Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή καινούργιου laptop στο κατάστημα αγοράς


PanagiotisRs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Εσύ θα αγόραζες μεταχειρισμένο λάπτοπ και θα το πλήρωνες για καινούργιο;;;; 

Εσύ αν είχες κατάστημα θα δεχοσουν να αγοράζουν πελάτες καινούργια προϊόντα και αφού τα χρησιμοποιήσουν, να στα φέρουν και αφού τους δώσεις τα χρήματα τους, εσύ να μείνεις με ένα μεταχειρισμένο προϊόν;;;; 

Διάβασε αυτό που έγραψα στον nickol-us. Άλλο μεταχειρισμένο 1 μέρα και άλλο π.χ. 1 χρόνο. Αυτό που έγραψες για το κατάστημα το πήγες στο άλλο άκρο εγώ αναφέρομαι σε μεμονωμένες περιπτώσεις όχι να πάμε όλοι να παίρνουμε προϊόντα και μετά να τα επιστρέφουμε. 

Επεξ/σία από PanagiotisRs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, PanagiotisRs είπε

Διάβασε αυτό που έγραψα στον nickol-us. Άλλο μεταχειρισμένο 1 μέρα και άλλο π.χ. 1 χρόνο. Αυτό που έγραψες για το κατάστημα το πήγες στο άλλο άκρο εγώ αναφέρομαι σε μεμονωμένες περιπτώσεις όχι να πάμε όλοι να παίρνουμε προϊόντα και μετά να τα επιστρέφουμε. 

Εσύ θα αγόραζες μεταχειρισμένο λάπτοπ μιας (1) ημέρας και θα το πλήρωνες για καινούργιο;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Εσύ θα αγόραζες μεταχειρισμένο λάπτοπ μιας (1) ημέρας και θα το πλήρωνες για καινούργιο;;;; 

Όχι δεν θα το έκανα αλλά θα το αγόραζα με μια μικρή μείωση στην τιμή (σου ξαναλέω διάβασε την απάντηση που έγραψα στον nickol-us για να καταλάβεις το σκεπτικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, PanagiotisRs είπε

Τι θέλω να πω: Αγόρασα το λαπτοπ 650. Τους το επιστρέφω και μου δίνουν πίσω π.χ. 630. Το πουλάνε ξανά στα 630 αναγράφοντας πάνω στη συσκευασία ότι είναι χρησιμοποιημένο 1 ημέρα. Έτσι δεν χάνουν χρήματα(χάνει ενα μικρό ποσό ο πελάτης δηλαδή εγώ).

Δηλαδη θελεις να μας πεις οτι για 20 ευρω πιο κατω θα αγοραζες ενα εκθεσιακο λαπτοπ εστω και μιας ημερας που θα σου λεγαν αυτοι.

Φιλε μου τι λες;

Δεν θα το εκανες ουτε εσυ ουτε κανεις μας για αυτο για μονο 20 ευρω.

Πανω απ ολα να ξερουμε τι γραφουμε και να ειμαστε ειλικρινεις.

(περα απ αυτα τωρα, αν πηγαινες "Εσυ" το λαπτοπ στο καταστημα, (οχι τηλ που πηρες, εννοειτε στο τηλ αυτο θα σου λεγανε) , υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να το παιρνανε πισω, να επιανες τον διευθυντη, και να του ελεγες οτι το ανοιξες μονο για λιγο και δεν σου κανει με τιποτα, και να παρακαλουσες να παρεις καποιο αλλο λαπτοπ που εχεις ηδη σταμπαρει και το εχει το καταστημα ετοιμοπαραδωτο, υπαρχει πιθανοτητα πολυ μεγαλη να σε εξυπηρετουσαν, αρκει κι ολας να μην εχεις περασει το οριο των 14 ημερων απο την αγορα που το παρελαβες. Το εχω κανει εγω με ταμπλετ καποιων ημερων και μου δωσανε και ολο το ποσο σε επιστροφη χρηματων μαλιστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Δηλαδη θελεις να μας πεις οτι για 20 ευρω πιο κατω θα αγοραζες ενα εκθεσιακο λαπτοπ εστω και μιας ημερας που θα σου λεγαν αυτοι.

