Προς το περιεχόμενο

Download από το Netflix


manos04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή extension, για να κατεβάσω την ταινία από το Netflix;

Είμαι καινούριος συνδρομητής αλλά δεν έχω smart tv.

Απλά θα θελα να την κατέβαζα στο σκληρό και να την παίρνω με φλασάκι στο egreat player μαζί με υπότιτλους.

Προσπάθησα με το free Netflix download, αλλά δεν το κατάλαβα.

Πρέπει να χω και κει συνδρομή; Δεν είναι free program;

10 λεπτά πριν, manos04 είπε

Έχω windows 8.1. Διάβασα ότι υπάρχει app αλλά ότι κατέβασες το βλέπεις μόνο μέσα από το app.

Για να το πάρω σε φλασάκι μάλλον δεν......

 

 

Επεξ/σία από manos04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι παιδεύεσαι φίλε μου μα τα κατεβάσματα και το egreat; Δεν λέω, καλό και χρυσό το media tank, το είχα 3 χρόνια και ήταν πολύ καλό, αλλά ο κόσμος και η τεχνολογία προχωράει. Πάρε ένα μποξάκι, σύνδεσε το στην tv και θα είσαι σπέσιαλ.

https://www.skroutz.gr/s/21321982/X96-Air-32GB.html

Αν το θέλεις όμως μόνο για netflix, youtube και στο μέλλον για disney+ πάρε ένα roku

https://www.skroutz.gr/s/20827469/Roku-Express-Streaming-Player.html

Το έχω το συγκεκριμένο 2 χρόνια και το είχα πάρει από amazon σε προσφορά στα 25€. Τότε έκανε κανά 60άρι στην Ελλάδα και δεν άξιζε για τόσο. Τώρα που το έριξαν στα 35€ είναι σούπερ. Να ξεκαθαρίσω όμως είναι αυτό είναι streamig stick ΜΟΝΟ και έχει δικό του λειτουργικό (Roku OS). Δηλαδή έχει μόνο ότι μπορείς να κατεβάσεις από το roku store, οπότε ξεχνάς κόντια, στρέμια, σπασμένα κανάλια και αναπαραγωγή από usb stick (έχει usb βασικά αλλά δεν παίρνει στικάκια). Είναι όμως πιστοποιημένο σε netflix και youtube οπότε θα παίζει πάντα και σωστά σε αντίθεση με το μποξάκια όπου το netflix και το youtube δεν ενημερώνονται και έχουν θεματάκια.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/4/2021 στις 8:20 ΜΜ, manos04 είπε

Απλά θα θελα να την κατέβαζα στο σκληρό και να την παίρνω με φλασάκι

αυτό δεν παίζει.

Νομίζω αν έχεις την εφαρμογή netflix σε tablet ή κινητό, μπορείς να κάνεις download, που σημαίνει ότι θα μπορείς να δεις την ταινία χωρίς σύνδεση ίντερνετ, παίζοντας μέσα από την εφαρμογή -- όχι όμως να την αποθηκεύσεις κάπου κ να την πας όπου θες.

Επεξ/σία από onelonelystar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/4/2021 στις 8:20 ΜΜ, manos04 είπε

Γεια σας υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή extension, για να κατεβάσω την ταινία από το Netflix;

Είμαι καινούριος συνδρομητής αλλά δεν έχω smart tv.

Απλά θα θελα να την κατέβαζα στο σκληρό και να την παίρνω με φλασάκι στο egreat player μαζί με υπότιτλους.

Προσπάθησα με το free Netflix download, αλλά δεν το κατάλαβα.

Πρέπει να χω και κει συνδρομή; Δεν είναι free program;

 

Με το free Netflix download κατέβασα ταινίες από το Netflix.

Έχω τη Premium έκδοση ,δεν ξέρω τι γίνεται με τη free.

Όμως δεν αξίζει η όλη διαδικασία ,εγώ το έκανα για κάποιες ταινίες που δεν έβρισκα υπότιτλους που είχα βρει από αλλού και ήθελα να τις έχω και όταν δεν έχω συνδρομή με το Netflix.

Η ποιότητα εικόνας (με το free Netflix download) δεν ήταν πολύ καλή ,δεν αξίζει η όλη διαδικασία.

Καλύτερα να κοιτάξεις με κάποιον άλλο τρόπο ,όπως σου γράφει ο micos000.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...