Προς το περιεχόμενο

Σκηνές που σας τρόμαξαν πολύ/σας τραυμάτισαν ψυχικά.


Konstantninios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια φορά σε ένα κάμπινγκ ένας είχε μια σκηνή με περίεργα σύμβολα και τρόμαξα πολύ. Νομίζω ότι με τραυμάτισε και ψυχικά γιατί από τότε δεν ξαναέκανα κάμπινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σκηνή που ο Κωνσταντάρας σκύβει για να του ρίξει φάπα ο Τζανετάκος αλλά δεν του δίνει, και πάει και τον καρπαζώνει ξανά.
Πήρα Ι5 για αυτό το τραύμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σκηνη στο πρωτο Toy Story που ο Μπαζ Λαιτγιαρ συνειδητοποιεί οτι δεν μπορει να σωσει τον κοσμο γιατι δεν ειναι υπερηρωας αλλα ενα απλο πλαστικο παιχνιδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mega channel.. Καλοκαιρι, πιτσιρικας, μεταμεσονυχτια ταινια..Langοuliers.. ειδα τη μιση ταινια απο την τρομαρα μου..χαχα! 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ask είπε

Mega channel.. Καλοκαιρι, πιτσιρικας, μεταμεσονυχτια ταινια..Langοuliers.. ειδα τη μιση ταινια απο την τρομαρα μου..χαχα! 

Που να εβλεπες και το τελος..😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ask είπε

Mega channel.. Καλοκαιρι, πιτσιρικας, μεταμεσονυχτια ταινια..Langοuliers.. ειδα τη μιση ταινια απο την τρομαρα μου..χαχα! 

απο τι τρομαξες; τα απιστευτα κακα 90ς εφε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vins είπε

Άρχοντας των δαχτυλιδιών, η φάτσα που πήρε ξαφνικά ο Μπίλμπο στο σπίτι του με τον Γκάνταλφ... Σημαδεύτηκα μια ζωή 😂😂😂

μην ξεχναμε και τη φάτσα της galadriel στο νερό😝😝😝

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, ask said:

Mega channel.. Καλοκαιρι, πιτσιρικας, μεταμεσονυχτια ταινια..Langοuliers.. ειδα τη μιση ταινια απο την τρομαρα μου..χαχα! 

langoliers by stephen king

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια από τις κλασσικές σκηνές -πλέον- που μου άφησαν το "αποτύπωμα"τους είναι από το πρώτο Alien (ήμουν και αρκετά μικρός όταν το είχα δεί στον κινηματογράφο):
http://www.illustratedfiction.com/scenes/memorable-movie-moments/alien-the-chestburster-scene/
 

πραγματικά ο τρόμος και το splatter σε ιδανική ισορροπία 🤣
Αρκετά "ενημερωτικές" 🤣 επίσης ήταν κάποιες σκηνές από τον πρώτο "εξορκιστή" , όπως και από το shining του stephen king .

Επεξ/σία από catmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος Εξολοθρευτής  εκεί που είναι σκελετός και  σερνεται και απλώνει το χέρι να πιάσει την Σάρα.

ο δευτερος Εξολοθρευτής στο ψυχιατρείο που δίνει  το χέρι του στην Σάρα.και ο τρόμος στα μάτια της μόλις τον βλέπει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παλιό "Ένας λυκάνθρωπος στο Λονδίνο" η σκηνή της "μεταμόρφωσης" Μπρρρρρ.

Και μετά (μεγάλος πια) το φινάλε το Blair Witch Project. Είχα φάει την παραμύθα ότι είναι πραγματικό το footage. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...