Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν τα Apple AirTags, για εύκολο εντοπισμό συσκευών και αντικειμένων


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 λεπτά πριν, Crash24 είπε

Ακριβώς, μπαταρία τύπου CR2032 (του εμπορίου), το έβαλα πλέον και στο άρθρο :)

Μπράβο, σε ευχαριστούμε.

Αυτό είναι πολύ ανακουφιστικό, άντε να ήθελε αλλαγή από Apple store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haHa είπε

Ωραια λυση, υπηρχε χρονια με τα Tile, αλλα με το που εβγαλε το αντιστοιχο η Samsung(Samsung SmartTag τον Ιανουαριο), μετα απο λιγους μηνες παρουσιαζει και η apple την δικια της λυση...

Έχει δυο χρόνια που ξέρουμε ότι θα τα βγάλει η apple και φυσικά μετά το αντέγραψε η Samsung που τις είναι ποιο εύκολο να κάνει παραγωγή μιας και έχει εργοστάσια παραγωγής διαφόρων πραγμάτων γιαυτο και τα έβγαλε πρώτη και επίσης δεν θα είναι το ίδιο σαν εμπειρία. Γενικότερα όμως το έχουν κάνει άλλες εταιρίες πρώτες απλά η apple για άλλη μια φορά θεωρώ ότι θα το κάνει 10 φορές καλύτερα και σε πολύ λογική τιμή απο ότι φαίνεται.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polaki είπε

Σοβαρά τώρα, θεωρείς ακριβά τα 30 δολάρια για να μπορείς να έχεις την πρακτικότητα αυτή και την αξιοπιστία της Apple? Ή απλά γράφεις για να γράψεις;

Μπορείς σε παρακαλώ να μου βρεις κάτι αντίστοιχο πιο οικονομικό λοιπόν να δούμε ποσό πρακτικό είναι και ποσά χρήματα μου γλιτώνεις;

Χρειαζομαι 4, και ότι κινεζιά έχω κατά καιρούς χρησιμοποιήσει είναι σχεδόν άχρηστο λόγω είτε θλιβερής μπαταρίας, άκυρης συνδεσιμότητας ή αναξιοπιστίας γενικότερα. Αναμένω την πρόταση σου. 
 

Edit: Και για να σου δείξω ποσό πολύ πραγματικά περιμένω σοβαρή πρόταση δίκη σου, βρες μου εσύ και σου υπόσχομαι εδώ ανοικτά ότι θα σου πάρω και εσένα ένα δώρο αν το χρειάζεσαι, ή οτιδήποτε ίσης αξίας απτό site που θα μου υποδείξεις να αγοράσω την πρόταση σου αν δεν σε ενδιαφέρει να καλύψεις αυτήν την συγκεκριμένη ανάγκη.

 

3 ώρες πριν, polaki είπε

Σοβαρά τώρα, θεωρείς ακριβά τα 30 δολάρια για να μπορείς να έχεις την πρακτικότητα αυτή και την αξιοπιστία της Apple? Ή απλά γράφεις για να γράψεις;

Μπορείς σε παρακαλώ να μου βρεις κάτι αντίστοιχο πιο οικονομικό λοιπόν να δούμε ποσό πρακτικό είναι και ποσά χρήματα μου γλιτώνεις;

Χρειαζομαι 4, και ότι κινεζιά έχω κατά καιρούς χρησιμοποιήσει είναι σχεδόν άχρηστο λόγω είτε θλιβερής μπαταρίας, άκυρης συνδεσιμότητας ή αναξιοπιστίας γενικότερα. Αναμένω την πρόταση σου. 
 

Edit: Και για να σου δείξω ποσό πολύ πραγματικά περιμένω σοβαρή πρόταση δίκη σου, βρες μου εσύ και σου υπόσχομαι εδώ ανοικτά ότι θα σου πάρω και εσένα ένα δώρο αν το χρειάζεσαι, ή οτιδήποτε ίσης αξίας απτό site που θα μου υποδείξεις να αγοράσω την πρόταση σου αν δεν σε ενδιαφέρει να καλύψεις αυτήν την συγκεκριμένη ανάγκη.

Πολύ προσωπικά το πήρατε μάλλον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, farcry33 είπε

Έχει δυο χρόνια που ξέρουμε ότι θα τα βγάλει η apple... 

Και τηλεοραση apple ξερουμε εδω και 10 χρόνια οτι θα βγαλει, αλλα δεν εχει βγαλει. 

Δεν στηριζομαστε σε φημες, αλλα στο ποτε πραγματι βγαίνουν τα προϊόντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, haHa είπε

Και τηλεοραση apple ξερουμε εδω και 10 χρόνια οτι θα βγαλει, αλλα δεν εχει βγαλει. 

Δεν στηριζομαστε σε φημες, αλλα στο ποτε πραγματι βγαίνουν τα προϊόντα. 

Μόνο που αυτό δεν ήταν φήμη μάλλον δεν ασχολείσαι υπήρχαν και σχέδια και τα πάντα όπως και για τα νέα iMac με τα χρωματακια. Φήμη είναι το apple car που και αυτό αν γίνει μόλις γίνει θα γίνει ανάρπαστο φυσικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haHa είπε

Ωραια λυση, υπηρχε χρονια με τα Tile, αλλα με το που εβγαλε το αντιστοιχο η Samsung(Samsung SmartTag τον Ιανουαριο), μετα απο λιγους μηνες παρουσιαζει και η apple την δικια της λυση...

