Προς το περιεχόμενο

Στέβια αντί για ζάχαρη, αξίζει?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/4/2021 στις 10:52 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Βάζω στεβια και είμαι κομπλέ στο τσάι. Σκέτο δεν παλεύεται σχεδον ποτέ δεν το έπινα, γνωρίζω άτομα που τους αρέσει να το πίνουν σκέτο. 

Μπορείς να δοκιμάσεις να πίνεις κόκκινο τσάι, Rooibos, που είναι φυσικά λίγο γλυκίζον. Με βοήθησε να κόψω τη ζάχαρη στο τσάι και πλέον το ευχαριστιέμαι χωρίς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mecanomecano είπε

Εγω παιρνω  Pharmaton Geriatric (ειμαι 49) που θεωρειται κλασσικη αξια  με τον προτεινομενο τροπο δηλ ενα μηνα παιρνω ενα μηνα διαλειμμα.Και τπτ να μην κανει σιγα το κοστος με ενα κουτι 8 ευρω βγαζω 2 μηνες ερχεται 13 λεπτα την μερα ουτε μια καραμελλα δεν παιρνεις.

Βεβαια επισης μπορεις να πετας 13 λεπτα τη μερα. Ίδιο κοστος, ιδιο αποτελεσμα!

26 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Ο ιατρος που σε παρακολουθει θα πρεπει να σε παραπεμψει σε κλινικο διατροφολογο ο οποιος θα σου ρυθμισει τη διατροφη. Αν εχεις καποιο οργανικο προβλημα, αυτος ειναι ο δρομος. 
 

Αντιθετως, αν συνεχισεις να τρεφεσαι οπως το κανεις θα σε οδηγησει με μαθηματικη ακριβεια σε καποιο νοσοκομειο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ζάχαρη παιδιά είναι ο βασικός παράγοντας. Πήρα στο στρατό 6 κιλά (έγινα 80 με 1.84 ύψος), εκεί που  ήμουν στα 70-75, επειδή άρχισα τις κοκακόλες και τις συναφείς φανταρο-βλακείες. Με το που βγήκα άρχισα να τρώω παραπάνω κανονικό φαγητό (και μάλιστα σε ταβέρνες - καλοκαίρι γαρ) αλλά έκοψα τις φανταρο-βλακείες (τσιπς, κρουασάν, σοκολάτες) και αντικατέστησα την κόκα κόλα με κόκα κόλα στέβια σε βαθμό που πλέον μου φαίνεται ότι είναι αηδιαστική η κανονική.

Παραμένω στα 80 κιλά, δεν έχασα, αλλά τρώω πιο πολύ και ηδονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...