Προς το περιεχόμενο

Προσφορά yellows με την νέα εφαρμογή yellow app από την Πειραιώς [ΤΕΛΟΣ]


thouthou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, wolfskinn είπε

Σημασία έχει η ημερομηνία αγοράς, μην τρελαινεστε. Οι ποντοι, μπορεί να πάρει μερικές μέρες, αλλά θα μπουν... Αν κάποιος δει ότι έχει περάσει το διάστημα που λεει η τράπεζα και δεν τους έχει πάρει, τους κανει ενα τηλ λέγοντας οτι θα ήθελε να κάνει 'παράπονο' στην εξυπηρέτηση πελατών και ετσι θα βγάλει σίγουρα άκρη.. 

Όπως τα λέει ο φίλτατος @wolfskinn είναι τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, wolfskinn είπε

Σημασία έχει η ημερομηνία αγοράς, μην τρελαινεστε. Οι ποντοι, μπορεί να πάρει μερικές μέρες, αλλά θα μπουν... Αν κάποιος δει ότι έχει περάσει το διάστημα που λεει η τράπεζα και δεν τους έχει πάρει, τους κανει ενα τηλ λέγοντας οτι θα ήθελε να κάνει 'παράπονο' στην εξυπηρέτηση πελατών και ετσι θα βγάλει σίγουρα άκρη.. 

Το θέμα είναι ότι winbank βγάζει ημερομηνία αγοράς 10/05. Για αυτό αγχωθηκαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον η αγορά έγινε με κάρτα, εμένα μου βγάζει πχ ημερομηνία συναλλαγής 4/5 και ημερομηνία αξίας 6/5 απο ΜΜ ( παραγγελία 4/5 βράδυ, παραλαβή 6/5, απόδειξη με ημερομηνία 5/5).... Δεν υπάρχει "ημερομηνία αγοράς". Αν εννοούμε την ημερομηνία συναλλαγής, μου φαίνεται παράλογο να βγάζει ημερομηνία στο μέλλον... Βασικά και η ημερομηνία αξίας μου φαίνεται περίεργο να δείχνει 2 μέρες μετά.... Πάλι υποθέτω, ότι αυτό που παίζει ρόλο είναι η ημερομηνία συναλλαγής. Θα βάλω τον φίλο μου στην Πειραιώς να ρωτήσει από Δευτέρα....

Επεξ/σία από thouthou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, thouthou είπε

Εφόσον η αγορά έγινε με κάρτα, εμένα μου βγάζει πχ ημερομηνία συναλλαγής 4/5 και ημερομηνία αξίας 6/5 απο ΜΜ ( παραγγελία 4/5 βράδυ, παραλαβή 6/5, απόδειξη με ημερομηνία 5/5).... Δεν υπάρχει "ημερομηνία αγοράς". Αν εννοούμε την ημερομηνία συναλλαγής, μου φαίνεται παράλογο να βγάζει ημερομηνία στο μέλλον... Βασικά και η ημερομηνία αξίας μου φαίνεται περίεργο να δείχνει 2 μέρες μετά.... Πάλι υποθέτω, ότι αυτό που παίζει ρόλο είναι η ημερομηνία συναλλαγής. Θα βάλω τον φίλο μου στην Πειραιώς να ρωτήσει από Δευτέρα....

Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Και σκέψου η τηλεόραση μου έχει έρθει από χθες. Παραγγελία 05/05. Απόδειξη 06/05. Αλλά ημερομηνία συναλλαγής και αξίας ενημερώθηκε "σήμερα", που είχαμε 08/05, ως 10/05. 

Ορίστε και ss

 

Screenshot_20210509-021128_Chrome~2.jpg

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Antretng είπε

Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Και σκέψου η τηλεόραση μου έχει έρθει από χθες. Παραγγελία 05/05. Απόδειξη 06/05. Αλλά ημερομηνία συναλλαγής και αξίας ενημερώθηκε "σήμερα", που είχαμε 08/05, ως 10/05. 

Ορίστε και ss

 

Screenshot_20210509-021128_Chrome~2.jpg

εφόσον έχεις τις αποδείξεις συναλλαγής παίρνεις από Δευτέρα στο Personal Banking της Πειραιώς τους τα λες όμορφα στέλνεις ένα Mail με φωτογραφίες των αποδείξεων και περιμένεις να απαντηθεί το αίτημα. Λογικά σε μια μέρα θα σου πουν. 

Σε μένα "ξέχασαν " να περάσουν συναλλαγή Σκλαβενίτη και με ένα τηλεφώνημα στην Πειραιώς λύθηκε σε 3 ώρες το θέμα (αυτοί με πήραν πίσω) και πιστωθηκαν τα yellows. ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ ΜΕ ΚΑΡΤΑ 5 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ 6 ΜΑΙΟΥ δεν είναι δικό σου το πρόβλημα. Και η εξυπηρετηση της Πειραιώς-τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία - δεν έχει καμία σχέση με την εξυπηρέτηση της mediamarkt...  Γρήγοροι και χωρίς πολλά πολλά. 

Ας τα βρουν εκεί στη Mediamarkt, αυτοί μπερδεύουν τα μπούτια τους τακτικά και έχουμε συνηθίσει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς οι ΜΜδες καταχώρησαν ό,τι νά'ναι. Εφόσον έχεις απόδειξη με 6/5 δεν το θεωρώ θέμα. Φωτογραφία με camscanner και email. Πιστεύω θα λυθεί άμεσα. Εμένα ήδη μπήκαν οι πόντοι με απόδειξη 5/5, και οι πόντοι στην εφαρμογή yellows μπήκαν με την ημερομηνία αγοράς, 4/5.

Επεξ/σία από thouthou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. 30/04 - Αγορά από το eshop
  2. 05/05 - Τιμολόγηση και αποστολή
  3. 06/05 - Παραλαβή
  4. 07/05 - Οριστικοποιήθηκε η συναλλαγή στην Πειραιώς, με ημερομηνία αξίας 07/05 (και άρχισε να με λούζει κρύος ιδρώτας)
  5. 10/05 - Εμφανίστηκε το σύνολο των πόντων, οπότε όλα καλά
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, εγώ εκανα αγορά μεσώ site ΜΜ στις 29/4 με δόσεις και μου αποδόθηκε σημερα 11/5 το 20% μόνο της πρώτης δόσης έχει άλλος παρόμοια εμπειρία;;;

Επεξ/σία από Dimperor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dimperor είπε

Καλησπέρα σε όλους, εγώ εκανα αγορά μεσώ site ΜΜ στις 29/4 με δόσεις και μου αποδόθηκε σημερα 11/5 το 20% μόνο της πρώτης δόσης έχει άλλος παρόμοια εμπειρία;;;

Ναι,

Δυστυχώς στους όρους ανέφερε ότι η επιστροφή σε  yellows θα γίνετε σταδιακά μαζί με την πληρωμή των δόσεων. Και γω δεν το πρόσεξα και έβαλα 36 δόσεις. Θα μου επιστραφούν σε 3 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KyuJutsu είπε

Δύο παραγγελίες απο ΜΜ βράδυ 05/05, ημερομηνία αξίας 10/05 και σήμερα μπήκαν κανονικά 20% πόντοι.

Ακριβώς έτσι και μένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...