Προς το περιεχόμενο

Προσφορά yellows με την νέα εφαρμογή yellow app από την Πειραιώς [ΤΕΛΟΣ]


thouthou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

Φαντάζομαι δεν υπάρχει περιορισμός σε ότι είναι προσφορά, έτσι?

Αν όχι σίγουρα υπάρχουν προιόντα που βγαίνουν σε τιμή πραγματικής προσφοράς, πχ κοίταζα την παρακάτω κουζίνα

https://www.mediamarkt.gr/product/oikiakes-suskeues/kouzines/ilektrikes-kouzines/zanussi-zcv-65320-xa/1452654

Αν αφαιρέσεις το 20% βγαίνει τελική €380, όχι και άσχημα αφού στον τσιγγούνη έχει φθηνότερη τιμή €439 (με μεταφορικά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
10 ώρες πριν, coyote2 είπε

Αν είχες κερδος 2% θα είναι σαν να έχεις κέρδος 4%

Με χρεωστικη απο το 1% παμε στο 2% για τις επομενες 15 ημερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Σε ποιο κατάστημα έκανες 2 αγορές; Στο Mediamarkt γράφουν ότι οι πόντοι θα μπουν σε έως και 15 ημέρες, σε εσένα μπήκαν άμεσα;

Hondos Center. Άμεσα μπαίνουν. 

12 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

ηταν ενιαια διπλη αγορα ?η δυο μονες?

Δυο διαφορετικές.

12 ώρες πριν, matrixxx είπε

Εισαι παλιος χρηστης; Ειχες την εφαρμογη και την ενεργοποιηση των yellows απο παλια; Τωρα απλα κατεβασες την νεα εκδοση και εκανες login;

(Για να καταλαβω, μετα το update, εχασε τα στοιχεια σου και τα ξαναζητα; Εχει επιπλεον αδειες; Μου κανει εντυπωση αν ειναι και για παλιους, που φτασαμε να σε αναγκαζει να βαλεις νεα εκδοση για να σου δωσει μια προσφορα "μετρια" (μιας και βλεπουμε και 30% καποιες φορες απο Εθνικη την λεω μετρια)  που την δινει συχνα η καθε μια απο τις τραπεζες)

"winbank credentials" οταν λεει βαζουμε τους κωδικους του ebanking; Θυμαται κανεις αν στην παλια εφαρμογη αυτος ηταν ο τροπος που ειχατε συνδεθει; 

ΥΓ, υπηρχε αυτη η εφαρμογη παλια; Μηπως βγηκε τωρα πρωτη φορα; 

Είχα ενεργοποιημενα τα yellows ωστόσο δεν είχα κατεβάσει την εφαρμογή στο παρελθον. Ηταν δηλαδη πρωτη φορά που την κατέβασα και εκανα είσοδο. Δεν νομίζω όμως ότι χρειάζεται κιόλας. Άσχετα που το αναφέρει.

Επεξ/σία από ManosAgg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, ManosAgg είπε

Hondos Center. Άμεσα μπαίνουν. 

Δυο διαφορετικές.

Είχα ενεργοποιημενα τα yellows ωστόσο δεν είχα κατεβάσει την εφαρμογή. Δεν νομίζω όμως ότι χρειάζεται κιόλας. Άσχετα που το αναφέρει.

Καλημερα!

Σημαντικο αυτο! Πηρες 20% (100 yellows για καθε 1€ συναλλαγης) ενω δεν εχεις βαλει την εφαρμογη ακομα; Δεν την εβαλες ποτε δηλαδη, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixxx είπε

Καλημερα!

Σημαντικο αυτο! Πηρες 20% ενω δεν εχεις βαλει την εφαρμογη ακομα; Δεν την εβαλες ποτε δηλαδη, σωστα;

Το διατυπωσα εγώ λαθος. Το διόρθωσα!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, szaf είπε

Δηλαδή η επιστροφή 20% ισχύει για όλες τις αγορές που θα γίνουν το διάστημα αυτό; όχι μόνο για την πρώτη;

Ε ναι!!! 

