Προς το περιεχόμενο

H300s - ZTE ZXHN H267A


drapanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παλιο ρουτερ που ειχα απο τη vodafon, μου εβγαζε , οπως διεπιστωσε και εταιρια, προβλημα. Μου εστειλαν καινουργιο, το ZTE ZXHN H267A. 

Τι ρολο βαραει αυτο το μοντελο ; Ειναι της προκοπης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα ισχυει H267A>H300s

1. Πιο σταθερο firmware

1a. Το firmware μπορεις να το αλλαξεις με τσεχικο (ο2.cz) που δινει full root access μεσω admin

2. Το root access σε Vodafone (δεν ξερω αν ακομη υπαρχει προσβαση, ψαξε στο google ή μεσω router pass view) δινει περισσοτερες δυνατοτητες απο οτι στο h300s

3. Καλη εμβελεια wifi, αψογο 2.4/5ghz

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, drapanakis said:

Τι εννοεις περισσοτερες δυνατοτητες, σε τι ;

DNS, IP blocks/domain blocks, αναλογα την ημερα/ωρα, ανα χρηστη/mac, κτλπ κτλπ. Ψαξτο λιγο το μενου και θα καταλαβεις τις διαφορες μεταξυ των 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ τίμιο router το zte, είχα τρομερά προβλήματα αποσυνδέσεων κ αποσυγχρονισμων με το h300s κ ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω το Fritzbox 7530 λέω ας κάνω μια δοκιμή μήπως μου στείλουν το tp link που έχουν στείλει σε άλλους. Εν τέλει μου έστειλαν το zte κ από την στιγμή που το σύνδεσα δεν έχω ούτε μία αποσύνδεση, το WiFi είναι άψογο, κ με 4 συσκευές συνδεδεμένες ταυτόχρονα δεν κομπιαζει. Με εξέπληξε ευχάριστα μπορώ να πω (ίσως επειδή γλίτωσα κ τα 140 που έχει το 7530 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα μπορεί καποιος να με διαφωτίσει ποιο Ruter απο την Vodafone να πάρω..???

Είχα OTE 50αρα πήγα σε Vodafone Home double play 100Mbps γραμμή  ... (Ελπίζω να μην το μετανιώσω ......)

Βλέπων ταινίες απο Netflix. και συχνά στριμάροντας (Stremio & κλπ..) και παίζω και κανα παιχνίδι ......

Έχω τη δυνατότητα επιλογής ( Την έχω οτι θέλω διαλέγω) ... απο τα Routers που διαθέτει η Vodafone ...

Επεξ/σία από Stelkon2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...