Προς το περιεχόμενο

Μπορει ο ISP να δει τι ανεβαζω/κατεβαζω στο could (google drive) ?


patousitsas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα η αδερφη μου μενει Γερμανία και ηθελα να μαθω αν γινετε να ανεβάζω ταινιες στο google drive απο Ελλάδα και να τις κατεβάζει αυτη απο Γερμανία.
Το πως/που τις βρηκα τις ταινιες δεν εχει καποια σημασια (τορρεντς/εχω μερικα dvd απο παλιες ταινιες που εχω γραψει στο pc μου) καθώς γνωριζω οτι και να εχω την ταινια δεν εχω το δικαιωμα να την διαμοιραζω, αλλα αν ηταν σπιτι θα την βλεπαμε ολοι μαζι δεν ειναι οτι θελω να κατεβαζω/ανεβαζω ταινιες να τις μοιραζω σε ολο το κοσμο.

Το ερώτημα ειναι αν μπορει ο γερμανικος ISP να δει τι κατεβαζει η αδερφη μου απο το google drive. Γνωριζω οτι μπορει να δει οτι κατεβαζει απο το google drive ενδιαφερομαι για το αν μπορει να δει περιεχομενο του download καθως ειναι κριμα να πληρωσουμε κανα 1000αρι προστιμο οπως εχω διαβασει σε αλλες περιπτωσεις. Παιζει ρολο οτι το drive ειναι σε https πρωτοκολλο? υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω? 

Συγγνωμη αν το θεμα δεν ειναι σε σωστο μερος + ευχαριστω για την οποια απαντηση.

Επεξ/σία από patousitsas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gdrive ακολουθεί τη πολιτική χρήσης της Google. Εκεί τον έλεγχο τον κάνει η Google. Ο isp δεν έχει πρόσβαση σε μια encrypted σύνδεση. Αν θες να είσαι τελείως καλυμμένος και ήσυχος μετονομάζεις τα αρχεία αφού τα συμπιέσεις με κωδικό. Αν δηλαδή το αρχείο ειναι rar με κωδικό και όνομα cookies for my sister....όλα καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

Πες την αδελφή σου να αγοράσει vpn και μετά να κατεβάσει μόνη της όσα τορεντς γουστάρει

αυτο θα μπορουσε να γινει αλλα δεν το κατεχει με τους υπολογιστες πολυ και αντε να της εξηγησω πως λειτουργει το καθε τι, πως να εγκαταστησει τo vpn να εχει το kill switch ανοιχτο να ψαξει να βρει σωστο λινκ για ταινια και οχι οτι π@π@ρι@ υπαρχει εκει εξω.. 
ενω το google drive ειναι ευκολο τα ανεβαζω κανε share μαζι της και τσουπ της ερχονται εμαιλ μπαινει τα βλεπει το κατεβαζει και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, patousitsas είπε

αυτο θα μπορουσε να γινει αλλα δεν το κατεχει με τους υπολογιστες πολυ και αντε να της εξηγησω πως λειτουργει το καθε τι, πως να εγκαταστησει τo vpn να εχει το kill switch ανοιχτο να ψαξει να βρει σωστο λινκ για ταινια και οχι οτι π@π@ρι@ υπαρχει εκει εξω.. 
ενω το google drive ειναι ευκολο τα ανεβαζω κανε share μαζι της και τσουπ της ερχονται εμαιλ μπαινει τα βλεπει το κατεβαζει και τελος.

Νομίζω υπάρχει όρια στα gb ανά αρχείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2021 στις 2:04 ΠΜ, patousitsas είπε

αυτο θα μπορουσε να γινει αλλα δεν το κατεχει με τους υπολογιστες πολυ και αντε να της εξηγησω πως λειτουργει το καθε τι, πως να εγκαταστησει τo vpn να εχει το kill switch ανοιχτο να ψαξει να βρει σωστο λινκ για ταινια και οχι οτι π@π@ρι@ υπαρχει εκει εξω.. 
ενω το google drive ειναι ευκολο τα ανεβαζω κανε share μαζι της και τσουπ της ερχονται εμαιλ μπαινει τα βλεπει το κατεβαζει και τελος.

Δεν ειναι πυρινικη φυσικη, κανε εσυ την ολη διαδικασια με το VPN και πες της απλα να το κατεβασει και να κανει log in

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...