Προς το περιεχόμενο

Θυμάται κανείς το mIRC και το GRNet ?


Basilhs23___

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τι ωραιες εποχες, γλυκια νοσταλγια (και ας βριζαμε οταν οι γονεις τολμουσαν να μιλήσουν στο τηλ και μας έκοβαν)! 

Αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω την συγκριση που κάνετε κάποιοι με το msn. Καμία σχεση. Το msn ειχε αλλο σκοπο, εκανες add εσυ τις επαφες που ηθελες, μπορουσες να μπλοκαρεις αγνωστους απο το να σε βρίσκουν κ να σου μιλανε, ήταν ιδανικο για φιλους κλπ. (Και εξυπηρετούσε μια χαρά τον σκοπο του.) 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραια χρονια, μιλαγαμε μια φορα σε ενα νετ καφε με κατι κοπελες(ναι αυτες ηταν οντως κοπελες :P ) και τελικα ανακαλυπτουμε οτι ηταν στο ιδιο νετ στον κατω οροφο. Το φλερτ στην πιο αγνη του μορφη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, The_Mentor said:

Ακόμα περιμένω να δω πόσοι θυμούνται το Insomnia στο freeserver, και πόσοι θυμούνται τη φρίκη όταν ξαφνικά σβήστηκαν όλοι οι users. 

 

Και στο GRnet είχαμε κανάλι. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν και εγώ ένας από αυτούς που τρόλαραν τα λιγούρια του #hellas , και όσους έμπαιναν με γυναικείο όνομα 😁

Τελευταία φορά που μπήκα το 2005, μου έτυχε ένας που έλεγε πως είχε βγει άπειρα ραντεβού από το irc. Τον είχα περάσει για μεγάλο παπατζή, καθώς δεν ήξερα τότε κανέναν προσωπικά που να έβγαλε γκόμενα από chat. Του είπα ότι δεν είμαι κοπέλα και το γύρισα σε φουλ επιθετικό  (και κάπως άσχημο) τρολάρισμα.

Νοιώθω κάπως άσχημα με το πως του φέρθηκα γιατί με τον τρόπο που έγραφε έδειχνε να έχει κάποιο πρόβλημα. Με το μυαλό που είχα τότε όμως, δεν χαμπάριαζα...  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααχ. Όλα όσα περιγράφετε παιδιά ξυπνούν αμέτρητες αναμνήσεις και πρωτόγνωρα συναισθήματα για κάτι τόσο καινούριο τεχνολογικά τότε. Για βράδια αξημέρωτα κολλημένοι σε μία μικρή σε ίντσες οθόνη αλλά τεράστια σε διαστάσεις.

Και για να το πάω και λίγο παραπέρα, ποιος δεν έχει κατεβάσει το Linkin Park - Bring me to life από Limewire (και Frostwire);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξέχαστες εποχές όπου άντρες τρολαραν, παίζοντας το γυναίκες, και ανέβαζαν δήθεν φωτός τους με την Keyra Agustina

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

mIRC (2002?) γνωρίζω την mikrhOlandeza και πετάγομαι μέσα σε μια ώρα στα bnb στο Παγκράτι για να την δω από κοντά. Το πρώτο μου ραντεβού στα τυφλά! Μιλήσαμε 2' και της λέω πρέπει να φύγω. Ευτυχώς δεν ήμουν τόσο τυφλός ώστε να κάτσω και άλλο να την βλέπω από κοντά.

Μεγάλος έρωτας από εκεί μέσα ήταν μια Κύπρια, όπου μου είπε σχεδόν τα πάντα για την Κύπρο και μάζευα χαρτζιλίκι για να πάω. Είχαμε ανταλλάξει πολλές φωτογραφίες και είχαμε κάτσει πολλά βράδια. Εγώ βέβαια σε ίντερνετ καφέ, εκείνη με isdn από το σπίτι της.Ώσπου μια νύχτα 🌙 σε ένα μπαράκι γνώρισα άλλη και την ξέχασα. Σε αυτήν είχα φάει όλο το χαρτζιλίκι που είχα κάνει μασουρι.

Επεξ/σία από SilentVoice
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, *nenya* είπε

...

Αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω την συγκριση που κάνετε κάποιοι με το msn. Καμία σχεση. Το msn ειχε αλλο σκοπο, εκανες add εσυ τις επαφες που ηθελες, μπορουσες να μπλοκαρεις αγνωστους απο το να σε βρίσκουν κ να σου μιλανε, ήταν ιδανικο για φιλους κλπ. (Και εξυπηρετούσε μια χαρά τον σκοπο του.) 

 

Μάλλον εννοούν το MSN Chats (IRCX) όχι το messenger..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nikolakisTheGreat είπε

Είσαι ο Κώστας από τη Θεσσαλονίκη ή ο Τάκης από Αθήνα ο καθηγητής;

Οχι εγώ είμαι ο Τζόνι ο καθηγητής από τον Κορυδαλλό... 

 

αρχείο λήψης.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι εποχή mIrc θυμήθηκα πως στο σχολείο, την ώρα της πληροφορικής δεν είχαμε προσβάση σε αυτό και είχα ξετρυπώσει ενα αντίστοιχο chat  μέσα απο την σελίδα του MAD. Ηταν το μόνο chat που είχαμε πρόσβαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...