Προς το περιεχόμενο

Το Dell XPS 13 διατίθεται πλέον και με οθόνη OLED


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πάνελ διαθέτει αναλογία αντίθεσης 100.000:1 και καλύπτει στο 100% την παλέτα χρωμάτων DCI-P3.

Η Dell φρεσκάρει το XPS 13 και προσθέτει μία προαιρετική οθόνη OLED ανάμεσα στις επιλογές. Με το επιπλέον κόστος των $300 στην τιμή του μοντέλου με την Full HD οθόνη, κάποιος θα μπορεί να διαμορφώσει το XPS 13 με πάνελ OLED ανάλυσης 3456 x 2160 pixels που διαθέτει αναλογία αντίθεσης 100.000:1 αλλά και κάλυψη γκάμας χρώματος DCI-P3 στο 100%. Το πάνελ φέρει επίσης πιστοποίηση DisplayHDR 500TB και έρχεται με τη συνηθισμένη ανακλαστική επίστρωση της Dell ώστε η οθόνη να είναι πιο ευανάγνωστη ακόμη και σε εξωτερικούς χώρους με έντονο φως.

Το XPS 13 όμως θα διατίθεται και με οθόνη LCD UHD. Το συγκεκριμένο LCD πάνελ θα διαθέτει κάλυψη DCI-P3 90% και αναλογία αντίθεσης 1500:1. Σύμφωνα πάντως με τις προδιαγραφές που έδωσε η Dell, το LCD πάνελ θα είναι φωτεινότερο από το OLED, αφού θα έχει φωτεινότητα που θα φτάνει τα 500nits σε αντίθεση με τα 400nits του δεύτερου.

Δεν είναι η πρώτη φορά που η Dell προσφέρει δυνατότητα αναβάθμισης του XPS 13 με OLED οθόνη, αλλά είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει στη νέα έκδοση του laptop. Στις αρχές του 2020, η εταιρεία επανασχεδίασε το XPS 13 για να δείχνει πιο μοντέρνο ενώ του έδωσε αναλογία διαστάσεων 16:10. Πιο πρόσφατα, η εταιρεία ανανέωσε ολόκληρη τη σειρά XPS 13 με 11ης γενιάς επεξεργαστές Tiger Lake της Intel.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ultrabook με oled οθόνη.. Που το σημαντικότερο στην επιλογή  για αγορά ενός laptop πρέπει πρώτα να είναι η οθόνη του και μετά τα specs.. 

Υγ. Γιατί βρε παιδιά πάντα σε μια είδηση για laptops, tablets, smartphones ή στα θέματα στο φόρουμ, πρέπει να μας αναφέρετε της Apple προϊόντα ή ακόμα χειρότερα να μπαίνετε σε συγκρίσεις.. Είναι πολλά άτομα που προτιμούν λογισμικό Windows, Android κτλ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Μια χαρά ultrabook με oled οθόνη.. Που το σημαντικότερο στην επιλογή  για αγορά ενός laptop πρέπει πρώτα να είναι η οθόνη του και μετά τα specs.. 

Υγ. Γιατί βρε παιδιά πάντα σε μια είδηση για laptops, tablets, smartphones ή στα θέματα στο φόρουμ, πρέπει να μας αναφέρετε της Apple προϊόντα ή ακόμα χειρότερα να μπαίνετε σε συγκρίσεις.. Είναι πολλά άτομα που προτιμούν λογισμικό Windows, Android κτλ.. 

Το φαινόμενο λέγεται tribalism. Παίρνεις το μέρος μιας εταιρείας, ενός αθλητικού συλλόγου, ενός εθνικού γκρουπ για να αισθάνεσαι μέρος μιας ομάδας.

Επεξ/σία από fytotech
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω αυτο με 4Κ οθόνη σε αγγελία για πώληση, με specs over the roof. 1200 στο ebay, εδώ μέσα το κατέβασα ως τα 7 κατοστάρικα !!!!!! μπαααα, πέρα βρέχει. Snob οι ινσομνίτες. Χιλιάδες views, παρακολούθηση κλπ, αγοραστής ουδείς. (εκτός από καναδυό που με πούλησαν τελευταία στιγμή - κάτι τους "ετυχε".....).

