Προς το περιεχόμενο

Η νεολαία των ΗΠΑ προτιμά τα iPhone έναντι των Android smartphones


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ολα ωραια και καλα την πρωτη μερα που αγοραζεις μια συσκευη, το θεμα ειναι οταν αρχιζουν να σπανε οθονες, χαλανε ακουστικα, θυρες φορτισης και μπαταριες, και το μεγαλο προβλημα ολων των iphone ειναι τα στραβωμενα πλαισια και δεν ειναι μονο το 6, που μετα δεν μπαινει η οθονη αν δεν την "φας" απο κατω, που χρειαζεται να βγαλεις τα παντα για να αλλαξεις ενα ακουστικο η το flex της φορτισης. Επισης δεν υπαρχει η πληθωρα εφαρμογων που εχει το android και οσον αφορα το userfriendly ειναι σχετικο μεχρι να χρειαστεις κατι και να μην υπαρχεις τροπος να το κανεις μεσω iphone αλλα να χρειαστεις android η η/υ

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως και εγώ βλέπω γύρω μου να αυξάνονται τα Iphone.

 O αδερφός μου το πήρε δωρεάν από τη δουλειά και το επέλεξε επειδή είχε ήδη Android, και πλέον αυτό χρησιμοποιεί.

Η κοπέλα μου από S9 μετακόμισε σε Iphone γιατί τραβάει καλές φώτο (τραβάει!)

Εγώ που  έχω 7+ στον επόμενο κύκλο μάλλον θα το αλλάξω. Είμαι με original μπαταρία χωρίς προβλήματα 4.5 χρόνια! Στην 5ετία μάλλον θα το δώσω στον πατέρα μου, ίσως και χωρίς αλλαγή μπαταρίας!

Από τα συνολικά ποσοστά αν βάλεις το πόσοι έχουν 2η συσκευή Android (σπάνια το κάνουν με Iphone) αλλά και το ότι η διάρκεια ζωής μιας Iphone συσκευής μπορεί να είναι και διπλάσια του Android, παγκοσμίως η Apple φαίνεται να πλησιάζει το ~1/3 της αγοράς, που είναι εντυπωσιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατοχή ενός iphone σε σχέση με  ένα android τι ακριβώς δείχνει? 

Την οικονομική κατάσταση , τις γνώσεις , το γενικότερο επίπεδο κάθε χρήστη ή τίποτε από όλα αυτά ?

Θα πρότεινα να δείτε και το Nomalands πριν απαντήσετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κρινω απο την ανηψια μου και εδω οι εφηβοι αν ειχαν την οικονομικη δυνατοτητα τα περισσοτερα iphone θα ειχαν.

Τωρα οτι κυριαρχει στην αμερικη μονο παραξενο δεν ειναι, ενα προιον που ειναι στην μοδα, αμερικανικο και που μπορεις να αποκτησεις ευκολα(ευκολοτερα απο εδω) μεσω συμβολαιου.

Το παραξενο θα ηταν να μην κυριαρχουσε στο αμερικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Ασχέτως με τα χαζά σχόλια που (κλασσικά) θα υπάρξουν εδώ μέσα, έχει το πιο user friendly OS που υπάρχει εκεί έξω και γι'αυτό συνεχίζει την καλή πορεία του..

 

"Καλή πορεία" απλά δε το λες.

 

Χαράζει με τις ακραίες στρατηγικές της νέους δρόμους, πάει αναλογικά οικονομικά πιο μπροστά από οποιαδήποτε εταιρεία, μας μαθαίνει πως πουλάς σχοινιά για μεταξωτές κορδέλες. 

 

Είναι ηγέτης του μάρκετινγκ στα μάτια μου. Μαθαίνω για την ανθρωπότητα, μέσα από τις τακτικές πωλήσεων τόσο των προϊόντων της, όσο του ίδιου του brand name της.

 

Το φαινόμενο Apple για εμένα είναι απλά απίθανο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Ασχέτως με τα χαζά σχόλια που (κλασσικά) θα υπάρξουν εδώ μέσα, έχει το πιο user friendly OS που υπάρχει εκεί έξω και γι'αυτό συνεχίζει την καλή πορεία του..

Αυτο ειναι το μεγαλύτερο ψέμα που υπάρχει απο παλιά. Σε καμια περίπτωση δεν ισχύει ουτε στα κινητα ουτε στους υπολογιστές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, studiokristo είπε

Και μόνο που δε μπορώ να κάνω root και άρα να κόβω διαφημίσεις και popup από παντού, από εμένα με τίποτα ios. 

Jailbreak λεγεται man εδω κ χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ρατσισμός είναι αυτός; Για   τη νεολαία της Κίνας (που προτιμάει Huawei) ή τη νεολαία της Ινδίας;..

Εκεί δε μας νοιάζει, γιατί δεν προτιμούν Apple... Παρόλο που είναι δύο από τις μεγαλύτερες αγορές του πλανήτη...

1 λεπτό πριν, zahos147 είπε

Jailbreak λεγεται man εδω κ χρονια

...και αποχαιρέτα την εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Τί ρατσισμός είναι αυτός; Για   τη νεολαία της Κίνας (που προτιμάει Huawei) ή τη νεολαία της Ινδίας;..

Εκεί δε μας νοιάζει, γιατί δεν προτιμούν Apple... Παρόλο που είναι δύο από τις μεγαλύτερες αγορές του πλανήτη...

...και αποχαιρέτα την εγγύηση...

Ενώ αν κάνεις root σε android δεν αποχαιρετάς την εγγύηση; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Ενώ αν κάνεις root σε android δεν αποχαιρετάς την εγγύηση; 

Χρειάζεται να κάνεις root για να κόψεις τις διαφημίσεις και τα popup από παντού που έγραψε ο φίλος παραπάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ χρειάστηκα Root στο δικό μου Mix3 για να κόψω τις κ_λοδιαφημίσεις!

 

YouTube Vanced για το YouTube, έβγαλα κινέζικες από το Music ή ίσως και κάνα άλλο, απλά επιλέγοντας "δε θέλω", και στο Chrome έχω ένα από τα άπειρα add-ons!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Τί ρατσισμός είναι αυτός; Για   τη νεολαία της Κίνας (που προτιμάει Huawei) ή τη νεολαία της Ινδίας;..

Εκεί δε μας νοιάζει, γιατί δεν προτιμούν Apple... Παρόλο που είναι δύο από τις μεγαλύτερες αγορές του πλανήτη...

...και αποχαιρέτα την εγγύηση...

Μαλλον εχεις καταλαβει κατι λαθος... Το jailbreak μπορεις να το βγαλεις οποτε θες χωρις να αφησει ιχνος πισω του. Του root παλι εντοπιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...