Προς το περιεχόμενο

Σκηνές που σας τρόμαξαν πολύ/σας τραυμάτισαν ψυχικά.


Konstantninios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα μια ταινία.....η οποία μάλλον έχει περάσει στα "ψιλά".
https://www.imdb.com/title/tt2377322/
και θα μου πείτε...άντε ακόμα μια ταινία με δαιμόνια,τριβόλια κτλ.....
Αλλά όταν διαβάζεις στην αρχή ότι βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα....ε καπου στην μέση...νύχτα ήταν..τρελλή όρεξη να "ζοριστώ" δεν είχα...την έκλεισα και πήγα ήρεμος για ύπνο...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Harry Potter το πρώτο, ήμουν παιδί και βλέπω τον τύπο που είχε πρόσωπο και στην πίσω πλευρά του κεφαλιού.

Άργησα να δω την 2η ταινία μετά από αυτό😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Irréversible (Μη Αναστρέψιμος). Η σκηνη με τον πυροσβεστηρα με ειχε σοκαρει περισσοτερο απο οτιδηποτε ειχα δει μεχρι τοτε. Περισσοτερο και απο την σκηνη του βιασμου.

A Serbian Film. ΟΛΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/8/2021 στις 11:16 ΠΜ, vste είπε

Irréversible (Μη Αναστρέψιμος). Η σκηνη με τον πυροσβεστηρα με ειχε σοκαρει περισσοτερο απο οτιδηποτε ειχα δει μεχρι τοτε. Περισσοτερο και απο την σκηνη του βιασμου.

A Serbian Film. ΟΛΟ.

Ναι φίλε ακόμα το έχω στο μυαλό μου ...

 

Αλλά σαν τον εξορκιστή δεν έχει..Με βάλανε τα αδέλφια μου να το δω όταν ήμουν 8 χρόνων και τώρα που ειμαι 40 ακόμα βλέπω το κοριτσάκι να με κυνηγάει ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

%$%$# την μαμα του όταν είδα πρώτη φορά το Blair Witch Project.

The Blair Witch Project (1999) - IMDb

 

Ημουν 17, ήταν καλοκαίρι, και το έβλεπα με 2 φίλους στο σπίτι μου. Οι γονείς μου λείπανε. Είχαμε κλάσει, παρόλο που δεν τρομάζω εύκολα με θρίλερ. Μέχρι το τέλος λεγαμε "Τι θα γίνει ρε πουστη μου", και όταν είχανε πάει στο σπίτι, τα χαμε δει όλα.

Μετά, φύγανε οι φίλοι, και λείπανε οι γονείς μου, και φοβόμουν να κάτσω μόνος στο σπίτι. Ετσι, το πιστεύετε ή όχι, γελάστε όσο θέλετε, πήγα και έκατσα σε ενα 24ωρο νετ καφε, μέχρι τις 3-4 το πρωί που γύρισε η αδερφή μου απο έξοδο.

😱

Το αστείο είναι, ότι όταν είδα το sequel, που είναι ακόμα πιο τρομακτικό, καθώς σου δείχνει και την μάγισσα, όχι απλώς δεν τρόμαξα, αλλα γούσταρα τρελά, και λεω ωωωωω τα έσπασε, οπότε μάλλον ωρίμασα και ξεπέρασα τον φόβο μου 😁😚

 

 

Επίσης, με έχει σημαδέψει, και πάντα θα νιώθω έναν φόβο και ένα ρίγος στη σπονδυλική στήλη, όταν ακούω αυτό τον ανάποδο ψαλμό απο το αριστούργημα του Πολάνσκι.

 

Επεξ/σία από LiquidTroll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, LiquidTroll είπε

%$%$# την μαμα του όταν είδα πρώτη φορά το Blair Witch Project.

The Blair Witch Project (1999) - IMDb

 

Ημουν 17, ήταν καλοκαίρι, και το έβλεπα με 2 φίλους στο σπίτι μου. Οι γονείς μου λείπανε. Είχαμε κλάσει, παρόλο που δεν τρομάζω εύκολα με θρίλερ. Μέχρι το τέλος λεγαμε "Τι θα γίνει ρε πουστη μου", και όταν είχανε πάει στο σπίτι, τα χαμε δει όλα.

