Προς το περιεχόμενο

Το Dοgecoin καταγράφει άνοδο της τάξης του 100% στον απόηχο αναρτήσεων του Ίλον Μασκ στο Twitter


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, polaki είπε

Μη δίνεις σημασία, αστους τσάμπα χαλάς το χρόνο σου. Εγώ πριν καιρό έδειξα κάποια screenshot των wallets και του PayPal που έκανα τη μεταφορά. Ακόμα περιμένω τους κατακαημένους προπονητές του καναπέ να μου δείξουν τις δικές τους επενδύσεις. 
 

προχτεσινό το παρακάτω screenshot. «Αέρας» και αυτά τα λεφτά ε; Κοντά 200€ σε 2-3 εβδομαδες. Δεν πειράζει μάγκες, τα ίδια λέγατε και το 2018 που έπεσε το Bitcoin και γελάγατε.

Ας είμαι εγώ ο χαζός... και εσείς οι έξυπνοι, δεν έχω θέμα ειλικρινά!! Παίξτε κανα τζόκερ εσείς οι έξυπνοι ή κανα στοίχημα 2,40 η νίκη του ΠΑΟΚ σήμερα, μην ασχολείστε με πράγματα που δεν καταλαβαίνετε.

 

637E3B84-39AD-4843-8025-0897C12620C8.jpeg

Για πες κάνα καλό πορτοφόλι για ether, γιατί εγώ αγοράζω μέσω revolut και έχει προμήθεια, δεν έχω εμβαθύνει στο θέμα ακόμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω 1 καλό crypto project με ενδεχόμενο διπλασιασμό χρημάτων σε 1 μήνα.

Bondly. Προς το παρόν το βρίσκεις μόνο στο Uniswap.

Ρίξτε μια ματιά στη επίσημη ιστοσελίδα του, έχει οργανόγραμμα  για το 2021 και στα πλάνα του είναι να ανέβει στο Binance.

Λίγο παραπάνω φήμη του λείπει για να μαθευτεί...!

Με τη σημερινή κατρακύλα των crypto, διατίθεται σε έκπτωση...! 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Λες να έχει απότομη αύξηση τιμής το tron;

το Tron πριν 1 μηνα ήταν στο 0.04 και τωρα έχει κάνει βάση στο 0.12-0.13... Το λες και 300% έτσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polaki είπε

Μη δίνεις σημασία, αστους τσάμπα χαλάς το χρόνο σου. Εγώ πριν καιρό έδειξα κάποια screenshot των wallets και του PayPal που έκανα τη μεταφορά. Ακόμα περιμένω τους κατακαημένους προπονητές του καναπέ να μου δείξουν τις δικές τους επενδύσεις. 
 

προχτεσινό το παρακάτω screenshot. «Αέρας» και αυτά τα λεφτά ε; Κοντά 200€ σε 2-3 εβδομαδες. Δεν πειράζει μάγκες, τα ίδια λέγατε και το 2018 που έπεσε το Bitcoin και γελάγατε.

Ας είμαι εγώ ο χαζός... και εσείς οι έξυπνοι, δεν έχω θέμα ειλικρινά!! Παίξτε κανα τζόκερ εσείς οι έξυπνοι ή κανα στοίχημα 2,40 η νίκη του ΠΑΟΚ σήμερα, μην ασχολείστε με πράγματα που δεν καταλαβαίνετε.

 

637E3B84-39AD-4843-8025-0897C12620C8.jpeg

Εγώ για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου θα σου πω ότι επένδυσα σε νίκες ομάδων και μέσα σε δέκα ώρες είχα αυτό το κέρδος βασιζόμενος σε διάφορα στοιχεία. Για πες μου είναι επένδυση ή όχι; 

58 λεπτά πριν, JcD είπε

Για πες κάνα καλό πορτοφόλι για ether, γιατί εγώ αγοράζω μέσω revolut και έχει προμήθεια, δεν έχω εμβαθύνει στο θέμα ακόμα! 

Kraken αν θες μεγάλη ποικιλία, coinbase αν θες τα κλασσικά coins. Και τα δύο αξιόπιστα, αυτά χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια. 

Screenshot_20210418-131631_Email.jpg

5 λεπτά πριν, Tzive είπε

το Tron πριν 1 μηνα ήταν στο 0.04 και τωρα έχει κάνει βάση στο 0.12-0.13... Το λες και 300% έτσι :P

Χε εννοείται οποίος πρόλαβε στα 0.04 έχει πολύ καλό κέρδος. Απλά πόσο παραπάνω να πάει; Εγώ λέω αντε να φτάσει στα 0.30 οπότε στην σημερινή τιμή του αλλά διπλασιάζεις συν κάτι ακόμη. 

