regulation, να καταλαβαινόμαστε.

Φτάσανε δηλαδή οι τράπεζες να ΜΗΝ θέλουν τα λεφτά μας, ε? Αυτο΄μας λες. Και να 'προσέχει' όποιος τόλμησε να κάνει κατάθεση σε - ευρωπαϊκή υποτίθεται τραπεζική οντότητα. Δεν είμαστε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν εχουν κλεισει μονο 5 και 10κ αλλα και με πολυ λιγοτερα λεφτα....δεν ειναι σοβαρη τραπεζα αυτο φαινεται νομιζω...αλλα θα μου πεις λες και ειναι οι ελληνικες σοβαρες? δεν ξερω....δεν βγαζω ακομα τα εστω και λιγα λεφτακια μου σε αυτους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

Αλήθεια το λες? Τι θα πει από το "πουθενά"?. Αν ήθελε κάποιος να κάνει 'ξεπλυμα' ξέρω γω, στη Revolut θα το 'κανε?
Πες εκει ότι είναι παντελώς αναξιόπιστοι οι άνθρωποι, ψάχνονται που θα έχουν έδρα, που offshore, που καταστατικό και Regulation, να καταλαβαινόμαστε.

Φτάσανε δηλαδή οι τράπεζες να ΜΗΝ θέλουν τα λεφτά μας, ε? Αυτο΄μας λες. Και να 'προσέχει' όποιος τόλμησε να κάνει κατάθεση σε - ευρωπαϊκή υποτίθεται τραπεζική οντότητα. Δεν είμαστε καλά.

Το πουθενά πάει να πει ότι ξαφνικά μια μέρα σε καινούργιο λογαριασμό πας και βάζει 5 χιλιαρικά και 2-3 ακόμα από στοιχηματικές. Στην Ελλάδα δηλαδή αν σκάσεις με 10 χιλιάρικα σε μια τράπεζα χωρίς να έχεις λογαριασμό από πριν και με ιδιότητα ανέργου πιστεύεις θα σε καλωσορίσουν χωρίς καμία ερώτηση; Και ναι στη Revolut το έκαναν και εξαρθώθηκε μια τέτοια υπόθεση. Γι'αυτό έγιναν πιο ασυτηροί και γιατί πλέον το επιβάλλει η ΕΚΤ.

Άμα δεν σου αρέσει πήγαινε στις αξιόπιστες ελληνικές τράπεζες και περίμενε τα capital controls. Δεν σε αναγκάζει κανείς να φτιάξεις Revolut. 

35 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

βασικα δεν εχουν κλεισει μονο 5 και 10κ αλλα και με πολυ λιγοτερα λεφτα....δεν ειναι σοβαρη τραπεζα αυτο φαινεται νομιζω...αλλα θα μου πεις λες και ειναι οι ελληνικες σοβαρες? δεν ξερω....δεν βγαζω ακομα τα εστω και λιγα λεφτακια μου σε αυτους

Ξέρω ότι τους βαράει πολύ άσχημα καινούργιος λογαριασμός και καταθέσεις από στοιχηματικές. Τι να πω, σε εμένα και σε κανένα γνωστό μου δεν έχει υπάρξει κάποιο πρόβλημα εδώ και 5 χρόνια. Τώρα ιστορίες από τρίτους online να είχαμε να λέγαμε. Για όλες τις εταιρείες μπορείς να βρεις ανάμεικτα σχόλια, και συνήθως αυτός που θα γράψει θα έχει άσχημη εμπειρία. Για να πήραν τραπεζική άδεια πάντως κάτι παραπάνω θα βλέπει η ΕΚΤ από εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

Δεν ειδα να γράφει ο φίλος που ρωτά, ότι έβαλε 5 χιλιάρικα και ότι είναι ξερω γω άνεργος και τέτοια. 

Δεν είδα ούτε να λέει ότι του κλείδωσαν τα χρήματα. Και μιας και αναφέρουμε online κριτικές η Τράπεζα Πειραιώς έχει 1,6 στα 5 στην επίσημη σελίδα της στο Facebook. Είναι scam;

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το point σου δεν βλέπω. Ποιος την χαιρετάει και την Πειραιώς ? (για να το πω κομψά).

Κι επειδή η Πειραιώς και όλος αυτός ο συρφετός ψευτο-Τραπεζών του ....19ου αιώνα, είναι στα μαύρα του τα χάλια, πρέπει και νέες e-banks να παίξουν στο ίδιο άθλιο επίπεδο?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...