Προς το περιεχόμενο

Νέο σύστημα με 550€


the_ar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα υποσχεθεί από καιρό στον 13χρονο γιο μου να του αντικαταστήσω ένα λάπτοπ που έχει με ένα desktop αλλά περίμενα να συνέλθει λίγο η κατάσταση. Δυστυχώς, όχι μόνο δεν καλυτέρευσε, αντίθετα επιδεινώθηκε και δεν βλέπω φως πριν το τέλος του έτους. Επειδή δεν θέλω να τον αφήσω να περιμένει άλλο, αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά ενός νέου συστήματος, ακόμα κι αν είναι άσχημο το timing. Πάμε...

 

Ποσό που διαθέτουμε : 500 - 550 ευρώ

Χρήση υπολογιστή : 1080 Gaming. Δεν παίζει απαιτητικά παιχνίδια αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσε να τα παίξει ούτως ή άλλως με το laptop που είχε. Δυστυχώς θα αρκεστεί σε μια 1030GT προς το παρόν και μέχρι να μπορέσω να την αντικαταστήσω με κάτι πιο δυνατό.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Nope

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Όχι, έχω να του δώσω μια 24άρα LG 1920x1080

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Nada

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Πάτρα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Θα ψωνίσω ιντερνετικά από διάφορα καταστήματα.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα το στήσω μαζί με τον γιο για να πάρει το βάπτισμα του πυρός :)

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο : Όχι

 

Αρχικά σκεφτόμουν να πάω σε κάποιον amd με vega αλλά οι τιμές είναι για γέλια. Αν πάω σε ιντελ με μια 1030GT, τουλάχιστον θα έχω έναν αξιοπρεπή επεξεργαστή και μπορώ να αναβαθμίσω μόνο την κάρτα γραφικών.  Έτσι λέω θα καταλήξω σε  μια σύνθεση με Intel όπως η παρακάτω:

Intel Core i5-10400F Box 

Gigabyte B460M DS3H V2

GT 1030 2GB

G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB)

Cougar MX330-X 

Corsair CV Series CV550

Kingston A2000 SSD 500GB M.2 NVMe

 

Καμιά καλύτερη ιδέα για να ρίξω λίγο το κόστος αλλά να μείνω στις ίδιες επιδόσεις; Άλλες ιδέες; 

Ευχαριστώ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, the_ar είπε

Είχα υποσχεθεί από καιρό στον 13χρονο γιο μου να του αντικαταστήσω ένα λάπτοπ που έχει με ένα desktop αλλά περίμενα να συνέλθει λίγο η κατάσταση. Δυστυχώς, όχι μόνο δεν καλυτέρευσε, αντίθετα επιδεινώθηκε και δεν βλέπω φως πριν το τέλος του έτους. Επειδή δεν θέλω να τον αφήσω να περιμένει άλλο, αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά ενός νέου συστήματος, ακόμα κι αν είναι άσχημο το timing. Πάμε...

 

Ποσό που διαθέτουμε : 500 - 550 ευρώ

Χρήση υπολογιστή : 1080 Gaming. Δεν παίζει απαιτητικά παιχνίδια αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσε να τα παίξει ούτως ή άλλως με το laptop που είχε. Δυστυχώς θα αρκεστεί σε μια 1030GT προς το παρόν και μέχρι να μπορέσω να την αντικαταστήσω με κάτι πιο δυνατό.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Nope

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Όχι, έχω να του δώσω μια 24άρα LG 1920x1080

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Nada

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Πάτρα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Θα ψωνίσω ιντερνετικά από διάφορα καταστήματα.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα το στήσω μαζί με τον γιο για να πάρει το βάπτισμα του πυρός :)

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο : Όχι

 

Αρχικά σκεφτόμουν να πάω σε κάποιον amd με vega αλλά οι τιμές είναι για γέλια. Αν πάω σε ιντελ με μια 1030GT, τουλάχιστον θα έχω έναν αξιοπρεπή επεξεργαστή και μπορώ να αναβαθμίσω μόνο την κάρτα γραφικών.  Έτσι λέω θα καταλήξω σε  μια σύνθεση με Intel όπως η παρακάτω:

Intel Core i5-10400F Box 

V2

GT 1030 2GB

G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB)

Cougar MX330-X 

Corsair CV Series CV550

Kingston A2000 SSD 500GB M.2 NVMe

 

