Προς το περιεχόμενο

Μου έδωσαν μεταχειρισμένο τηλέφωνο ή τριπαρω;


kate89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα 
 

Πήγα και πήρα καινούργιο τηλέφωνο xiaomi 9a, και είδα πως είμαι ήδη συνδεδεμένη σε ένα σάιτ, με άλλο εμαιλ από το δικό μου.

 

μου έδωσαν μεταχειρισμένο ή χάκερ έκανε τη δουλειά; 

Επεξ/σία από kate89
Έκανα λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοεις εισαι με το kostas91 που ελεγες? Αν ναι, απλα τσιμπησες μεταχειρισμενο. 

Το θεωρω σεναριο επιστημονικης φαντασιας, αλλα να ξερεις οτι αυτος που εχει το mail, εχει προσβαση στη συσκευη σου.

Μπορει με τις υπηρεσιες της google να δει ακριβως που εισαι και φυσικα μπορει να ισχυριστει οτι του το εκλεψες.

 

Αν εχεις ενα εφεδρικο τηλεφωνο, κλειστο αμεσα και χρησιμοποιησε το μεχρι να πας εκει που το αγορασες και να τους ξεχεσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Cokoblokos είπε

Εννοεις εισαι με το kostas91 που ελεγες? Αν ναι, απλα τσιμπησες μεταχειρισμενο. 

Το θεωρω σεναριο επιστημονικης φαντασιας, αλλα να ξερεις οτι αυτος που εχει το mail, εχει προσβαση στη συσκευη σου.

Μπορει με τις υπηρεσιες της google να δει ακριβως που εισαι και φυσικα μπορει να ισχυριστει οτι του το εκλεψες.

 

Αν εχεις ενα εφεδρικο τηλεφωνο, κλειστο αμεσα και χρησιμοποιησε το μεχρι να πας εκει που το αγορασες και να τους ξεχεσεις.

Όχι δεν είναι το εμαιλ μου.

Πήρα το xiaomi a9 32 giga peacock green από σκρουτζομαγαζο. Πάω να μπω σε ένα σάιτ και ήμουν ήδη συνδεδεμένη με ξένο εμαιλ! 
 

δεν είμαι ο Κώστας! Λολ 

 

Επεξ/σία από kate89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kate89 είπε

Όχι δεν είναι το εμαιλ μου.

Πήρα το xiaomi a9 32 giga peacock green από το foxbox. Πάω να μπω σε ένα σάιτ και ήμουν ήδη συνδεδεμένη με ξένο εμαιλ! 
 

δεν είμαι ο Κώστας! Λολ 

 

Ναι το καταλαβα οτι δεν εισαι ο Κωστας. Απλως σου εξηγω οτι δεν σε hackaran και απλα υπαρχει προκατοχος.

Εκτος αν το δωσες σε καποιον κοντινο σου και εκανε log in αυτος χωρις να το καταλαβεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχόμενο να είναι εκθεσιακό μοντέλο ...ή από επιστροφή ???

επίσης γιατί δε στέλνεις ένα email στο συγκεκριμένο email ...να μάθεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Το ενδεχόμενο να είναι εκθεσιακό μοντέλο ...ή από επιστροφή ???

επίσης γιατί δε στέλνεις ένα email στο συγκεκριμένο email ...να μάθεις 

Πολύ καλή ιδέα αυτή. Θα στείλω εμαιλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Κάποιος το πήρε, χρησιμοποίησε το δικαίωμα της υπαναχώρησης και το μαγαζί το έδωσε στον επόμενο (σε σένα δηλαδή) χωρίς να το τσεκάρει μάλλον...

Άρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα; 

11 λεπτά πριν, Cokoblokos είπε

Ναι το καταλαβα οτι δεν εισαι ο Κωστας. Απλως σου εξηγω οτι δεν σε hackaran και απλα υπαρχει προκατοχος.

Εκτος αν το δωσες σε καποιον κοντινο σου και εκανε log in αυτος χωρις να το καταλαβεις. 

Όχι, που να το δώσω με την καραντίνα. Για τη μάνα μου το ήθελα. Τώρα είναι εκτός ζελατίνας. Τι κάνω τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kate89 είπε

Άρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα; 

Όχι, που να το δώσω με την καραντίνα. Για τη μάνα μου το ήθελα. Τώρα είναι εκτός ζελατίνας. Τι κάνω τώρα; 

printscreen και email στο κατάστημα ......τουλάχιστον εάν είσαι ευχαριστημένος με τη συσκευή να πάρεις κάνα δωράκι (θήκη /temperad glass)....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, corsair04 είπε

printscreen και email στο κατάστημα ......τουλάχιστον εάν είσαι ευχαριστημένος με τη συσκευή να πάρεις κάνα δωράκι (θήκη /temperad glass)....

Ευχαριστημένη 🤓

Δε πλοτ θικενς, είδα στις συσκευές μου στο google account μου ένα google pixel που μπήκε πριν μια ώρα.

Αλλαξα ήδη κωδικό.

Άρα υπάρχει περίπτωση κάποιος να παραβίασε το google account μου, και να έκανε λογαριασμό σε σάιτ που επισκέπτομαι συχνά (μαγαζί για hardware στο Αιγάλεω) ή το σάιτ στο Αιγάλεω έχει κάποιο κενό ασφαλειας;

Πραγματικα δεν ξέρω το γίνεται 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kate89 είπε

Άρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα; 

Όχι, που να το δώσω με την καραντίνα. Για τη μάνα μου το ήθελα. Τώρα είναι εκτός ζελατίνας. Τι κάνω τώρα; 

Με το κατάστημα πρέπει να επικοινωνήσεις αρχικά να δεις τι θα σου πούνε.

Εκτός αν δεν ασχοληθείς καθόλου και κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zio10 είπε

Με το κατάστημα πρέπει να επικοινωνήσεις αρχικά να δεις τι θα σου πούνε.

Εκτός αν δεν ασχοληθείς καθόλου και κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων.

Ε ναι με επαναφορα αναγενναται, αυτο θα εκανα...υποθετω δεν εχει κανει ηδη δουλεια μη την χασει, αφου ειναι ψυλλιασμενγ...το να τρεξει στο μαγαζι ειναι πιο βαβουρα...οποτε reset...ισως και hard reset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kate89 είπε

καλησπέρα 
 

Πήγα και πήρα καινούργιο τηλέφωνο xiaomi 9a, και είδα πως είμαι ήδη συνδεδεμένη σε ένα σάιτ, με άλλο εμαιλ από το δικό μου.

 

μου έδωσαν μεταχειρισμένο ή χάκερ έκανε τη δουλειά; 

Αγάπη μου γλυκειά, επίτρεψέ μου να σου απαντήσω με λέξη γραμμάτων τριών

Ι Ο Σ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...