Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia προειδοποιεί ότι οι ελλείψεις στις GPU θα συνεχιστούν καθ 'όλη τη διάρκεια του έτους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Odyss3us είπε

 

αν ειναι να διαθεσεις 600 ευρω για ενα προιον που κοστιζει πανω απο 2000 τοτε η λογικη λεει οτι ειναι η καλυτερη εποχη για να επενδυσεις σε ολα τα υπολοιπα περιφερειακα, οθονες, ηχεια, πληκτρολογια, ποντικια, κλπ. 😏

επισης εδω και χρονια γνωριζουμε οτι οι πωλησεις σε desktop εχουν μειωθει γιατι το hardware της τελευταιας 5ετιας ειναι ολο και πιο future proof, τωρα αν καποιος αποφασισε εν μεσω καραντινας να μπει στο χωρο των υπολογιστων ακομα και για αυτον συμφερει ενα all-in-one desktop
 

 

σορρυ που θα στο χαλασω αλλα τα crypto ηρθαν για να μεινουν,  αυτες ειναι αποψεις 12 χρονια πριν και ειμαστε σε site τεχνολογιας οχι στο καφενειο της γειτονιας, θα σου προτεινα να ενημερωθεις καλυτερα απο το να αναμασας απαρχαιωμενες αποψεις, 12 χρονια φουσκα δεν υφισταται ουτε ο ορος volatile το καθιστα φουσκα, ειναι δυο εντελως διαφορετικα πραγματα , οπως συμβαινει και στη ζωη οσο πιο ενημερος εισαι τοσο λιγοτερες ασαφειες και ανακριβειες εχεις για οποιοδηποτε θεμα

με τον απεριοριστο χρονο που εχει καποιος λογω καραντινας αντι να μπαινει σε φορουμ και να κανει ranting -που ειναι η ευκολη λυση- θα μπορουσε καλλιστα να ψαχτει και να ενημερωθει οτι ακομα και με την υπερτιμημενη τιμη μιας καρτας γραφικων θα μπορουσε να κανει αποσβεση το εξτρα κοστος με mining και ενδεχομενως να εχει και κερδος

Φιλε μου μια χαρα ενημερωμενος ειμαι να τα πεις σε καποιον αλλο αυτα, ημουν εκει απο day one οταν το btc ειχε αξια μια τσιχλας, δεν ηρθα τωρα στον κοσμο.

Volatility δεν υφασταται? χαχα οκ οτι πεις φιλαρακι δεν σχολιαζω παραπερα.

Crypto δεν ειναι μονο btc και eth οπως σιγουρα ξερεις, ναι αυτα και αλλα ηρθαν για να μεινουν, το τι θα γινει ομως μακροπροθεσμα ακομα και για τα "επιτυχημενα" coins δεν το ξερει ουτε εσυ ουτε εγω ουτε κανενας.-

Ποσα αλλα coins υπαρχουν? ποσα απο αυτα ειναι μονο speculation? Ποση επεξεργαστικη ισχυς/ενεργεια εχει παει σε αχρηστα coins?

Οταν λεω crypto λοιπον βαζω ολα τα coins μεσα, οχι μονο btc -eth κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Thresh είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Τότε πως δίνει έστω και ελάχιστα φτηνότερα από Vodafone ή Wind οικιακά πακέτα με FTTH?

 

Προφανώς, γιατί Vodafone ή Wind δεν κινούνται στο κατώτερο επιτρεπόμενο για τον ΟΤΕ όριο, όσο αφορά το FTTH.

Τώρα αν ρωτάς γιατί, πρέπει να έχει να κάνει με το ότι στο FTTH έχουν κατασκευαστικά έξοδα (δικές τους υποδομές) και δεν επινοικιάζουν απλά τις υποδομές του ΟΤΕ (όπως στο ADSL/VDSL).

Επεξ/σία από panospeter
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Μιλάω για τα καταστήματα.

Δεν ασχολούμαι καν με τους ιδιώτες πωλητές του internet. Αυτοί ας την πουλήσουν και 1000.

