Προς το περιεχόμενο

Download 7.26 Mbps


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!!

Από περιέργεια μπήκα σε ένα site από αυτά που μετράνε την ταχύτητα του ίντερνετ και μου εμφάνισε πως για Download εχω 7.26Mbps (εαν το καταλαβα σωστα)

Όμως αυτήν την ταχύτητα δεν την έχω πιάσει ποτέ πάντα πιάνω βαριά 1.1......Ακόμα και Εάν δεν υπάρχει τίποτα άλλο συνδεμένο στο ίντερνετ πάρα μόνο το pc που κατεβάζω το παιχνίδι από το steam

Μπορώ να το αλλάξω κάπως αυτό, να ξεπεράσω δηλαδή το 1.1;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, infin1tyGR είπε

1.1 MB/s είναι περίπου 9 Mbps.

ααα κομπλε εγω το είχα καταλάβει λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, verylife78 είπε

πολυ το μπερδευουν γιατι το ενα μετραει bytes και το αλλο bits, οπου 1 byte = 8bits

Βασικά δεν του έδωσα σημασία όταν το είδα, νόμιζα πως είχαν την ίδιο μονάδα μέτρησης χαχα απροσεξία  

Μπορώ κάπου να δω χωρίς να παω στο κατάστημα εαν μπορώ να αυξήσω την ταχύτητα και πόσο???

Επεξ/σία από vense97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, vense97 είπε

Βασικά δεν του έδωσα σημασία όταν το είδα, νόμιζα πως είχαν την ίδιο μονάδα μέτρησης χαχα απροσεξία  

Μπορώ κάπου να δω χωρίς να παω στο κατάστημα εαν μπορώ να αυξήσω την ταχύτητα και πόσο???

Λογικά έχεις 24αρα για να πιανεις τόσο. Παίρνεις τηλέφωνο τον πάροχο σου και ρωτάς για 50 100 η 200 mbit αν υπάρχει διαθεσιμότητα. Ανάλογα τι θα επιλέξεις και δεδομένου ότι η καλωδίωση σου είναι σωστή θα πρέπει να ανέβεις στα 5+ στην 50αρα και στα 10-11+ στην 100αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...