Προς το περιεχόμενο

wewe global και lyopay


demolition23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Με προσέγγισαν φίλοι και μου μίλησαν για μια τεράστια ευκαιρία στο να γίνω μέτοχος στην wewe global με μικρό ποσό (100€ την μια άδεια), η οποία κατέχει μερίδιο στην super εφαρμογή lyopay. Θα πληρώνομαι και δεν θα κάνω τίποτα λένε και μάλιστα σε bitcoin. Είναι μέχρι 30 Απριλίου και έχουν λυσαξει γιατί πρέπει να προλάβουν να βάλουν άτομα, εννοείται ότι κερδίζουν όταν φέρνουν νέους.

Επειδή όλα αυτά μου ακούγονται ponzi, και η wewe πολύ ύποπτη, δεν προχώρησα στο να βάλω χρήματα, ούτε καν το σκέφτηκα. Η lyopay φαίνεται legit και μου φαίνεται χρησημη εφαρμογή, αλλά πουθενά δεν βρίσκω στο ίντερνετ ουτε στο site μια αναφορά ότι η wewe είναι μέτοχος στην lyopay.

Έχει ξεσκεπάσει αυτή η απάτη η ακόμη;

Έχει στηθεί κάτι αντίστοιχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

Multi-level marketing - Wikipedia

δεν είναι απάτη , απλά θέλει συμμετοχή , μέγα ψέμα ότι δεν θα κάνεις κάτι 

Έτσι κατάλαβα, διαφωτησε με αν ξέρεις.
συμμετοχή η wewe ή η lyopay?

Edit:

Τώρα πρόσεξα το λινκ, ναι γνωρίζω για το pyramid scheme και το pyramid selling και γνωρίζω ότι είναι παράνομα επίσης.

Επεξ/σία από demolition23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν τις "απάτες" με την herbalife αν γνωρίζεις. Απλά άλλο όνομα και άλλες περιστάσεις αλλά σαν κατάσταση μοιάζει ίδια. 

Πιστεύω μια απλή παρακολούθηση σε αυτό το βίντεο θα σε διαφωτίσει. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γνωστούς που είναι. Μου έχουν δείξει κάτι τρελά ποσά στο app της wewe ότι έχουν βγάλει και κάθε χρόνο ακούω ότι θα ανοίξει μια εφαρμογή και θα μπορούν να κάνουν αγορές και άλλα τέτοια. Ξεκάθαρη απάντηση στο αν μπορούν να πάρουν τραβήξουν απ την εφαρμογή <<ζεστό>> χρήμα έστω και σε bitcoins δεν έχω πάρει ποτέ. Έχει κανένας να μας δώσει ; Ενδιαφέρομαι και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Από γνωστούς που είναι. Μου έχουν δείξει κάτι τρελά ποσά στο app της wewe ότι έχουν βγάλει και κάθε χρόνο ακούω ότι θα ανοίξει μια εφαρμογή και θα μπορούν να κάνουν αγορές και άλλα τέτοια. Ξεκάθαρη απάντηση στο αν μπορούν να πάρουν τραβήξουν απ την εφαρμογή <<ζεστό>> χρήμα έστω και σε bitcoins δεν έχω πάρει ποτέ. Έχει κανένας να μας δώσει ; Ενδιαφέρομαι και εγώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/760254-ogi/?tab=comments#comment-58389949

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Από γνωστούς που είναι. Μου έχουν δείξει κάτι τρελά ποσά στο app της wewe ότι έχουν βγάλει και κάθε χρόνο ακούω ότι θα ανοίξει μια εφαρμογή και θα μπορούν να κάνουν αγορές και άλλα τέτοια. Ξεκάθαρη απάντηση στο αν μπορούν να πάρουν τραβήξουν απ την εφαρμογή <<ζεστό>> χρήμα έστω και σε bitcoins δεν έχω πάρει ποτέ. Έχει κανένας να μας δώσει ; Ενδιαφέρομαι και εγώ.

Κυκλοφορεί χρόνια εννοείς; Δεν βγάζει πολλά αποτελέσματα το search στο google. Βγάζει ύποπτα λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, demolition23 είπε

Κυκλοφορεί χρόνια εννοείς; Δεν βγάζει πολλά αποτελέσματα το search στο google. Βγάζει ύποπτα λίγα.

Υπολογίζω ότι πάνε 3 χρόνια που μου ζήτησαν να βάλω ένα άψυχο πεντακοσάρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Υπολογίζω ότι πάνε 3 χρόνια που μου ζήτησαν να βάλω ένα άψυχο πεντακοσάρικο.

Πολλά τα 500ρικα μέσα σε 3 χρόνια!

Η lyopay μου φαίνεται νορμάλ εφαρμογή, έχει σχέση τελικά με την wewe ή απλά χρησιμοποιεί την εφαρμογή για δόλωμα; Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Είδα παρουσίαση στο YouTube από σύνδεσμο που μου έστειλαν και ο τύπος έλεγε ότι η wewe, όπου εκεί θα δώσεις λεφτά, θα σου δώσει χρήματα επειδή είναι μέτοχος στην lyopay και χρησιμοποιεί την εφαρμογή για να κάνεις proof τις συναλλαγές και έτσι θα βγάζεις χρήματα. Γενικά έμπλεξε τις νέες ελληνικές ταυτότητες Blockchain με τα κρυπτοκομισματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, demolition23 είπε

Πολλά τα 500ρικα μέσα σε 3 χρόνια!