Μετά, φύγανε οι φίλοι, και λείπανε οι γονείς μου, και φοβόμουν να κάτσω μόνος στο σπίτι. Ετσι, το πιστεύετε ή όχι, γελάστε όσο θέλετε, πήγα και έκατσα σε ενα 24ωρο νετ καφε, μέχρι τις 3-4 το πρωί που γύρισε η αδερφή μου απο έξοδο.

😱

Το αστείο είναι, ότι όταν είδα το sequel, που είναι ακόμα πιο τρομακτικό, καθώς σου δείχνει και την μάγισσα, όχι απλώς δεν τρόμαξα, αλλα γούσταρα τρελά, και λεω ωωωωω τα έσπασε, οπότε μάλλον ωρίμασα και ξεπέρασα τον φόβο μου 😁😚

 

Συμφωνώ με το πρώτο Blair Witch. Μαλιστα τη ταινία είχε πουλήσει τόσο πολυ καλά τον εαυτό της πριν βγεί, διαδίδοντας οτι ήταν αληθινό το όλο footage κλπ που την είδαμε στο σινεμά πιστεύοντας ακριβώς αυτό. Η φρίκη και ο τρόμος πολλαπλασιάζονται μετα :) 

 

Το δεύτερο μέρος, δεν το είδα, θα το τιμήσω μιας και μου το θύμησες.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ταινίες τρόμου από το γυμνάσιο, έχω δει σχεδόν ότι αξιόλογο κυκλοφορεί και, ποτέ δεν είχα την παραμικρή "παρενέργεια".


Αυτό το ρημάδι το Hill house μου έφερε εφιάλτες για 1 μήνα και από τότε δεν ξαναείδα τίποτα που να περιλαμβάνει οτιδήποτε μεταφυσικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνησω για το Blair Witch. Βγηκε σε μια εποχη που δεν υπηρχαν social media και οντας 16-17, το μισο κοινο στο σινεμα ειχε πιστεψει οτι επροκειτο για αληθινη ιστορια στοιχειωματος κρινοντας και απο το τραιλερ που ειχε στυλ ντοκυμαντερ, τρομερο σοκ ειδικα με το τελευταιο τεταρτο της ταινιας.

Ισως το καλυτερο μαρκετινγκ εβερ για μικρου μπατζετ ταινια.

Επεξ/σία από thermo-sifounas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ την είχα φάει την παραμύθα για το BWP όταν είχε βγει. Το βράδυ κοιμήθηκα με ανοιχτά φώτα (ο φίλος που το είχαμε δει δεν κοιμήθηκε καθόλου εκείνο το βράδυ) και σκεφτόμουν πώς σκατά θα ξαναπάω στο εξοχικό μου που είναι κοντά σε δάσος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτη του 1999 λετε ετσι? Δεν εχω δει καμια με πια να ξεκινησω και αν εχει συνεχειες που αξιζουν?

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν τα αυθεντικά Κορεάτικα (που μετά γίνονται αμερικάνικα) ΔΕΝ έχει.

https://www.imdb.com/title/tt0364385/

μόνος, βράδυ, και στην σκηνή που σηκώνει την κουβέρτα.....μέντες......τα μισά μαλλιά ασπρίσαν.....

 

 

γενικά , βγάζουν τρόμο οι τύποι....πολλά πρωτότυπα είναι δικά τους και έγιναν μετά αμερικάνικα....ψάξτε κ θα δείτε

Επεξ/σία από Kthulhou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Για αυτη του 1999 λετε ετσι? Δεν εχω δει καμια με πια να ξεκινησω και αν εχει συνεχειες που αξιζουν?

Ναι δες πρώτα αυτην του 1999 που ειναι και η πρώτη. Απλά μην διαβάσεις πουθενα spoilers και σκέψου οτι βλέπεις μια ταίνια την οποία γυρισαν ερασιτεχνικά καποιοι φίλοι και έπεσαν στην κατάρα μιας μάγισσας, Η ταινία ουσιαστικά είναι το footage που τράβουσαν με την κάμερά τους (κατι σαν vlog :) )  . Μετά έλα εδω να τα ξαναπούμε .... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...