Προς το περιεχόμενο

Budget gaming mouse


denz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει φιλε μου οτι πεις. Μου συγκρινεις αλλες κατηγοριες χρηματων. 

Θα ξαναπω γουστα ειναι αυτα εγω το εχω αγαπησει. Τα υπολοιπα αποψη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένας άλλος λόγος που αρκετοί θεωρούν ότι δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ ενός ποντικιού 100+γρ με ένα πχ στα 60-70 είναι το ότι το πρώτο συγχωρεί εύκολα ένα κακό aim ενώ το δεύτερο όχι. Γι'αυτό συνήθως προτείνω να ξεκινήσει κάποιος με ένα "βαρύ" και έπειτα να δοκιμάσει ένα ελαφρύτερο. ΜΟΝΟ έτσι και θα μάθει το aim του πρώτα και σταδιακά θα το βελτιώσει.

Το καλύτερο ποντίκι είναι αυτό που σου ταιριάζει σχεδόν απόλυτα στο δικό σου χέρι. Και το καλύτερο απλά δεν υπάρχει. Απλά δοκιμάζεις ανά περιόδους αν έχεις την οικονομική δυνατότητα πολλά και μένεις με 1-2  main mouses που βολεύεσαι περισσότερο. 

Ο αισθητήρας είναι ακόμα σημαντικός στην επιλογή, περισσότερο σε όσους κοιτούν τις δικές τους λεπτομέρειες για συγκεκριμένες περιπτώσεις και χρήσεις και δεν κάνουν απλά browsing, αλλά το σχήμα είναι αυτό που μπορείς να αξιοποιήσεις στο έπακρο και πρέπει να δώσεις βάση περισσότερο. 

Εν ολίγοις ένα ελαφρύ ποντίκι έχει πολλά θετικά αρκεί να μπορείς να τα αισθανθείς.

Ξεκίνησα από ποντίκια 100+ γραμμάρια και σταδιακά αφού πέρασαν 10 χρόνια pc online gaming προσωπικά μπορώ να καταλάβω την διαφορά χρησιμοποιώντας ποντίκι στα 60~ γρ, δύσκολα να γυρίσω σε κάτι βαρύτερο από 70.

 

υ.γ. ... και επιτέλους ναι από το 2016 κ μετά διανύουμε μια χρυσή εποχή στον τομέα καθώς πετάγονται συνεχώς νέες εταιρείες με πολλά νέα προϊόντα, καινοτόμες ιδέες και πατέντες ενισχύοντας όσο ποτέ άλλοτε τον ανταγωνισμό μεταξύ τους και ρίχνοντας παράλληλα απανωτά χτυπήματα στις μεγάλες εταιρείες που είχαν επαναπαυτει στους "θρόνους" τους τόσα χρόνια,  προσφέροντας συνεχώς τα ίδια και τα ίδια πράγματα με ελάχιστες αλλαγές όπου αναγκάστηκαν να προβούν κ αυτές σε ανάλογες κινήσεις. Φυσικά έπαιξε ρόλο και η κοινότητα με custom λύσεις που στη συνέχεια δανείστηκαν/υιοθέτησαν οι κατασκευαστές αφότου είδαν ότι είχαν μεγάλη απήχηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...