Καμιά καλύτερη ιδέα για να ρίξω λίγο το κόστος αλλά να μείνω στις ίδιες επιδόσεις; Άλλες ιδέες; 

Ευχαριστώ

Συμφωνω με το σκεπτικο σου κ εχεις κινηθει σωστα, σε vfm επιλογες, δεν υπαρχει σοβαρο λιπος για καψιμο φιλε μου.Eιναι περισσοτερο ποια υλοποιηση θα βρεις διαθεσιμη στην καλυτερη τιμη. Πχ οποιο ραμ κιτ βρεις φθηνοτερα στα  2666+  mhz σου κανει,η μητρικη που εχεις βαλει ειναι  τωρα  διαθεσιμη στα 87 ευρο, αν πας σε τετοιο ποσο, υπαρχει διαθεσιμο κατι καλυτερο στα ιδια χρηματα https://www.foxstore.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=98781&ref=bestprice.gr,ο crucial p1 ειναι κανα δυο ευρο φθηνοτερος απο τον a2000 (αντιστοιχος nvme με τον a2000) https://www.skroutz.gr/s/16323949/Crucial-P1-SSD-500GB-M-2-NVMe-CT500P1SSD8.html κτλ.. Τετοιες χαζοδιαφορες, αλλα σοβαρο κοψιμο budget οχι.Κουτακι παρτου ρε συ κατι με διαφανο πλαινο να χαζευει λιγο μεσα😁.Υπαρχουν πολλα στα ιδια χρηματα https://www.skroutz.gr/s/26458855/Zalman-S2-TG.html

https://www.skroutz.gr/s/24945113/Aerocool-Hive-G-BK-v3.html#reviews

Επεξ/σία από niko13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπε όλα ο Νίκος, συμφωνώ κι εγώ για μητρική - κουτί. Φαίνεται ότι έχεις ρίξει το ψάξιμο σου. Εγώ θα σου προτείνω μια ακόμη εναλλακτική. Αυτή την στιγμή παίρνεις τον 11500 στα 215 και μια ωραία μητρική Η570 στα 110 ευρώ, ο οποίος έχει σχετικά καλά ενσωματωμένα γραφικά, οχι όσο η 1030 μα πιθανόν να σε καλύψουν σε χαμηλές απαιτήσεις και φυσικά σαν cpu μιλάμε για σκάλες ανώτερο.

 

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-10400F-vs-Intel-i5-11500/3767vs4238

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, the_ar είπε

Είχα υποσχεθεί από καιρό στον 13χρονο γιο μου να του αντικαταστήσω ένα λάπτοπ που έχει με ένα desktop αλλά περίμενα να συνέλθει λίγο η κατάσταση. Δυστυχώς, όχι μόνο δεν καλυτέρευσε, αντίθετα επιδεινώθηκε και δεν βλέπω φως πριν το τέλος του έτους. Επειδή δεν θέλω να τον αφήσω να περιμένει άλλο, αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά ενός νέου συστήματος, ακόμα κι αν είναι άσχημο το timing. Πάμε...

 

Ποσό που διαθέτουμε : 500 - 550 ευρώ

Χρήση υπολογιστή : 1080 Gaming. Δεν παίζει απαιτητικά παιχνίδια αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσε να τα παίξει ούτως ή άλλως με το laptop που είχε. Δυστυχώς θα αρκεστεί σε μια 1030GT προς το παρόν και μέχρι να μπορέσω να την αντικαταστήσω με κάτι πιο δυνατό.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Nope

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Όχι, έχω να του δώσω μια 24άρα LG 1920x1080

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Nada

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Πάτρα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Θα ψωνίσω ιντερνετικά από διάφορα καταστήματα.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα το στήσω μαζί με τον γιο για να πάρει το βάπτισμα του πυρός :)

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο : Όχι

 

Αρχικά σκεφτόμουν να πάω σε κάποιον amd με vega αλλά οι τιμές είναι για γέλια. Αν πάω σε ιντελ με μια 1030GT, τουλάχιστον θα έχω έναν αξιοπρεπή επεξεργαστή και μπορώ να αναβαθμίσω μόνο την κάρτα γραφικών.  Έτσι λέω θα καταλήξω σε  μια σύνθεση με Intel όπως η παρακάτω:

Intel Core i5-10400F Box 

Gigabyte B460M DS3H V2

GT 1030 2GB

G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB)

Cougar MX330-X 

Corsair CV Series CV550

Kingston A2000 SSD 500GB M.2 NVMe

 

Καμιά καλύτερη ιδέα για να ρίξω λίγο το κόστος αλλά να μείνω στις ίδιες επιδόσεις; Άλλες ιδέες; 

Ευχαριστώ

Έχουν ήδη αρχίσει να λένε ότι η κατάσταση με τις gpu θα τραβήξει έτσι και όλο το 2022.

