Προς το περιεχόμενο

Aναζήτηση οικονομικού πολυμηχανήματος.


maraleka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω ένα EPSON STYLUS  DX 4850 και μάλλον τα έχει παίξει [Μάλλον επειδή δεν  έκανα συχνά εκτυπώσεις  ξεράθηκαν τα μελάνια ... (δεν το έχω πάει σε κάποιον τεχνικό απλώς έτσι πιστεύω)].

Η επόμενη μου αγορά λοιπόν θα ήθελα να είναι οικονομική (ταβάνι τα 100 ευρώ) και αξιόπιστη (όσο γίνεται βέβαια) . 

Οι εκτυπώσεις που κάνω είναι πολύ λίγες και ίσως να το χρησιμοποιώ πιο πολύ σαν φωτοτυπικό η σκάνερ.

Μπορείτε να με βοηθήσετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον πες μας τι χαρακτηριστικά θες να έχεις σίγουρα ο νέος εκτυπωτής σου. 

Για το μηχάνημα που έχεις, αν οι κεφαλές είναι επάνω στον εκτυπωτή  τότε θες νέα κεφαλή η καθάρισμα στην υπάρχουσα από τεχνικό με αμφίρροπο αποτέλεσμα. 

Αν η κεφαλή είναι στα μελάνια τότε πετάς τα μελάνια και αγοράζεις αλλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα να σε ευχαριστήσω για τη βοήθεια σου.

Ακολουθώντας την άποψη σου προσανατολίζομαι σε αγορά νέου πολυμηχανήματος, λέιζερ πιο πιθανά ,αφού δεν κάνω πολλές εκτυπώσεις και έτσι δεν θα ξεραθούν πάλι τα μελάνια...Διάβασα ότι υπάρχει το instant ink π.χ. για την HP και για μένα το ιδανικό πακέτο είναι αυτό για 15 σελίδες το μήνα με κόστος 1,00 ευρώ το μήνα !!(too good to be truth!!) .Είναι αξιόπιστο αυτό το σύστημα  ή να προτιμήσω να μη δεσμευτώ με την εταιρεία και να χρησιμοποιήσω συμβατά αναλώσιμα?

Επίσης θα με εξυπηρετούσε το WI FI επειδή υπάρχει πρόβλημα στο γραφείο μου με τα καλώδια του USB.

Και τέλος να είναι οικονομικό όπως είπα και στην αρχή....

Υπάρχει κάτι τέτοιο?

Άλλη μία απορία που έχω επίσης, λαμβάνοντας υπ ΄ όψη ότι δεν κάνω συχνά εκτυπώσεις το τόνερ θα ζήσει σε μεγάλο βάθος χρόνου? Δηλ. μέχρι να εξαντληθεί ο αριθμός των προβλεπόμενων σελίδων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το instant ink δεν θα έλεγα ότι αξίζει στην περίπτωση σου,ειδικά αν πας σε laser.

Με το toner δεν έχεις τον φόβο να σου ξεραθεί όπως στα inkjet,ωστόσο επειδή είναι ακριβά προτείνω το μηχάνημα που θα πάρεις να έχει στην αγορά οικονομικά συμβατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη σου ποια εταιρεία έχει τα πιο οικονομικά συμβατά αναλώσιμα?

Επίσης ποια εταιρεία είναι η καλύτερη από ποιότητα (ότι πληρώσεις θα πάρεις βέβαια....)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, maraleka είπε

Σκέφτομαι μάλλον τον HP Officejet 8013 αλλά δεν βρήκα να έχει συμβατά μελάνια να κυκλοφορούν. Είναι έτσι άραγε?

Θα παθει τα ιδια με τον τωρινο σου. Καλυτερα να δωσεις λιγα παραπανω χρηματα για ασπρομαυρο laser οπως ο m28w που προτεινε καποιος φιλος παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...