Αν έχεις βέβαια μεγάλο κεφάλαιο βέβαια δεν σε χαλάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χαζό να πάρει κάποιος τώρα το νόμισμα που είναι ανεβασμένο. Ήμουν από τους τυχερούς και το αγόρασα όταν ήταν στα τάρταρα και προχτές έβγαλα κάποια μεροκάματα πουλώντας το 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Για πες κάνα καλό πορτοφόλι για ether, γιατί εγώ αγοράζω μέσω revolut και έχει προμήθεια, δεν έχω εμβαθύνει στο θέμα ακόμα! 

Αγόραζε LTC από Coinbase και στέλνε τα στο Binance. Εκεί τα αλλάζεις σε USDT και κανείς αγορές με αυτά. Ασχολησου όμως ένα 2ωρο να δεις πως λειτουργεί το binance δεν είναι όσο απλό είναι το Coinbase.

32 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου θα σου πω ότι επένδυσα σε νίκες ομάδων και μέσα σε δέκα ώρες είχα αυτό το κέρδος βασιζόμενος σε διάφορα στοιχεία. Για πες μου είναι επένδυση ή όχι; 

Είναι ναι, αν ασχολείσαι σοβαρά. Όμως όπως ξέρεις στα στοιχήματα αυτά αν κερδίζεις συστηματικά σε μπλοκάρουν. Εγω σε Στοιχημαν είμαι στο 1/10. Το οποίο είναι ακόμα μεγάλο για major sports, αλλά σε αυτά που παίζω εγω δηλαδή μηχανοκίνητο και Διασκέδαση/Πολιτική είναι απλά μηδαμινό πλέον το ενδιαφέρον.
 

 Έχει όμως και πολύ ρίσκο, γιατί ρισκάρεις να χάσεις όλο το κεφάλαιο σου. Δεν το είπα για κακό το στοίχημα, αλλά όπως αν πάει κάποιος ψυχρά και παίξει κάτι χωρίς μελέτη ρισκάρει να χάσει, το ίδιο είναι και σε οτιδήποτε έχει να κάνει με επένδυση. Δυστυχώς θέλει κάποιο επίπεδο γνώσεων και ωριμότητας. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, polaki είπε

Αγόραζε LTC από Coinbase και στέλνε τα στο Binance. Εκεί τα αλλάζεις σε USDT και κανείς αγορές με αυτά. Ασχολησου όμως ένα 2ωρο να δεις πως λειτουργεί το binance δεν είναι όσο απλό είναι το Coinbase.

Είναι ναι, αν ασχολείσαι σοβαρά. Όμως όπως ξέρεις στα στοιχήματα αυτά αν κερδίζεις συστηματικά σε μπλοκάρουν. Εγω σε Στοιχημαν είμαι στο 1/10. Το οποίο είναι ακόμα μεγάλο για major sports, αλλά σε αυτά που παίζω εγω δηλαδή μηχανοκίνητο και Διασκέδαση/Πολιτική είναι απλά μηδαμινό πλέον το ενδιαφέρον.
 

 Έχει όμως και πολύ ρίσκο, γιατί ρισκάρεις να χάσεις όλο το κεφάλαιο σου. Δεν το είπα για κακό το στοίχημα, αλλά όπως αν πάει κάποιος ψυχρά και παίξει κάτι χωρίς μελέτη ρισκάρει να χάσει, το ίδιο είναι και σε οτιδήποτε έχει να κάνει με επένδυση. Δυστυχώς θέλει κάποιο επίπεδο γνώσεων και ωριμότητας. 

 

Πώς βλέπεις την διόρθωση που γίνεται από χθες? Θα πέσει κι άλλο? Εμένα μου φαίνεται ότι δεν θα πάει άλλο κάτω και λέω να βάλω κάνα φράγκο τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Ναι η μια σοβαρή επένδυση η άλλη ποντάρισμα στο ότι οι μπαμπουίνοι του κόσμου θα ενωθούν για να κάνουν την πλάκα τους. 

 

Δεν είναι τεχνολογικά το ίδιο το dodge με το bitcoin. 

Δεν έχουν καμία σχέση το volume, το market cap και το transaction value ή το supply απο θέμα καθαρά οικονομικών μετρήσεων. 

Ούτε έχουν την ίδια αποδοχή και αναγνωρισιμότητα ή τα εργαλεία οσο αφορά το νομισματικό κομμάτι. 