Η lyopay μου φαίνεται νορμάλ εφαρμογή, έχει σχέση τελικά με την wewe ή απλά χρησιμοποιεί την εφαρμογή για δόλωμα; Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Είδα παρουσίαση στο YouTube από σύνδεσμο που μου έστειλαν και ο τύπος έλεγε ότι η wewe, όπου εκεί θα δώσεις λεφτά, θα σου δώσει χρήματα επειδή είναι μέτοχος στην lyopay και χρησιμοποιεί την εφαρμογή για να κάνεις proof τις συναλλαγές και έτσι θα βγάζεις χρήματα. Γενικά έμπλεξε τις νέες ελληνικές ταυτότητες Blockchain με τα κρυπτοκομισματα

δες αυτους τους 2 παπατζηδες και πες μου, τι ακριβως λενε? καταλαβαινει κανεις? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά η Lyopay είναι ιδιοκτησία της wewe Global και των μελών της. Αυτή τη στιγμή λειτουργεί κανονικά ως beta με 5Κ άτομα (την έχω και εγώ). Το επίσημο λανσάρισμα της είναι σε 2 μήνες και  τα μέλη της δλδ εμείς χτίζουμε μπλοκ για να μπορεί η πλατφόρμα να πιστοποιεί συναλλαγές και κάθε υπηρεσία π θα παρέχει κάπως έτσι έχει η κατάσταση 😁. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν είναι πονζι.

Τώρα στα υπόλοιπα ερωτήματα δε σας τα έχουν εξηγήσει σωστά. Αρχικά αφού γραφτείς στην wewe μπορείς να επιλέξεις πακέτα μεταξύ 100, 300, 500 και ανεβαίνει. Το 500 αρι είναι αυτό βέβαια που σου διασφαλίζει invitational code για να γραφτείς στην Lyopay. Αλλιώς περιμένεις μέχρι 17 Μαΐου που θα είναι για όλους δωρεάν. Τώρα στο ζήτημα των αδειών αυτή τη στιγμή με 100 ευρω παίρνεις νομίζω 8 άδειες, με 200 16, με 300 24, με 500 40 και οτκ. Αυτές αναλογικά με τις διεργασίες που γίνονται σου δίνουν καθημερινά έσοδα σε wewe όμως που είναι το συνάλλαγμα της κοινότητας. Προσοχή δε σε πληρώνει σε bitcoin αν και υπάρχει δυνατότητα να γίνει και αυτό μέσω υπηρεσιών που προσφέρουμε όπως το smart stake. Άλλες υπηρεσίες είναι crypto signals, vouchers γισ ταξίδια κτλ. Γενικά η wewe είναι η κοινότητα που διευθύνει την Lyo με ανοιχτές διαδικασίες όπως ψηφοφορίες που γίνονται για να παρθεί μια απόφαση (πχ ένταξη μιας άλλης κοινότητας στο οικοσύστημα για τους χψ λόγους) . Αυτό που θέλουν να κάνουν είναι να φτιάξουν κοινότητα ιδιοκτητών και το super app της Lyo να απλωθεί σε 40 υπηρεσίες μέσω συμφωνιών με άλλες εταιρίες και υπηρεσίες που προσφέρουν. Αυτό είναι το ζουμί χονδρικά τώρα αν πιάσει κτλ θα φανεί ελπίζουμε για το καλύτερο 😂😁

 

4 λεπτά πριν, Fanis19946 είπε

Αρχικά η Lyopay είναι ιδιοκτησία της wewe Global και των μελών της. Αυτή τη στιγμή λειτουργεί κανονικά ως beta με 5Κ άτομα (την έχω και εγώ). Το επίσημο λανσάρισμα της είναι σε 2 μήνες και  τα μέλη της δλδ εμείς χτίζουμε μπλοκ για να μπορεί η πλατφόρμα να πιστοποιεί συναλλαγές και κάθε υπηρεσία π θα παρέχει κάπως έτσι έχει η κατάσταση 😁. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν είναι πονζι. 

 

 

Επεξ/σία από Fanis19946
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακριά και αγαπημένοι είναι όλοι ονειροπαρμενοι που νομίζουν ότι θα γίνουν πλούσιοι και σου κάνουν και χαρη που σε βάζουν ενώ σε περνούν στο λαιμό τους ουυυστ όσο υπάρχουν βλάκες αυτοί θα κάνουν παπάδες !!!

Δώσε μας 500 ευρώ και θα γίνεις πλούσιος 🤣🤣🤣🤣

Επεξ/σία από Antoni2719
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Fanis19946 είπε

Αρχικά η Lyopay είναι ιδιοκτησία της wewe Global και των μελών της. Αυτή τη στιγμή λειτουργεί κανονικά ως beta με 5Κ άτομα (την έχω και εγώ).  😁

😂😁

Φίλε μου το ξέρουμε ότι την έχεις κι εσύ. Αλλιώς δε θα είχες γραφτεί στο insomnia μόνο και μόνο για να απαντήσεις στο θέμα. Δεν είναι πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι ανάλογο.

Κι άλλο θέμα αν ανοίξουμε δε θα αργήσει να γραφτεί κάποιος σε λίγη ώρα να μας μιλήσει για την εμπειρία του.

Κλασσικές βλακείες για ηλίθιους. Όσοι πιστοί προσέλθετε.

Απορώ γιατί δε κλειδώνουν αυτά τα θέματα από την αρχή 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...