Προς το περιεχόμενο

ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 980ti


BOROMy21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Έχω ένα νέο setup με τα εξής χαρακτηρίστηκα 

ASU’s B450 M II

ryzen 5 3600 

Gigabyte 980ti 6bg

Thermaltake 500w

Kingston A2000 M2 

Παρατήρησα ότι όταν παίζω ένα παιχνίδι πχ the Witcher 3, η κάρτα γραφικών έχει θερμοκρασία κοντά στους 80-85 βαθμούς Κελσίου. Πολλές φορές κάνει και ορισμένα πικς στους 93 βαθμούς και μετά πέφτει πάλι στους 80-85 όπως είπα πριν. Θέλω να ξέρω αν είναι φυσιολογικές θερμοκρασίες η αν πρέπει να αλλάξω την πάστα λόγω παλαιότητας. Σκέφτηκα να ανεβάσω τις στροφές από τα ανεμιστηράκια και να τρέχουν 100% συνέχεια και να μην έχουν την αυτόρυθμιζόμενη επιλογη. Ο υπολογιστής τρέχει τέλεια και τα πάντα, το μόνο θέμα μου είναι για το αν είναι φυσιολογικές θερμοκρασίες και αν θα πρέπει να κάνω κάτι γιαυτο. 
 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, BOROMy21 είπε

Πολλές φορές κάνει και ορισμένα πικς στους 93 βαθμούς και μετά πέφτει πάλι στους 80-85 όπως είπα πριν.

Είναι κάπως οριακές. Δεν έχει αλλαχθεί ποτέ πάστα;

29 λεπτά πριν, BOROMy21 είπε

Σκέφτηκα να ανεβάσω τις στροφές από τα ανεμιστηράκια και να τρέχουν 100% συνέχεια και να μην έχουν την αυτόρυθμιζόμενη επιλογη.

Κανονικά μέχρι πόσο πάνε μόνα τους;

30 λεπτά πριν, BOROMy21 είπε

ryzen 5 3600 

Σε τι θερμοκρασίες παίζει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η θερμοκρασία του επεξεργαστή είναι στους 55 μέσο όρο. Στη κάρτα γραφικών δεν έχει αλλάχτει ποτέ η πάστα.

Επεξ/σία από BOROMy21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, BOROMy21 είπε

Η θερμοκρασία του επεξεργαστή είναι στους 55 μέσο όρο. Στη κάρτα γραφικών δεν έχει αλλάχτει ποτέ η πάστα.

Δεν εχεις αλλαξει ποτε παστα και ρωτας γιατι εχεις θερμοκρασιες? Παρε μια mx-4 και βαλε και μη κανεις τσιγκουνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...