Τα καταστήματα πουλάνε σε αυτόν που είναι διατεθείμενος να δώσει τα περισσότερα. Άλλωστε, αυτός είναι ο σκοπός για τον οποίον ανοίξαν τα κατάστηματα. Όταν εγώ είμαι διατεθείμενος να δώσω 550 για την 1660 super για την πάρω πρίν από εσένα, τότε το κατάστημα θα μου την δώσει εμένα. Όταν τελειώσουν τα άτομα σαν και μένα που είναι διατεθείμενα να δώσουν 550 θα πέσει η τιμή στα 500. Όταν τελειώσουν και τα άτομα που είναι διατεθείμενα να δώσουν 500 θα πέσει στα 450. Και ούτω καθεξής.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, Herald said:

Τα καταστήματα πουλάνε σε αυτόν που είναι διατεθείμενος να δώσει τα περισσότερα. Άλλωστε, αυτός είναι ο σκοπός για τον οποίον ανοίξαν τα κατάστηματα. Όταν εγώ είμαι διατεθείμενος να δώσω 550 για την 1660 super για την πάρω πρίν από εσένα, τότε το κατάστημα θα μου την δώσει εμένα. Όταν τελειώσουν τα άτομα σαν και μένα που είναι διατεθείμενα να δώσουν 550 θα πέσει η τιμή στα 500. Όταν τελειώσουν και τα άτομα που είναι διατεθείμενα να δώσουν 500 θα πέσει στα 450. Και ούτω καθεξής.

Καλά ας ξεκινήσουν να πουλάνε το γάλα 3 ευρώ (ή την vdsl στα 150) και θα δεις για πότε θα επέμβει η αρμόδια αρχή...

ξανά λέω: δεν υπάρχει "κάνω ότι γουστάρω" στην δημοκρατία...

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Καλά ας ξεκινήσουν να πουλάνε το γάλα 3 ευρώ (ή την vdsl στα 150) και θα δεις για πότε θα επέμβει η αρμόδια αρχή...

ξανά λέω: δεν υπάρχει "κάνω ότι γουστάρω" στην δημοκρατία...

Φυσικά και υπάρχει το κάνω οτι γουστάρω στην Δημοκρατία. Το δεν κάνω ότι γουστάρω αλλά οτι μου επιβάλλουν οι από πάνω είναι άλλο καθεστώς. Στη Δημοκρατία έχω το δικαίωμα να τεντώσω το χέρι μου έως εκεί που ξεκινάει η μύτη σου.

Αν ο Χ πάροχος πάει την vdsl στα 150 όλοι θα πάμε στον Ψ πάροχο με τιμή 50 και ο Χ θα βάλει λουκέτο. Δημοκρατικά ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/04/2021 at 07:08, NotAliki177 said:

Καλά ας ξεκινήσουν να πουλάνε το γάλα 3 ευρώ (ή την vdsl στα 150) και θα δεις για πότε θα επέμβει η αρμόδια αρχή...

ξανά λέω: δεν υπάρχει "κάνω ότι γουστάρω" στην δημοκρατία...

Χαχαχαχ τι λες καλε. Δημοκρατια ειναι να αποφασιζει η πλειοψηφια ποσο θα κοστολογο τον καρπο της ζωης μου;

 

κοιτα δημοκρατια ειναι να αποφασιζουν 10 λυκοι και ενα προβατο τι θα φανε για μεσημερι δεν σημαινει οτι θα γινουμε ζουγκλα ομως

σε αλλα νεα για ολους αυτους που κλαψουριζουν τι θα κανουμε χωρις βαρβαρους. Παιδια εγω εδω και 4 μηνες παιζω factorio (400 hours). Μου κοστισε 25 ευρω και εχει γραφικα diablo2. Χαλαρωστε δεν χρειαζασαι shaders για να απολαυσεις. Παρεπιπτοντως και  εχω 1080ti 11gb 

 

επισης μια ερωτηση σε ανθρωπους που το εχουν ψαξει. Αν αποφασισω να την πουλησω (to factorio den εχει απαιτησεις) και παρω μια 1060 ποσα μπορω να βγαλω στο ινσομνια;

σοβαρες αποψεις ομως οχι τυπου βαλτη 2000 και περιμενε 3 χρονια να βρεις αγοραστη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...