Ναι βρε παιδί μου ναι. Αντέγραψε την Samsung. Σε κάθε παρουσίαση να μας εξηγήσεις ποιο προϊόν αντιγράφει ποιο. Κατάντησες πιο γραφικός κι απ'το ηλιοβασίλεμα στη Σαντορίνη πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, haHa είπε

Και τηλεοραση apple ξερουμε εδω και 10 χρόνια οτι θα βγαλει, αλλα δεν εχει βγαλει. 

Δεν στηριζομαστε σε φημες, αλλα στο ποτε πραγματι βγαίνουν τα προϊόντα. 

Άστο μεγάλε αντιγραφή είναι μην πας να κανείς το άσπρο μαύρο .

 Όπως με πολλά αλλά που ακούγονται σαν φήμες από την Apple και τα «προλαβαίνουν» άλλοι .

 Τώρα αν εσύ για να πείσεις τον εαυτό σου πως η apple είναι πίσω τεχνολογικά θέλεις να πιστεύεις το αντίθετο είναι δικαίωμα σου .

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haHa είπε

Ωραια λυση, υπηρχε χρονια με τα Tile, αλλα με το που εβγαλε το αντιστοιχο η Samsung(Samsung SmartTag τον Ιανουαριο), μετα απο λιγους μηνες παρουσιαζει και η apple την δικια της λυση...

Εδώ και 2 χρόνια υπήρχαν φήμες για τα airtags και η Samsung έτρεξε να τα βγάλει πρώτη. Σαν τεχνολογία δεν είναι καινούρια. Πρόκειται για beacon. Αυτό που πουλάει η Apple είναι η tracking μέθοδο. Ακόμα και με κλειστό το κινητό μπορεί να βρεθεί η τοποθεσία του.

https://www.cnet.com/how-to/apples-find-my-app-is-going-to-get-a-lot-more-powerful-when-locating-your-iphone-and-more/

Φαντάζομαι κάτι τέτοιο ισχύει και για τα airTags.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο δυνατο προιον που εχω δει απο την απλ εδω και χρονια. πολύ πολύ χρησιμο και ειδικα στην αμερικη των απειρων συσκευων iphone η λειτουργια που βρισκει χαμενα αντικειμενα ειναι πολύ καλή. μπραβο της, δυστυχως δεν εχω και ουτε θα εχω μαλλον Iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Άστο μεγάλε αντιγραφή είναι μην πας να κανείς το άσπρο μαύρο .

Εαυ κανεις το άσπρο μαυρο: μιλας για αντιγραφή απο τους αλλους για ενα προιον που παρουσιασε τελευταία και καταιδρωμενη η apple. 

 

O ορισμος του κανω το ασπρο μαυρο! 

1 ώρα πριν, Choulio είπε

Ναι βρε παιδί μου ναι. Αντέγραψε την Samsung. Σε κάθε παρουσίαση να μας εξηγήσεις ποιο προϊόν αντιγράφει ποιο. Κατάντησες πιο γραφικός κι απ'το ηλιοβασίλεμα στη Σαντορίνη πια.

Μονος σου μιλησες για αντιγραφη, δεν μιλησα εγω για αντιγραφή. Κατι θα ξερεις ομως.. Οι χαρακτηρισμοι δειχνουν το επίπεδο των επιχειρηματων σου. 

1 ώρα πριν, farcry33 είπε

Μόνο που αυτό δεν ήταν φήμη μάλλον δεν ασχολείσαι υπήρχαν και σχέδια και τα πάντα όπως και για τα νέα iMac με τα χρωματακια. Φήμη είναι το apple car που και αυτό αν γίνει μόλις γίνει θα γίνει ανάρπαστο φυσικά. 

Δειξε μας σε παρακαλω τα σχεδια πριν 2 χρονια που να είναι παρόμοια με αυτο. Κατι μου λεει οτι δεν θα το κανεις... 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, farcry33 είπε

Έχει δυο χρόνια που ξέρουμε ότι θα τα βγάλει η apple και φυσικά μετά το αντέγραψε η Samsung που τις είναι ποιο εύκολο να κάνει παραγωγή μιας και έχει εργοστάσια παραγωγής διαφόρων πραγμάτων γιαυτο και τα έβγαλε πρώτη και επίσης δεν θα είναι το ίδιο σαν εμπειρία. Γενικότερα όμως το έχουν κάνει άλλες εταιρίες πρώτες απλά η apple για άλλη μια φορά θεωρώ ότι θα το κάνει 10 φορές καλύτερα και σε πολύ λογική τιμή απο ότι φαίνεται.

Γιατί δεν θα είναι το ίδιο σαν εμπειρία; Μας το εξηγείς λίγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν και φανατικος αντιapple θεωρω οτι η λυση της Apple θα δουλέψε καλύτερα απο τις άλλες λόγω της επικοινωνίας των συσκευών στο οικοσύστημα της.. Δεν εχω διαβάσει πως δουλευει ακριβώς αλλα υποθέτω οτι στέλνει κάποιο beacon σε τακτά χρόνικά διαστήματα και αν χαθεί η επικοινωνία τότε το θεωρεί χαμένο. Αυτο που θα ήθελα αν δεν το κανει ηδη ειναι να εμφανιζει στο χάρτη που ηταν τελευταια φορα η επικοινωνία του air tag με τη συσκευη.. 

Τελος, φοβάμαι μην το όλο θέμα καταλήξει να γίνει κυνήγι θησαυρού και αρχίσει ο κοσμος να σκαναρει για airtags και αντι να τα επιστρέφει να τα κρατάει..

 

ΥΓ: περιμένω τη στιγμη που κάποιος θα βάλει χαμένο air tag μεσα σε dogshit για να το βρει ο ιδιοκτητης.. Murica!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...