Στην Ενέργεια συμμετέχουν όλες οι συναλλαγές αγορών (εφάπαξ ή σε δόσεις) που θα διενεργηθούν από τα Μέλη σε επιλεγμένα συνεργαζόμενα φυσικά καταστήματα, όπως αυτά εμφανίζονται στην ειδική σελίδα της Ενέργειας στο www.yellow.piraeusbank.gr ή/και στα ηλεκτρονικά καταστήματα των Συνεργατών της Ενέργειας, με τη χρήση Καρτών (Ιδιωτών ή/και Εταιρικών) εκδόσεως της Τράπεζας, που συμμετέχουν στο Πρόγραμμα (εφεξής οι «Συναλλαγές»).

Επεξ/σία από ManosAgg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, ManosAgg είπε

Το διατυπωσα εγώ λαθος. Το διόρθωσα!!! :)

Οκ, επομενως για να ισχυσει η προσφορα, ειναι απαραιτητη προϋποθεση να μπει η εφαρμογη και να γινει μια φορα το login ΠΡΙΝ την οποια συναλλαγη. Μετα το login ειμαστε ετοιμοι για ολες τις συναλλαγες. Προσοχη σε αυτο λοιπον σε ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά!

Κάποιες ερωτήσεις διευκρινιστικές κι από εμένα:

1. Ας υποθέσουμε ότι θέλω να "ενεργοποιήσω" την εν λόγω προσφορά στις κάρτες π.χ. των γονιών μου.Αν κατεβάσω μια φορά το σχετικό app στο δικό μου κινητό και στη συνέχεια κάνω τις εξής ενέργειες: Κάνω ξεχωριστό login κάθε φορά,εισάγοντας κάθε φορά τους κωδικούς e-banking του καθενός.Δηλαδή τη μια φορά τους κωδικούς e-banking τους δικούς μου,την άλλη του πατέρα μου και την άλλη της μάνας μου.Με αυτό τον τρόπο θα ενεργοποιηθεί κανονικά η προσφορά και στις κάρτες Πειραιώς κατοχής των γονιών μου? Φαντάζομαι δηλαδή ότι αρκεί σε ένα smartphone να γίνει μια φορά η εγκατάσταση του app και στη συνέχεια από ένα login με κωδικούς ebanking για κάθε μέλος της οικογένειας που θέλω.

2. Στον ακόλουθο όρο που διαβάζω:

 

Για Συναλλαγές μέσω e-shop:

E-shop Συνεργατών Σκλαβενίτη & Hondos Center:

Τα Μέλη θα ενημερώνονται κατά την στιγμή της συναλλαγής για το συνολικό ποσό των yellows που κέρδισαν, στην απόδειξη της συναλλαγής.

Αφού μιλάμε για online συναλλαγή (συναλλαγή μέσω eshop) πως ακριβώς θα υπάρχει απόδειξη τυπωμένη της συναλλαγής? Επίσης λέει ότι θα δίνονται τα yellows άμεσα στην περίπτωση αυτή,ενώ μιλάμε για αγορά με χρήση της κάρτας online (συναλλαγή μέσω eshop).Παραδοσιακά σε τέτοιες περιπτώσεις online συναλλαγών σε eshops απ ότι θυμάμαι πόντοι από σχετικές ενέργειες δεν μπαίνουν άμεσα! Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνω καλά? Βλέπετε κι εσείς κάπου να πάσχει η συγκεκριμένη περίπτωση στους όρους της ενέργειας?

3. Απ 'ότι κατάλαβα συμμετέχουν και οι συναλλαγές με δόσεις σε πιστωτικές Πειραιώς (και από pos σε φυσικό κατάστημα με άτοκες δόσεις και από online συναλλαγή στο site π.χ. mediamarkt.gr με άτοκες δόσεις) απλά αν βάλεις δόσεις τότε το 20% της αξίας της συναλλαγής δεν θα στο δώσει "με τη μία" αλλά θα στο επιμερίσει σε ισόποσες δόσεις,τόσες όσο και ο αριθμός των άτοκων δόσεων που έβαλες κατά την αγορά στο εν λόγω eshop.Μάλιστα απ ότι λέει το καθένα από τα "κομμάτια" της επιστροφής του 20% θα στο δίνει μέσα σε "έως και 15 ημέρες μετά την εκκαθάριση της κάθε δόσης."

