Προς το περιεχόμενο

Χρήματα στο paypal από πώληση στο ebay. Και μετά τι?


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται να πουλήσω κάτι στο ebay. Τα χρήματα που θα πάρω θα πιστωθούν στον λογαριασμό μου στο Paypal. Στη συνέχεια, τα χρήματα: α) παραμένουν στο πορτοφόλι του paypal μέχρι εγώ να αποφασίσω αν θα τα ξοδέψω ή αν θα τα στείλω σε κάποιον άλλον λογαριασμό paypal ή αν θα ζητήσω να πιστωθούν στον τραπεζικό μου λογαριασμό. β) τα χρήματα μόλις έρθουν στο πορτοφόλι στο paypal, αμέσως ή μετά από 1-2 μέρες μεταφέρονται χωρίς την άδειά μου στον τραπεζικό μου λογαριασμό. Τι από τα δύο ισχύει? Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρηματα απο πώληση δεσμεύονται για 20 μέρες, μετα αυτο το διάστημα(και αν ολα πάνε καλά με τον αγοραστή) μπορείς να τα πάρεις χειροκίνητα απο το ππ στην τραπεζα σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τραπεζικός λογαριασμός μου είναι δεσμευμένος για μία οφειλή στην εφορία. Αν κάποιο μήνα υπάρξει διακίνηση πάνω από 1.250€, τότε αυτό το ποσό δεσμεύεται από την τράπεζα και αποδίδεται στην εφορία. (Η μισθοδοσία μου + την πώληση είναι περισσότερα από 1250€). Θα πρέπει λοιπόν η τράπεζα να μην μάθει για την πώληση και τα χρήματα να παραμείνουν στο πορτοφόλι στο paypal. Από το το paypal μπορώ στη συνέχεια να τα στείλω σε κάποιον άλλον. Είναι σωστός ο συλλογισμός μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δηλαδή το πρόβλημα σου είναι ότι δεν θέλεις να πληρώσεις αυτά που χρωστάς….

Δηλαδή αυτά που αύριο θα τα ζητήσει από όλους εμάς που συνεχίζουμε να πληρώνουμε και ας στερούμαστε ή βγάζουμε λιγότερα από τα 1250 ευρώ σου κάθε μήνα….

Μάλιστα….

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, olympara είπε

Νίκο, δεν πιστεύω να πάρει καμιά πρωτοβουλία το paypal και να μου τα μεταφέρει στον τραπεζικό λογαριασμό! Καήκαμε.😪

 

Οχι δεν γίνεται τίποτα αυτόματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Άρα δηλαδή το πρόβλημα σου είναι ότι δεν θέλεις να πληρώσεις αυτά που χρωστάς….

Δηλαδή αυτά που αύριο θα τα ζητήσει από όλους εμάς που συνεχίζουμε να πληρώνουμε και ας στερούμαστε ή βγάζουμε λιγότερα από τα 1250 ευρώ σου κάθε μήνα….

Μάλιστα….

Ρε φίλε μη φοβάσαι, το χρέος είναι δικό μου και θα πληρωθεί από εμένα, είτε θέλω είτε όχι. Οτι βεβαιώνεται στην εφορία δεν σβήνει! Κανείς δεν θα σου ζητήσει να πληρώσεις το δικό μου χρέος. Ασε λοιπόν τις εξυπναδούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, olympara είπε

Ρε φίλε μη φοβάσαι, το χρέος είναι δικό μου και θα πληρωθεί από εμένα, είτε θέλω είτε όχι. Οτι βεβαιώνεται στην εφορία δεν σβήνει! Κανείς δεν θα σου ζητήσει να πληρώσεις το δικό μου χρέος. Ασε λοιπόν τις εξυπναδούλες.

Έμμεσα θα στο ζητήσει, αλλά τέλος πάντων, ας αφήσουμε πέρα αυτή την κουβέντα διότι είναι off-topic. 

Για το PayPal, τα χρήματα μένουνε εκεί και τα μεταφέρεις εσύ χειροκίνητα στον δικό σου λογαριασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο παρεις τα χρηματα, μπορεις να συνδεσεις τον τραπεζικο σου λογαριασμο και να τα μεταφορεις εκει. Η προμηθεια, για την Πειραιως τουλαχιστον, ειναι 4 ευρω. Αμα βγαλεις Revolut μπορει να μην εχει καθολου προμηθεια δεν το λεω με σιγουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...