Δεν ξέρω αν μπορείς να ξεφύγεις στο μπάτζετ σου αλλά ρίχνω μία ιδέα και θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τo παρακάτω:
https://www.skroutz.gr/s/28342257/Dell-Inspiron-3881-MT-i5-10400F-8GB-1TB-256GB-GeForce-GTX-1650-Super-W10-Home.html
https://www.skroutz.gr/s/24485810/Dell-Inspiron-3881-MT-i5-10400F-8GB-1TB-256GB-GeForce-GTX-1650-Super-W10-Pro.html

Έχει ότι κοιτάς τώρα, i5-10400,  μία GPU έτη φωτός ανώτερη από τη 1030, ssd&sata για χώρο και bronze τροφοδοτικό.
Ο ssd μπορεί να είναι μικρός αλλά ο 1ΤΒ sata θα φορτώσει άνετα ότι παιχνίδι θέλει ο μικρός και θα το απολαύσει απροβλημάτιστα στα 1080ρ με την 1650super.


Τα χρήματα είναι παραπάνω αλλά σου λύνει άμεσα όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις και μόνο με αναβάθμιση της RAM στα 16GB σε κάνα χρόνο από τώρα, που είναι ευτελές ποσό σε σχέση με αγορά κάρτας γραφικών, θα καλύψει τις ανάγκες του γιού σου για αρκετά χρόνια χωρίς να χρειαστεί να κάνεις άλλα επιπλέον έξοδα.
Και είναι άμεσα διαθέσιμο. :)

 

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα πρόχειρο υπολογισμό

Κουτί 40

psu 450 80+ bronze 50

10400f 135

B460 90

1x8gb 40

256 ssd 35

1tb 35

Σύνολο 425 ευρώ μένει υπόλοιπο 445 για κάρτα και έχεις αγοράσει καλύτερο και μεγαλύτερο τροφοδοτικό, καλύτερη μητρική και κουτί στα γούστα σου. Δεν νομίζω οτι συμφέρει ιδιαίτερα.

Ψάχνοντας βρήκα στα 400 gigabyte  1650 super, που για να είμαι ειλικρινής σε καμία των περιπτώσεων δεν αξίζει να τα δώσεις

https://www.bestprice.gr/item/2155915309/gigabyte-geforce-gtx-1650-super-4gb-oc.html

Εναλλακτικά στον builder του msystems με αυτά τα λεφτά βγάζεις άνετα σύστημα αφου δίνει την 1650 super στα 310

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ρίξει αρκετό διάβασμα τις τελευταίες μέρες και ήθελα γνώμες για το αν κινούμαι σωστά ή αν μου ξεφεύγει κάτι. 

Όπως είπες Niko13, χαζοδιαφορές. Ωραίες οι προτάσεις σου, η μητρική μ' αρέσει και το κουτί με τζάμι δεν είναι άσχημη ιδέα αν και, προς το παρόν εκεί που θα μπει, το τζάμι θα βλέπει τοίχο. Για τον ssd και δυο ευρώ, δεν αξίζει να χαλάσω φαιά ουσία :)

nickol-us, την είχα κοιτάξει και εγώ την λύση του 11500 αλλά ανεβαίνει πολύ σε κόστος. Να φανταστείς, το σενάριο που είχα στο μυαλό μου ήταν να βάλω 2 voucher + 150 ευρώ από την τσέπη για να φτιάξω το pc. Τελικά έφαγα άκυρο με τα voucher και αποφάσισα να βάλω 500 € και να το πάρω μόνος μου. Το έξτρα κατοστάρικο δεν παίζει αυτή τη στιγμή.