Να πω ένα παράδειγμα ώστε να γίνει άμεσα αντιληπτό αν το έχω καταλάβει καλά:

Ας πούμε ότι αγοράζεις μέσω eshop κάτι που κάνει 1000 ευρώ και το βάζεις σε 10 άτοκες δόσεις (10 άτοκες δόσεις των 100 ευρώ έκαστη) σε Πιστωτική Πειραιώς που συμμετέχει στο yellow: Θα πάρεις συνολικά το 20% των 1000 ευρώ = 200 ευρώ σε yellows. Δηλαδή θα πάρεις 100000 yellows συνολικά.

Τώρα αυτά τα 200 ευρώ (δηλαδή 100000 yellows ) δεν θα τα πάρεις "με τη μια",αλλά σε 10 δόσεις,αφού έβαλες 10 άτοκες δόσεις την αρχική αγορά στο eshop.Επομένως σε καθεμιά από τις 10 άτοκες δόσεις θα σου πιστώνει 100000/10 = 10000 yellows (δηλαδή 20 ευρώ).Συνολικά έτσι θα πάρεις τα 20 ευρώ * 10 = 200 ευρώ (ή ισοδύναμα 10000 yellows * 10 = 100000 yellows τα οποία αντιστοιχούν σε 200 ευρώ)

Στην καθεμιά από αυτές τις 10 άτοκες δόσεις απ ότι λέει τα 10000 yellows (δηλαδή 20 ευρώ) θα στα πιστώνει σε διάστημα "έως και 15 ημέρες μετά την εκκαθάριση της κάθε δόσης."

Σημειώνω εδώ για να μην μπερδευτούν κάποιοι ότι ισχύει γενικά η ισοτιμία ότι 1 yellow = 0,002 ευρώ( Ισοδύναμα π.χ. 500 yellow = 1 ευρώ)

Τα έχω καταλάβει καλά στο τελευταίο?

Επεξ/σία από ultrahd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο μονος που δε μου επιτρεπει να συνδεθω;

Βαζω κωδικους και μου λεει οτι ειναι λαθος. Στη συνεχεια με προωθει στη σελιδα της winbank για αλλαγη κωδικου. Εκει με τους ιδιους κωδικους συνδεεται κανονικα.

 

Το χω κανει πολλες φορες και με διαφορετικες συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε με αποφορολογηση αν υπαρχει θεμα???

δηλ αν παιζει και το κλασσικο τριπλ νταμπλ ινσομνιακ????

υπαρχουσα εκπτωση με επιστροφη κ αποφορολογηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανοντας το πρώτο login στην καινούργια εφαρμογή, σας ηρθε/ερχεται κάποια ειδοποίηση οτι κερδισατε την προσφορα ως επιβεβαιωση οτι ολα πηγαν καλα ή οχι; Υπαρχει δηλαδη καποιος τροπος να εξακριβωσεις οτι εκανες σωστα τα προαπαιτουμενα βηματα που χρειάζονται για το 20%; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Galazios10 είπε

Κανοντας το πρώτο login στην καινούργια εφαρμογή, σας ηρθε/ερχεται κάποια ειδοποίηση οτι κερδισατε την προσφορα ως επιβεβαιωση οτι ολα πηγαν καλα ή οχι; Υπαρχει δηλαδη καποιος τροπος να εξακριβωσεις οτι εκανες σωστα τα προαπαιτουμενα βηματα που χρειάζονται για το 20%; 

Και εγω αυτο αναρωτιεμαι.

Το ρωταω διοτι εγω εχω βαλει την εφαρμογη και εκανα login πριν της 16/04 και δεν ξερω αν η εκπτωση θα λειτουργησει στην δικη μου περιπτωση, παρολο που εκανα πχ Login και σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...