Προς το περιεχόμενο

Ποιο smartwatch να πάρω;


Marios Rios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ανάμεσα σε δύο...

Το ένα ειναι το Realme Watch S Pro 46mm και το άλλο είναι το Huawei Watch GT 2 46mm Sport...

Το πρώτο είναι στο Σκρουτζ αυτή τη στιγμή στα 158 και το δεύτερο αντίστοιχα είναι στα 124.

Ποιο να επιλέξω από τα δύο και γιατί; Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά ελεύθερα.

Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2021 στις 10:58 ΜΜ, TheoAlex50 είπε

Watch gt 2, δοκιμασμένο πας άφοβα. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου :)

Το παρήγγειλα! Στις μετρήσεις είναι ακριβές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Marios Rios είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου :)

Το παρήγγειλα! Στις μετρήσεις είναι ακριβές;

Ναι, επίσης στα θετικά. Κάτι άλλο που με βόλεψε επίσης είναι ότι πχ αν θες να πας για τρέξιμο δεν είναι απαραίτητο και το κινητό. Ξεκινάς την δραστηριότητα στο ρολόι και μετά όταν συνδέσεις την εφαρμογή με το ρολόι σου εμφανίζεις ακριβώς που πήγες στον χάρτη, απόσταση κτλ κτλ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Ναι, επίσης στα θετικά. Κάτι άλλο που με βόλεψε επίσης είναι ότι πχ αν θες να πας για τρέξιμο δεν είναι απαραίτητο και το κινητό. Ξεκινάς την δραστηριότητα στο ρολόι και μετά όταν συνδέσεις την εφαρμογή με το ρολόι σου εμφανίζεις ακριβώς που πήγες στον χάρτη, απόσταση κτλ κτλ 

Σε ευχαριστώ για τη πληροφορία! Δε το ήξερα.. 

Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να πληρώνεις με το ρολόι αντί πιστωτικής.. ενας φίλος έχει ρολόι των 70 ευρο και μπορεί κανονικά.

Κρίμα που το παρέλειψαν 

Επεξ/σία από Marios Rios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Σε ευχαριστώ για τη πληροφορία! Δε το ήξερα.. 

Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να πληρώνεις με το ρολόι αντί πιστωτικής.. ενας φίλος έχει ρολόι των 70 ευρο και μπορεί κανονικά.

Κρίμα που το παρέλειψαν 

Ίσως θα ήταν χρήσιμο αλλά σίγουρα θα ανέβαζε την τιμή. Το ρολόι του φίλου σου έχει αντίστοιχα όσα προσφέρει το watch gt 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Ίσως θα ήταν χρήσιμο αλλά σίγουρα θα ανέβαζε την τιμή. Το ρολόι του φίλου σου έχει αντίστοιχα όσα προσφέρει το watch gt 2?

Όχι βέβαια.. δε νομίζω δηλαδή να τα έχει! 

Και αν προσφέρει κάποια από αυτά δεν θα είναι τόσο ακριβείς οι μετρήσεις σίγουρα.

Αλλά μου κάνει εντύπωση που έχει επιλογή να πληρώνεις αντί πιστωτικής ένα τόσο φθηνό ρολόι και όχι το gt2.

Τέλος πάντων.. εγώ παρήγγειλα το gt2 από eshop.gr στα 150€... Προτίμησα το συγκεκριμένο κατάστημα γιατί φοβάμαι τα σκρουτζομαγαζα.. 

Θα το κρατήσω μέχρι να μαζέψω λεφτά για ένα Garmin και έπειτα θα το δώσω στη μάνα μου 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/4/2021 στις 11:34 ΜΜ, TheoAlex50 είπε

Ίσως θα ήταν χρήσιμο αλλά σίγουρα θα ανέβαζε την τιμή. Το ρολόι του φίλου σου έχει αντίστοιχα όσα προσφέρει το watch gt 2?

Καλησπέρα φίλε μου.. έχω παραλάβει το gt2.. έχω κάποια θεματακια όμως.. να σε ρωτήσω κάποια πράγματα;

Παράδειγμα.. δε μου σκάνε οι ειδοποιήσεις στο ρολόι... Τι κάνω λάθος; Έχω ενεργοποιήσει πχ το instagram να έρχονται κανονικά και δεεεεεν... Τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Καλησπέρα φίλε μου.. έχω παραλάβει το gt2.. έχω κάποια θεματακια όμως.. να σε ρωτήσω κάποια πράγματα;

Παράδειγμα.. δε μου σκάνε οι ειδοποιήσεις στο ρολόι... Τι κάνω λάθος; Έχω ενεργοποιήσει πχ το instagram να έρχονται κανονικά και δεεεεεν... Τι παίζει;

Τι κινητό έχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Έχω το xiaomi mi 10 lite.. μη μου πεις μόνο ότι έπρεπε να έχω Huawei να ξενερώσω..