dpolal, ιδανική λύση το ετοιματζίδικο που προτείνεις, κάτι τέτοιο ήθελα φτιαγμένο από τα χέρια μου. Η 1650 είναι η κάρτα που θα πήγαινα. Αν έβρισκα τρόπο να συνδυάσω τα 2 voucher που έχω στα χέρια μου με το 500άρι, τότε πάω καρφί για αυτή την λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον 11500 τον πρότεινα σαν λύση χωρίς gpu όπου βγαίνει στα ίδια λεφτά. 11500+μητρική~330 10400f+μητρική+1030~320. Επειδή είπες ότι δεν παίζει απαιτητικά παιχνίδια, τα πιο δυνατά ενσωματωμένα του 11500 ίσως σου αρκούσαν για αρχή και θα είχες κέρδος τον δυνατότερο επεξεργαστή, νεότερης γενιάς.

https://m.youtube.com/watch?v=D2_FbbSKDvE

Έμπλεξες με τα voucher... δεν τα δικαιούσε; Βέβαια για να πω την αλήθεια έχουν βγάλει οτι είναι για ξεσκαρτάρισμα, τουλάχιστον στις κατηγορίες που κοιτούσα εγώ. Αν πάντως έχεις τα voucher υπάρχουν 1-2 λύσεις με τον 10400

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, nickol-us said:

Τον 11500 τον πρότεινα σαν λύση χωρίς gpu όπου βγαίνει στα ίδια λεφτά. 11500+μητρική~330 10400f+μητρική+1030~320. Επειδή είπες ότι δεν παίζει απαιτητικά παιχνίδια, τα πιο δυνατά ενσωματωμένα του 11500 ίσως σου αρκούσαν για αρχή και θα είχες κέρδος τον δυνατότερο επεξεργαστή, νεότερης γενιάς.

https://m.youtube.com/watch?v=D2_FbbSKDvE

Έμπλεξες με τα voucher... δεν τα δικαιούσε; Βέβαια για να πω την αλήθεια έχουν βγάλει οτι είναι για ξεσκαρτάρισμα, τουλάχιστον στις κατηγορίες που κοιτούσα εγώ. Αν πάντως έχεις τα voucher υπάρχουν 1-2 λύσεις με τον 10400

Καλό σαν ιδέα αλλά ο uhd 750 δεν κάνει. Η αλήθεια είναι ότι δεν παίζει παιχνίδια γιατί δεν έχει που να τα παίξει. Με την 1030 ίσως καταφέρει να παίξει το Ark σε 1080 με low details. Με την 1650 θα το ευχαριστηθεί με high details. Τα 2 voucher μου εγκρίθηκαν προχθές. Να πω την αλήθεια, δεν είχα σκεφτεί την λύση του ετοιματζίδικου γιατί τα τελευταία 25 χρόνια φτιάχνω τα pc μου μόνος μου και τα θεωρώ πεταμένα λεφτά. Συν το ότι, με όποιο κατάστημα είχα μιλήσει, μου έλεγαν ότι τα voucher δεν συνδυάζονται με ένα προϊόν. Με την κατάσταση που επικρατεί όμως, μαζί με τα voucher που έχω στο χέρι, αλλάζουν τα πράγματα.

Έκανα ένα τηλέφωνο σε ένα κατάστημα πριν απο λίγο και μου έδωσαν ελπίδες πως ίσως μπορεί να γίνει αυτό που σκέφτομαι καθώς το συγκεκριμένο σετάπ (10400f + 1650) δεν έχει ενταχθεί ακόμα στην ψηφιακή μέριμνα αλλά αναμένεται να μπει την επόμενη εβδομάδα. Και ίσως μπορώ να συνδυάσω δυο voucher μαζί. Πολλά τα ίσως, κρατάω μικρό καλάθι. Θα περιμένω μέχρι την επόμενη εβδομάδα να δω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση. Όπως και να έχει, την επόμενη εβδομάδα θα ψωνίσω, απλά ελπίζω να είναι ένα σύστημα που θα το χαρεί ο γιος :)

Θα ενημερώσω όπως και να έχει. Εν τω μεταξύ, αν κάποιος βρει άκρη για έτοιμο μέχρι 850-900 και ταυτόχρονη εξαργύρωση των 2 voucher, ας ενημερώσει.

Επεξ/σία από the_ar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που γνωρίζω είναι για έτοιμο build πλαίσιο, ακόμη 1 απο mediamarkt(quest me) και ένα έτοιμο tower της dell, όλα με τον 10400. Όσοι ασχολούνται πάντως με το voucher  λένε οτι συνδυάζονται 2 voucher σε μια συσκευή χωρίς θέμα, βάση κανονισμών, έλεγξε το. Αν σου βγει οικονομικά, μια 1650 απλή την βρίσκεις στα 300.