Φιλε μου τι λες;

Δεν θα το εκανες ουτε εσυ ουτε κανεις μας για αυτο για μονο 20 ευρω.

Πανω απ ολα να ξερουμε τι γραφουμε και να ειμαστε ειλικρινεις.

Εάν ήξερα ότι όντως είναι μιας ημέρας και όχι παραπάνω και με την προϋπόθεση ότι δεν έχει το παραμικρό χτύπημα/γραντζουνιά είναι πιθανό να το έκανα για 20-30 ευρώ. Εντάξει σίγουρα θα ήθελα καλύτερη έκπτωση δεν θα σου πω ψέματα αλλά και αυτοί πόσο πιο χαμηλά να το δώσουν μιας ημέρας λαπτοπ; Επίσης, από την στιγμή που έχει εγγύηση είμαι καλυμμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PanagiotisRs είπε

Εάν ήξερα ότι όντως είναι μιας ημέρας και όχι παραπάνω και με την προϋπόθεση ότι δεν έχει το παραμικρό χτύπημα/γραντζουνιά είναι πιθανό να το έκανα για 20-30 ευρώ. Εντάξει σίγουρα θα ήθελα καλύτερη έκπτωση δεν θα σου πω ψέματα αλλά και αυτοί πόσο πιο χαμηλά να το δώσουν μιας ημέρας λαπτοπ; Επίσης, από την στιγμή που έχει εγγύηση είμαι καλυμμένος.

Διαβασε πιο κατω τι προσθεσα και κανε το.

Υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να παρεις αλλο λαπτοπ. Ρισκαρε και κανε το. Δεν χανεις τιποτα, μονο λιγο απ το χρονο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PanagiotisRs είπε

Εντάξει σίγουρα θα ήθελα καλύτερη έκπτωση δεν θα σου πω ψέματα αλλά και αυτοί πόσο πιο χαμηλά να το δώσουν μιας ημέρας λαπτοπ;

Δοκίμασε να το πουλήσεις τότε για 20-30 ευρώ κάτω. Αν είναι όπως τα λες δε θα έχεις θέμα, θα φύγει αμέσως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Δοκίμασε να το πουλήσεις τότε για 20-30 ευρώ κάτω. Αν είναι όπως τα λες δε θα έχεις θέμα, θα φύγει αμέσως

Δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση για ουτε 30 ουτε 50 ευρω πιο κατω απο τιμη καταστηματος να το το παρει καποιος απο αγγελια

Μην βαζεις το παιδι να το κανει και να μπει σε μια ασκοπη διαδικασια, δεν θα το παρει κανεις.

Να παει στο καταστημα και να κανει αυτο που του εγραψα εγω, εκει υπαρχει το ενδεχομενο να φυγει με αλλο λαπτοπ μετα.

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Διαβασε πιο κατω τι προσθεσα και κανε το.

Υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να παρεις αλλο λαπτοπ. Ρισκαρε και κανε το. Δεν χανεις τιποτα, μονο λιγο απ το χρονο σου.

Διάβασα αυτό που πρόσθεσες. Θα πάω αύριο να ρωτήσω, όπως είπες και εσύ δεν έχω να χάσω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, makhs5 είπε

Να παει στο καταστημα και να κανει αυτο που του εγραψα εγω, εκει υπαρχει το ενδεχομενο να φυγει με αλλο λαπτοπ μετα.

Aυτό που του έγραψες εσύ το έχω γράψει εγώ πριν από σένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Aυτό που του έγραψες εσύ το έχω γράψει εγώ πριν από σένα. 