Σε Huawei από ότι ξέρω είναι πιο κομπλέ. Προσωπικά και εγώ xiaomi εχω και στις ειδοποίησεις έχει θέματα. Όπως το έχω ψάξει γενικά με τα xiaomi είναι το θέμα. Και το επόμενο κινητό μου βέβαια χιαομι θα είναι εννοείται.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις από μεριάς σου, το οποίο κάνω και εγώ και βελτιώνει την κατάσταση είναι ανά τακτά χρονικά διαστήματα να μπαίνεις Huawei health να συνδέεται χειροκίνητα.

Μην το σκέφτεσαι πάντως σαν μεγάλο μειονέκτημα γιατί μπορεί να πήγαινες στα ίδια χρήματα σε άλλο που θα ήταν κομπλέ σε ειδοποιήσεις αλλά θα έχανες σε άλλους τομείς. Ήταν η καλύτερη αγορά που θα μπορούσες να κάνεις.

Ιδανικό θα είναι να το συνδυάσεις και με ένα εμφανίσιμο λουράκι. Εγώ του έβαλα ένα μεταλλικό μαύρο από banggood και είναι σαν να φοράω ρολόι πολύ ακριβότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Σε Huawei από ότι ξέρω είναι πιο κομπλέ. Προσωπικά και εγώ xiaomi εχω και στις ειδοποίησεις έχει θέματα. Όπως το έχω ψάξει γενικά με τα xiaomi είναι το θέμα. Και το επόμενο κινητό μου βέβαια χιαομι θα είναι εννοείται.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις από μεριάς σου, το οποίο κάνω και εγώ και βελτιώνει την κατάσταση είναι ανά τακτά χρονικά διαστήματα να μπαίνεις Huawei health να συνδέεται χειροκίνητα.

Μην το σκέφτεσαι πάντως σαν μεγάλο μειονέκτημα γιατί μπορεί να πήγαινες στα ίδια χρήματα σε άλλο που θα ήταν κομπλέ σε ειδοποιήσεις αλλά θα έχανες σε άλλους τομείς. Ήταν η καλύτερη αγορά που θα μπορούσες να κάνεις.

Ιδανικό θα είναι να το συνδυάσεις και με ένα εμφανίσιμο λουράκι. Εγώ του έβαλα ένα μεταλλικό μαύρο από banggood και είναι σαν να φοράω ρολόι πολύ ακριβότερο. 

Μου φαίνεται περίεργο εν έτη 2021 να είναι το gt2 η καλύτερη αγορά σε ρολόι που θα μπορούσα να κάνω... Έτσι πίστευα και εγώ και έχω ψιλοξενερωσει με το τελικό αποτέλεσμα!

Ειδοποιήσεις δεν έρχονται, εύρεση κινητού δε μπορώ να κάνω, δυσκολεύεται στις μετρήσεις κλπ κλπ...

Δε νομίζω πως αξίζει 150ευρο... Κάνα 100σταρι θα ήταν ιδανική τιμή! Με τα 150 περίμενα κάτι πολύ καλύτερο.. χωρια που το ηχείο του είναι απλά αστείο!!!!!

Τέλος πάντων... Ποιο λουράκι έχεις αγοράσει; Βάλε μου ένα λινκ σε παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς όταν λες δεν μπορείς να κάνεις εύρεση κινητού και ότι δυσκολεύεται στις μετρήσεις? Και επίσης εκεί που αναφέρεις το ηχείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TheoAlex50 είπε

Τι εννοείς όταν λες δεν μπορείς να κάνεις εύρεση κινητού και ότι δυσκολεύεται στις μετρήσεις? Και επίσης εκεί που αναφέρεις το ηχείο. 

Πατάω να κάνω εύρεση κινητού και το κινητό δε χτυπάει πότε...!!! Δε λειτουργεί

Ότι δυσκολεύεται στις ρυθμίσεις εννοώ πως μπορεί να κάνω παράδειγμα 20 βήματα και να μη το γράψει... ή να προχωρήσω 10 βήματα και να δείξει 20

Όσο για το ηχείο είναι άθλιο.. πολύ χαμηλή ένταση.. πρέπει να το βάλεις στο αυτί σου για να ακούσεις άμα είσαι έξω..!

Δε ξέρω δε τρελάθηκα κιόλας... Εν αντίθεση με το κινητό που έδωσα 333ευρο και έχω ενθουσιαστεί για τα λεφτά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...