Το γνωστό σύνδρομο του insomniac: Δώσε μου mac ρε παιδί μου και την ψυχή μου πάρε. Φέρε μου macbook air 2 ετίας (8/128) στο 1200άρι and... take my money :)

Να μην πω για μοντέλα με Μ1 - που έχουν κάψει δίσκο και data σε δεκάδες περιστατικά παγκοσμίως. "1400 ακατέβατα και τα παζάρια και οι ανταλλαγές θα διαγράφονται" γράφει το "μέλος" με ημ/νία εγγραφής..... προχθές και με.... ΜΗΔΕΝ (φυσικά) αξιολογήσεις). Τι να πεις. Αυτοί είμαστε. 

(στο μεταξύ το αθόρυβο θηρίο κοιμάται στο κουτί του και περιμένει αγοραστή :)

 

 

Επεξ/σία από Ghost.Dog
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

Εχω αυτο με 4Κ οθόνη σε αγγελία για πώληση, με specs over the roof. 1200 στο ebay, εδώ μέσα το κατέβασα ως τα 7 κατοστάρικα !!!!!! μπαααα, πέρα βρέχει. Snob οι ινσομνίτες. Χιλιάδες views, παρακολούθηση κλπ, αγοραστής ουδείς. (εκτός από καναδυό που με πούλησαν τελευταία στιγμή - κάτι τους "ετυχε".....).

Το γνωστό σύνδρομο του insomniac: Δώσε μου mac ρε παιδί μου και την ψυχή μου πάρε. Φέρε μου macbook air 2 ετίας (8/128) στο 1200άρι and... take my money :)

Να μην πω για μοντέλα με Μ1 - που έχουν κάψει δίσκο και data σε δεκάδες περιστατικά παγκοσμίως. "1400 ακατέβατα και τα παζάρια και οι ανταλλαγές θα διαγράφονται" γράφει το "μέλος" με ημ/νία εγγραφής..... προχθές και με.... ΜΗΔΕΝ (φυσικά) αξιολογήσεις). Τι να πεις. Αυτοί είμαστε. 

(στο μεταξύ το αθόρυβο θηρίο κοιμάται στο κουτί του και περιμένει αγοραστή :)

 

 

Κι εσύ στην αγγελία σου ανταλλαγή με MacBook ζητάς όμως 😂😂

Επεξ/σία από MetroStar
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, fytotech είπε

Το φαινόμενο λέγεται tribalism. Παίρνεις το μέρος μιας εταιρείας, ενός αθλητικού συλλόγου, ενός εθνικού γκρουπ για να αισθάνεσαι μέρος μιας ομάδας.

αν σε ακούσει ο Μπαμπινιώτης πιπέρι θα σε βάλει 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας καταφέρουν πρώτα να κάνουν το WIFI να λειτουργεί.

Στο 9310, 32GB, 1ΤΒ SSD, ο adapter του wifi δεν ανάβει μετά από sleep, restart κλπ, με αποτέλεσμα να πρέπει να φορτώνεις τα Βios Defaults προκειμένου να τον κάνεις να ''ξυπνήσει΄΄. Αλλιώς έχεις στην ουσία λάπτοπ που δεν βλέπει κανένα wifi δίκτυο.

Πόσος κόσμος έχει αγανακτήσει στο φόρουμ της Dell και λύση ακόμα να βρεθεί.

Εξαιρετικά λάπτοπ από άποψη χρήσης, αστεία λάθη όμως στην υλοποίηση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MetroStar είπε

Κι εσύ στην αγγελία σου ανταλλαγή με MacBook ζητάς όμως 😂😂

Χαχαχα σωστότατος !! Με έπιασες !
(τι να κάνω βρε φίλε, απογοητεύτηκα και ... είπα να πάω στα σίγουρα :)

7 λεπτά πριν, Gataros είπε

Αλλιώς έχεις στην ουσία λάπτοπ που δεν βλέπει κανένα wifi δίκτυο.

Είναι λυμένο σήμερα που μιλάμε αγαπητέ. (προ μηνών δηλαδή....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fytotech είπε

Το φαινόμενο λέγεται tribalism. Παίρνεις το μέρος μιας εταιρείας, ενός αθλητικού συλλόγου, ενός εθνικού γκρουπ για να αισθάνεσαι μέρος μιας ομάδας.

Δεν πιστευω να το λες που ανηκουμε στην παναθηναικη οικογενεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...