Δε το προσεξα, ετσι κι αλλοιως εγω το εχω κανει στη πραξη, και μου επιστρεψαν και πισω σε μετρητα ολο το ποσο μαλιστα.

6 λεπτά πριν, PanagiotisRs είπε

Διάβασα αυτό που πρόσθεσες. Θα πάω αύριο να ρωτήσω, όπως είπες και εσύ δεν έχω να χάσω τίποτα.

Ακου. Δεν θα πας να ρωτησεις απλα. 

Θα πας οπως σου ειπα στον διευθυντη και θα τον παρακαλεσεις και θα του πεις οτι εκανες λαθος αγορα και δεν σου κανει με τιποτα το συγκεκριμενο. Και να παρεις καποιο αλλο που εχεις "Ηδη" σταμπαρει απο πριν πας εκει.

Κανε το ετσι οπως σου λεω, ετσι εκανα ακριβως εγω και πηρα πισω και ολα τα χρηματα μου.

Να εχεις και το λαπτοπ στο κουτι του μαζι σου "Οπωσδηποτε"

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Δε το προσεξα, ετσι κι αλλοιως εγω το εχω κανει στη πραξη, και μου επιστρεψαν και πισω σε μετρητα ολο το ποσο μαλιστα.

Ακου. Δεν θα πας να ρωτησεις απλα. 

Θα πας οπως σου ειπα στον διευθυντη και θα τον παρακαλεσεις και θα του πεις οτι εκανες λαθος αγορα και δεν σου κανει με τιποτα το συγκεκριμενο. Και να παρεις καποιο αλλο που εχεις "Ηδη" σταμπαρει απο πριν πας εκει.

Κανε το ετσι οπως σου λεω, ετσι εκανα ακριβως εγω και πηρα πισω και ολα τα χρηματα μου.

Να εχεις και το λαπτοπ στο κουτι του μαζι σου "Οπωσδηποτε"

Ναι αυτό θα κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την εμπειρία μου και εγώ, σχετικά με κάρτα γραφικών.  Αγόρασα (το 2019 όχι τώρα), από το eshop.gr  την RADEON RX560 την άνοιξα κανονικά, την έβαλα στο pc, διαπίστωσα ότι δεν μου κάνει, την επέστρεψα πίσω την επόμενη ημέρα και πήρα την GTX1050 TI. Εννοείται ήθελε κάποιες μέρες να διαπιστώσουν ότι η κάρτα που επέστρεψα δεν είχε κάποιο πρόβλημα, αλλά μου την άλλαξαν χωρίς καμία επιβάρυνση και χωρίς να μου δημιουργήσουν προβλήματα. 

Εγώ πιστεύω πως αν πας το λαπτοπ πίσω και μιλήσεις με τον υπεύθυνο, δεν θα έχεις θέμα. Το πολύ-πολύ να σου κόψει 20 ευρώ για την ανοιχτή συσκευασία (το οποίο είναι τεράστια βλακεία, αλλά ναι, μπορεί να το κάνει).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάθεστε και ψάχνετε αν είναι μιας μέρας ή όχι. Ένα used δεν αλλάζει είτε είναι 1 χρόνο είτε 1 δευτερόλεπτο. Αρχικά ο άλλος δε θα σε πιστέψει ότι είναι μιας μέρας μόνο. Έπειτα και να σε πιστέψει θα νομίζει ότι για να το δώσει ο άλλος σε μια μέρα θα έχει κάποιο πρόβλημα μ. Εδώ εγώ πήρα κάτι ακουστικά 160 ευρώ τα φόρεσα μόνο μια φορά είδα ότι δεν μου κάνουν και με δυσκολία έφυγαν στα 100 ευρώ. Τι από 650 στα 620 λες. Από την στιγμή που το άνοιξες είναι  used και έχει χάσει ένα μεγάλο μέρος της αξίας του. Αυτή είναι η πραγματικότητα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...