 

Επειδή ανήκουν στην ίδια γενική κατηγορία  δεν σημαίνει ότι ειναι το ίδιο πράγμα

 

Και αυτό ειναι σπίτι

77c4d536db08d773f1aaa3d634425a14.jpg 

Σε ούρμπαν φιλέτο κοντά στην νέα υόρκη 

 

και αυτό ειναι σπίτι 

 

f13b42d43bcc377d4548b92da505c512.jpg

 

Σε κάποιο χωριό λίγο μετά την έρημο στην Νεβάδα... 

 

Δεν ειναι και τα δύο σπίτια επένδυση.... αλλά ειναι και τα δύο... σπίτια... 

 

Δεν απαντάω μόνο σε εσένα αλλά και στα αλλά ποστ που λένε τα ίδια τα βλέπετε επιφανειακά τα πράματα επειδή δεν ασχολείστε ενδεχομένως αλλά δεν ειναι έτσι απλά όπως και με τα σπίτια ειναι σαν να πετάγονται άνθρωποι των σπηλαίων που δεν έχουν επαφή με ακίνητα και να λένε ότι και τα 2 ειναι το ίδιο. 

Ναι δεν ασχολούμαι με αυτά τα θέματα πέρα από τα πολύ βασικά και στοιχειώδη. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι κάποιοι γράφουν μια άποψη περί του τι είναι και τι όχι κάτι χωρίς να το αιτιολογουν και μετά πρέπει οι υπόλοιποι πέραν από μια προσωπική άποψη να παίζουμε το σπασμένο τηλέφωνο ή να μαντέψουμε τι εννοεί ο άλλος. 

Για μένα προσωπικά, σε οτιδήποτε δίνεις χρήματα το οποίο μπορεί να σου δώσει ένα όφελος άμεσο η έμμεσο, σύντομο η μακροπροθεσμο, είτε χρηματικό είτε μη χρηματικό πχ κάτι σε ποιότητα ζωής ευκολίες στην διαβίωση όπως μια συσκευή, το θεωρώ επένδυση. Με βάση αυτά που λες συμφωνώ ότι δεν αποτελεί σοβαρή επένδυση, παρόλα αυτά παραμένει και αυτό μια επένδυση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Milkywaygrad είπε

Εγώ αγόρασα αρκετά (για τη δική μου τσέπη) DOGE πριν από καιρό στα 0.04 USD, τότε που είχε ξεκινήσει η δημοσιότητα και τώρα έχουν πάει 0.29 USD. Δεν πρόκειται να τραβήξω τίποτα. Θα μπω ξανά σε αρκετό καιρό (πολλούς μήνες ίσως και χρόνο) για να τσεκάρω που βρίσκονται. Στη χειρότερη να πάρω τα λεφτά μου πίσω γιατί η τιμή που τα οηρα ήταν πάτωμα. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Αν πήρες αρκετά εγώ στην θέση σου θα είχα τραβήξει ένα μέρος πχ 20% μιας και τα πήρες στην ίδια τιμή  για να βγάλω όσα έδωσα και να έχω και ένα χαρτζιλίκι απο εκει και πέρα αν πάει ακόμη καλύτερα (προσκοπικά δεν το βλέπω αλλά κανείς δεν ξέρει) πάλι θα βγάλεις πολλά αλλά το θέμα ειναι επειδή το συγκεκριμένο νόμισμα ειναι ότι ειναι ότι αυτό μάλλον ειναι όχι τοσο πιθανό σενάριο εξ ού και θα τραβούσα κάτι και αν ήθελα να ειμαι "στο παιχνίδι" θα άφηνα τα άλλα. 

16 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Για μένα προσωπικά, σε οτιδήποτε δίνεις χρήματα το οποίο μπορεί να σου δώσει ένα όφελος άμεσο η έμμεσο, σύντομο η μακροπροθεσμο, είτε χρηματικό είτε μη χρηματικό πχ κάτι σε ποιότητα ζωής ευκολίες στην διαβίωση όπως μια συσκευή, το θεωρώ επένδυση. Με βάση αυτά που λες συμφωνώ ότι δεν αποτελεί σοβαρή επένδυση, παρόλα αυτά παραμένει και αυτό μια επένδυση. 

Κοίτα ειναι και θέμα το τι εννοεί ο καθένας με αυτή την λέξη (που βάζει την γραμμή/όριο) 

 

Το doge βασίζεται στην ψυχολογία του κοινού και μόνο (Μέχρι και το logo του ειναι το γνωστό  γλυκούλι meme akita σκυλάκι :P) 

 

Εγώ κάτι τέτοιο το κατατάσσω πιο κοντά στα σύνορα με τον τζόγο παρά σε αυτά με την επένδυση γιατί πολύ απλά εξαρτάται απο την τυχαία βούλιση ατόμων το να το πάρουν για πλάκα (και έτσι να ανεβεί η αξία του) ακόμη και αυτοί που δεν το παίρνουν για πλάκα (για να έχουν να λένε πως έχουν doge) αλλά το κάνουν γιατί πιστεύουν πως θα ανέβει ειναι και αυτοί στο όριο του τζογαδόρου περισσότερο γιατί πέραν της πίστεως δεν έχουν κάτι άλλο συγκεκριμένο να βασιστούν σε αυτή τους την άποψη. 

