Προς το περιεχόμενο

Δουλειά με τηλεργασια προς εξωτερικό


dim_mnia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το πώς γίνεται να ζω Ελλάδα αλλά να δουλεύω με τηλεργασια στο εξωτερικό. Έχω ψάξει παρόμοια ποστ και εδώ αλλά δεν έβγαλα άκρη.
Αρχικά να πω πως ήδη δουλεύω κανονικό 8ωρο με κανονικό μισθό εδώ Ελλάδα (πάλι με τηλεργασια εδώ και 1 χρόνο αλλά λίγη σημασία αυτό ).
Το δύσκολο θέμα είναι τι παίζει με ασφάλειες και τέτοια, δεν τα έχω καθόλου με αυτά (χωρίς λογιστή δε βγάζει άκρη 😛), δηλαδή είμαι ήδη ασφαλισμένος οπότε δεν γίνεται νόμιμα να δουλεύω παράλληλα και αλλού; (Προφανώς θα είναι "part time")
Ευχαριστώ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Σίγουρα θα χρειαστείς κάποιον λογιστή για καθοδήγηση. Στην δουλειά που είσαι ήδη είσαι με μπλοκάκι;

Αν ναι τότε τα πράγματα απλοποιούνται πολύ αλλιώς θα πρέπει να κάνεις έναρξη επαγγέλματος στην εφορία και να πληρώνεις ΕΦΚΑ. Για την ασφάλιση δεν ξέρω τι ισχύει αν είσαι και μισθωτός παράλληλα, αν μπορείς να απαλλαγείς από τον ΕΦΚΑ. Παλαιότερα ίσχυε αυτό αλλά είχε καταργηθεί πριν από μερικά χρόνια, τώρα δεν ξέρω αν έχει επανέλθει.

Εδώ είναι κάποια σχετικά ποστ για εργασία από το εξωτερικό:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, marioshrist είπε

Καλησπέρα,

Σίγουρα θα χρειαστείς κάποιον λογιστή για καθοδήγηση. Στην δουλειά που είσαι ήδη είσαι με μπλοκάκι;

Αν ναι τότε τα πράγματα απλοποιούνται πολύ αλλιώς θα πρέπει να κάνεις έναρξη επαγγέλματος στην εφορία και να πληρώνεις ΕΦΚΑ. Για την ασφάλιση δεν ξέρω τι ισχύει αν είσαι και μισθωτός παράλληλα, αν μπορείς να απαλλαγείς από τον ΕΦΚΑ. Παλαιότερα ίσχυε αυτό αλλά είχε καταργηθεί πριν από μερικά χρόνια, τώρα δεν ξέρω αν έχει επανέλθει.

Εδώ είναι κάποια σχετικά ποστ για εργασία από το εξωτερικό:

 

Ευχαριστώ πολύ , τα έχω διαβάσει!
Δεν ξέρω τι εννοείς με μπλόκακι, μάλλον όχι , είναι Ελλάδα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα ψάχνουν για άτομα για τηλεργασια σε μια εταιρεία και είπα να στείλω πως ενδιαφέρομαι για part time. Οπότε έστειλα cv που μου ζήτησαν αλλά μέχρι εκεί ακόμα :D

Δεν είναι ότι έκλεισα deal ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας ..θα μπορούσατε ν μου στείλετε κάποιο λινκ από εταιρείες που ν ζητάνε τηλεργασία. Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από Vickat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, Vickat said:

Γεια σας ..θα μπορούσατε ν μου στείλετε κάποιο λινκ από εταιρείες που ν ζητάνε τηλεργασία. Ευχαριστώ 

check teleperformance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...