Προς το περιεχόμενο

Apple: η κυκλοφορία iMessage σε Android θα κάνει περισσότερο κακό παρά καλό


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Vasilisxd είπε

Κόβει σε ποιότητα τα βίντεο/φωτό και έχει περιορισμό στα MB. Πρέπει να το κάνεις εγκατάσταση , δεν υποστηρίζει Live Photo’s , μπορείς να στείλεις και αλλά πράγματα όπως λεφτά/τοποθεσία.
Εάν στείλεις ένα μήνυμα και ο άλλος δεν έχει ανοιχτά τα data , δεν πάει σαν sms. 

Μη μου πεις?! Θα το απεγκαταστησω παραυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απόλυτα λογικό αυτό που κάνει η Apple.

Εφόσον από ότι φαίνεται δεν την ενδιαφέρει να συλλεξει τα προσωπικά δεδομένα των χρηστών για να τα πουλήσει ποιος ο λόγος να το κυκλοφορήσει σε Android και να βγάλει τα μάτια της;  

Πιστεύω πως αν και η Google δεν ζούσε από την πώληση των προσωπικών δεδομένων των χρηστών το ίδιο θα έκανε! Δεν θα είχαμε you tube, Google maps κτλ. στο ios...

Καλά η epic εντελώς καραγκιοζιδες!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι στην Epic από κάπου χάνουν αέρα.

Είναι σαν να μπω εγώ στο σπίτι κάποιου αποδεχόμενος ότι δε θα καπνίσω μέσα και ότι δε θα κυκλοφορώ με τα παπούτσια κι αφού στρογγυλοκαθίσω στον καναπέ να θέλω και τσιγάρο ν' ανάψω και να φοράω τα παπούτσια επάνω στον καναπέ και επειδή ο ιδιοκτήτης με διώχνει εγώ να του κάνω και μήνυση από πάνω.

..κι ώς επιπρόσθετο επιχείρημα τώρα, να λέω σε τρίτους ότι και το βάζο που έχει στη γωνία είναι χάλια και αυτός ο πίνακας που ο ιδιοκτήτης ζωγράφισε, πρέπει να κατέβει από τον τοίχο του.

..κι όλα αυτά στο App Store που παγκοσμίως κατέχει (στοιχεία 2020) το 15.9% της παγκόσμιας αγοράς.

ΡΕ ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΡΕ ΜΠΡΟ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, filip123go είπε

Πριν 10 χρόνια ναι. Τώρα όχι πια. 

και ομως, στην Αμερικη δεν υπαρχουν viber - whatsup κλπ, οι περισσοτεροι παιζουν με imessage.

Μαλιστα καποοι το εχουν καψει .... https://www.androidauthority.com/green-bubble-phenomenon-1021350/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Ειναι το χειροτερο messenger app που χρησιμοποιησει, απορω γιατι τετοια επιτυχια στην Ελλάδα..

ήταν από τα πρώτα που σε άφηναν να κατεβάσεις αυτοκόλλητα

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα δεν είναι θέμα αυτό σοβαρό για συζήτηση, δικό της ας το πούμε προϊόν είναι το imessage, ας το διαδώσει/περιορίσει όσο θέλει. Αυτό που δεν μπορώ να διανοηθώ είναι μια εταιρεία δις, ο Γούγλης με τα τόσα μέσα και το προσωπικό να μην έχει δημιουργήσει κάτι παρόμοιο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Hellenicsun είπε

Οι άνθρωποι στην Epic από κάπου χάνουν αέρα.

Είναι σαν να μπω εγώ στο σπίτι κάποιου αποδεχόμενος ότι δε θα καπνίσω μέσα και ότι δε θα κυκλοφορώ με τα παπούτσια κι αφού στρογγυλοκαθίσω στον καναπέ να θέλω και τσιγάρο ν' ανάψω και να φοράω τα παπούτσια επάνω στον καναπέ και επειδή ο ιδιοκτήτης με διώχνει εγώ να του κάνω και μήνυση από πάνω.

..κι ώς επιπρόσθετο επιχείρημα τώρα, να λέω σε τρίτους ότι και το βάζο που έχει στη γωνία είναι χάλια και αυτός ο πίνακας που ο ιδιοκτήτης ζωγράφισε, πρέπει να κατέβει από τον τοίχο του.

..κι όλα αυτά στο App Store που παγκοσμίως κατέχει (στοιχεία 2020) το 15.9% της παγκόσμιας αγοράς.

ΡΕ ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΡΕ ΜΠΡΟ

μπορει να φαίνεται έτσι αλλά πατάνε σε ένα νόμο που υπάρχει στην αμερική , επρεπε το αρθράκι να το βάλει συνοπτικά κανα δυο γραμμές , δειχνει μονο τη μια οψη , δεν πανε ετσι αερα πατέρα της Epic

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έναν πόλεμο ο καθένας παλεύει με τα όπλα που έχει. Η Apple γουστάρει να αισχροκερδεί και είναι δικαίωμα της εφόσον τα παράθυρα του νόμου της το επιτρέπουν. Από την άλλη η Epic για να την τιμωρήσει πατάει στον γνωστό αυστηρό νόμο ανταγωνισμού που υπάρχει στην Αμερική και όπως φαίνεται θα την ξεσκίσει. Δυστυχώς από αυτή τη διαμάχη εμείς οι καταναλωτές δε θα έχουμε κανένα όφελος εκτός και αν οι δυο εταιρίες συμβιβαστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Gavoux είπε

Σε έναν πόλεμο ο καθένας παλεύει με τα όπλα που έχει. Η Apple γουστάρει να αισχροκερδεί και είναι δικαίωμα της εφόσον τα παράθυρα του νόμου της το επιτρέπουν. Από την άλλη η Epic για να την τιμωρήσει πατάει στον γνωστό αυστηρό νόμο ανταγωνισμού που υπάρχει στην Αμερική και όπως φαίνεται θα την ξεσκίσει. Δυστυχώς από αυτή τη διαμάχη εμείς οι καταναλωτές δε θα έχουμε κανένα όφελος εκτός και αν οι δυο εταιρίες συμβιβαστούν.

Μια μικρή διορθώσει μόνο... και η Epic αισχροκερδεί στα προϊόντα της και αυτή τη στιγμή θέλει να αισχροκερδήσει εις βάρος της Apple αλλά και της Google που την ξεχνάμε... 

Τωρα και για να έχουμε έχουμε μια αίσθηση της πραγματικότητας, αν νικήσει στη διαμάχη η Epic αυτές που θα χάσουν για αρχή θα είναι η Google, η Microsoft και μετά η Apple... σε βάθος χρόνου μετά θα χάσουν οι Sony, η Nintendo και βέβαια μετά θα πάρει η μπάλα την οποιαδήποτε εταιρία διαθέτει μέσω της πλατφόρμας της eshop, ναι ακόμα και η ίδια η Epic που θα αναγκαστεί να επιτρέψει παράλληλα καταστήματα μέσα στην ίδια της την πλατφόρμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, snips είπε

Είμαστε μαζί με την EPIC. Πόσο μάλλον αν είναι κόντρα στην ξενέρωτη. Δεν μας ενδιαφέρει αν έχει δίκιο η άδικο. Δίνει Free Games. Τέλος. 

Καλά ας μην έβγαζε η Apple το iPhone και ακόμα θα είχες νοκια 3210....

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...