Edit

https://www.capital.gr/market-news/3538371/-psifiaki-merimna-apo-simera-i-exargurosi-tou-voucher-ton-200-gia-agora-tablet-i-laptop-se-cosmote-kai-germano

Επίσης, μια οικογένεια με περισσότερα από ένα ωφελούμενα παιδιά μπορεί, εφόσον το επιθυμεί, να χρησιμοποιήσει περισσότερες από μία επιταγές (vouchers) για την αγορά μίας συσκευής (ανώτατο όριο οι τρεις επιταγές, δηλαδή 600€)

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, nickol-us said:

Επίσης, μια οικογένεια με περισσότερα από ένα ωφελούμενα παιδιά μπορεί, εφόσον το επιθυμεί, να χρησιμοποιήσει περισσότερες από μία επιταγές (vouchers) για την αγορά μίας συσκευής (ανώτατο όριο οι τρεις επιταγές, δηλαδή 600€)

Τώρα κάτι κάνουμε! Αυτό δεν το είχα δει! Θα βγάλουμε άκρη με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο. Τα έτοιμα που μου πρότεινες θα τα κοιτάξω αύριο γιατί πάω για δουλειά σημερα. Thanks! 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, the_ar είπε

Τώρα κάτι κάνουμε! Αυτό δεν το είχα δει! Θα βγάλουμε άκρη με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο. Τα έτοιμα που μου πρότεινες θα τα κοιτάξω αύριο γιατί πάω για δουλειά σημερα. Thanks! 😁

Αφού παίζουν και τα voucher τότε μπορείς να δείς και την περίπτωση αγοράς gaming laptop με την απλή 1650 επάνω.
Σε χρήματα βρίσκεις προτάσεις κοντά στην περίπτωση με το Dell tower που σου πρότεινα.

Στους καιρούς που περνάμε περισσότερο σημαντική είναι πλέον η άμεση διαθεσιμότητα των προϊόντων παρά το vfm τους, δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dpolal είπε

Αφού παίζουν και τα voucher τότε μπορείς να δείς και την περίπτωση αγοράς gaming laptop με την απλή 1650 επάνω.
Σε χρήματα βρίσκεις προτάσεις κοντά στην περίπτωση με το Dell tower που σου πρότεινα.

Στους καιρούς που περνάμε περισσότερο σημαντική είναι πλέον η άμεση διαθεσιμότητα των προϊόντων παρά το vfm τους, δυστυχώς.

Υπάρχει τέτοιο λάπτοπ; Σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις, (δυστυχώς) τα voucher τα δίνουν σε επιλεγμένες συσκευές (ξεσκαρτάρισμα) και δεν τα εξαργυρώνεις όπως θες. Αν έχεις δει τέτοιο λάπτοπ στις συσκευές της ψηφιακής μέριμνας, βγαλτον απο τον κόπο και δώσε το λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nickol-us είπε

Υπάρχει τέτοιο λάπτοπ; Σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις, (δυστυχώς) τα voucher τα δίνουν σε επιλεγμένες συσκευές (ξεσκαρτάρισμα) και δεν τα εξαργυρώνεις όπως θες. Αν έχεις δει τέτοιο λάπτοπ στις συσκευές της ψηφιακής μέριμνας, βγαλτον απο τον κόπο και δώσε το λινκ.

Λάθος μου τότε.
Νόμιζα ότι αφορούν αγορά ηλεκτρονικών συσκευών (laptop,tablet,pc) γενικά αλλά από ότι κατάλαβα υπάρχει λίστα ;;; 😮

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, dpolal είπε

Λάθος μου τότε.
Νόμιζα ότι αφορούν αγορά ηλεκτρονικών συσκευών (laptop,tablet,pc) γενικά αλλά από ότι κατάλαβα υπάρχει λίστα ;;; 😮

Ναι δυστυχώς, αν την δεις θα κλαις (απο τα γέλια)...

Έχουν μέχρι συσκευές >2000 ευρώ όταν οι δικαιούχοι (αν δεν απατώμαι) πρέπει να έχουν εισόδημα μέχρι 6000ευρώ 🙄

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Ναι δυστυχώς, αν την δεις θα κλαις (απο τα γέλια)...

Είχα δεί τα κριτήρια για να λάβεις το voucher, που είναι για κλάμματα γενικώς, αλλά και λίστα με επιτρεπόμενες συσκευές ;;;
WTF;;;;

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...