 

Το bitcoin απο την άλλη έχει πίσω του εταιρίες που είτε επενδύουν είτε το δέχονται σαν νόμισμα για να ανταλλάξουν τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες τους με αυτό(μέχρι και εδώ στην ελλάδα κάποια σκρουτζομάγαζα δέχονται bitcoin), έχει ανθρώπινο δυναμικό απο διάφορες χώρες που έχει επενδύσει (είτε το δεις συνολικά είτε κατα κεφαλήν) μεγάλα ποσά για υποδομές ώστε να κάνουν mining (επεξεργασία συναλλαγών δηλαδή σε αυτό το νόμισμα χωρίς αυτούς δεν γίνεται να ανταλλάξει κάποιος bitcoin ή να αγοράσει μια τηλεόραση με bitcoin) 

Υπάρχει δηλαδή ένα ολόκληρο οικοσύστημα απο πίσω με πολλούς ανθρώπους απο όλα τα μετερίζια της ζωής που έχουν βάλει εργασία και κεφάλαιο σε αυτό (και κατασυνέπεια δύσκολα να "ξεφουσκώσει" ξαφνικά μόνο και μόνο για αυτό τον λόγο δεν γίνεται όλοι αυτοί σε μια μέρα απλά "να τα παρατήσουν" λόγω ψυχολογίας) 

 

Απο την άλλη μεριά έχει και μια ιδεολογία/λύνει ένα πρόβλημα αυτό το κεντροποιημένων συστημάτων του σήμερα όπου μια χούφτα απο ιδιώτες που ελέγχουν τις κεντρικές τράπεζες κάθε FIAΤ νομίσματος (ευρώ δολάριο κτλ) κάνουν ότι θέλουν αυτοί κατα το δικό τους δοκούν ενώ το bitcoin ειναι αποκεντροποιημένο δηλαδή δεν έχει "αφεντικά" και άρα ειναι πιο σωστός τρόπος διαχείρισης ενός νομίσματος. 

 

Όλα αυτά για εμένα το κάνουν επένδυση γιατί δεν βασίζεται απλά σε ψυχολογία "αγοράζω για έχω πίστη πως θα ανέβει" αλλά αντίθετα αγοράζω/"παράγω" γιατί έχω ενδείξεις πως θα ειναι το μέλλον στα νομίσματα (και εξού θα ανέβει ή θα έχει σεβαστή αξία και στα επόμενα χρόνια) 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά εδώ οι αναλυτές του insomnia δεν ελαγαν πριν 2 μήνες, όταν είχε  πάρει ο Musk για τον γιό του, ότι είναι ένα αστείο και να μην επενδύσουμε σε αυτό αλλά να πάμε XRP? Χάχαχαχα πράγματι είναι αστείο αλλά κάποιοι το προλάβαμε στα 0,05 €! 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, JcD είπε

Πώς βλέπεις την διόρθωση που γίνεται από χθες? Θα πέσει κι άλλο? Εμένα μου φαίνεται ότι δεν θα πάει άλλο κάτω και λέω να βάλω κάνα φράγκο τώρα!

Είναι μεγάλη η διόρθωση αλλά επειδή είναι στο σύνολο δεν τη φοβάμαι. Ότι πέφτει ανεβαίνει, είναι θέμα χρόνου. 
 

προσωπικά και ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ κινήθηκα εδώ:

 

E39BCAEF-A6BA-40BF-BB50-94BB7266B662.jpeg

19 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπεεπειδή το συγκεκριμένο νόμισμα ειναι ότι ειναι ότι αυτό μάλλον ειναι όχι τοσο πιθανό σενάριο εξ ού και θα τραβούσα κάτι και αν ήθελα να ειμαι "στο παιχνίδι" θα άφηνα τα άλλα. 

Πολύ καλό σκεπτικό, το έχω κάνει σε όλες μου τις κινήσεις. Πλέον είμαι μέσα αποκλειστικά και μόνο με κέρδη. Έχει βγει ήδη όλο το κεφάλαιο που έχω βάλει απτό 2017 που ασχολούμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο πίσω είναι τα Αμερικανάκια . Γατάκια αυτές τις πυραμίδες τις έφτιαχνε ο Τροχανάς πριν 30 χρόνια.😁

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...