Προς το περιεχόμενο

Δε φταίω εγώ, εσύ φταις


Nabuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Ας παιρναν αυτοκινητο με AC.

Οπως ξαναγραψα πιο πανω, θελουν και τα καλα της μηχανης, και τα κακα που εχει να τα μεταφερουν στους αλλους.

Και ποιος σου είπε ότι δεν έχουν; Γενικά, έχετε την άποψη ότι ο κόσμος επιλέγει να ταξιδέψει με μοτοσυκλέτα για οικονομία και όχι για ευχαρίστηση; 

Τώρα αυτό με τα καλά και τα κακά δεν το καταλαβαίνω. Εγώ ανθρωπιά το λέω. Όπως δε θα παραγγείλω όταν βρέχει ο θεός με τον θεό έξω, έτσι θα αφήσω και κάποιον να μου πάρει τη θέση στα διόδια ενώ έξω βράζει ο τόπος και εγώ είμαι αραχτός στο AC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aromeo είπε

Και ποιος σου είπε ότι δεν έχουν; Γενικά, έχετε την άποψη ότι ο κόσμος επιλέγει να ταξιδέψει με μοτοσυκλέτα για οικονομία και όχι για ευχαρίστηση; 

Τώρα αυτό με τα καλά και τα κακά δεν το καταλαβαίνω. Εγώ ανθρωπιά το λέω. Όπως δε θα παραγγείλω όταν βρέχει ο θεός με τον θεό έξω, έτσι θα αφήσω και κάποιον να μου πάρει τη θέση στα διόδια ενώ έξω βράζει ο τόπος και εγώ είμαι αραχτός στο AC.

Πριν και μετα τα διόδια δεν βραζει ο τοπος;

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aromeo είπε

Και ποιος σου είπε ότι δεν έχουν; Γενικά, έχετε την άποψη ότι ο κόσμος επιλέγει να ταξιδέψει με μοτοσυκλέτα για οικονομία και όχι για ευχαρίστηση; 

Τώρα αυτό με τα καλά και τα κακά δεν το καταλαβαίνω. Εγώ ανθρωπιά το λέω. Όπως δε θα παραγγείλω όταν βρέχει ο θεός με τον θεό έξω, έτσι θα αφήσω και κάποιον να μου πάρει τη θέση στα διόδια ενώ έξω βράζει ο τόπος και εγώ είμαι αραχτός στο AC.

Δε με ενδιαφερει τι εχουν σπιτι τους παρκαρισμενο.

Οταν επιλεγεις να κινηθεις με το Χ οχημα , ζυγιζεις τα καλα του και τα κακα του.

Για ποιο λογο να μου φας την θεση στην ουρα απλα επειδη χωρας? 

Θα φταιω εγω αμα δε πατησω φρενο και σε κολλησω στον μπροστινο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Πριν και μετα τα διόδια δεν βραζει ο τοπος;

Ότι είναι το ίδιο να είσαι σταματημένος στον ήλιο και το ίδιο να σε χτυπάει ο αέρας με 120+ χιλιόμετρα την ώρα. 

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Θα φταιω εγω αμα δε πατησω φρενο και σε κολλησω στον μπροστινο?

Πιθανολογώ πως ναι, αλλά μια δοκιμή θα σε πείσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Δε με ενδιαφερει τι εχουν σπιτι τους παρκαρισμενο.

Οταν επιλεγεις να κινηθεις με το Χ οχημα , ζυγιζεις τα καλα του και τα κακα του.

Για ποιο λογο να μου φας την θεση στην ουρα απλα επειδη χωρας? 

Θα φταιω εγω αμα δε πατησω φρενο και σε κολλησω στον μπροστινο?

Ναι.. το να σου φάει τη θέση τον κάνει μαλακα, το να ανταποδώσεις σε κάνει το ίδιο με αυτόν.. 

Σε λογικά πλαίσια πάντα ε; δεν μιλάω για περιπτώσεις που πάει να σε σκοτώσει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aromeo είπε

Ότι είναι το ίδιο να είσαι σταματημένος στον ήλιο και το ίδιο να σε χτυπάει ο αέρας με 120+ χιλιόμετρα την ώρα. 

Εχει στέγαστρα στα διόδια.Βεβαια οι πιο μαγκες που δεν αντέχουν να σταματάνε καθολου κολλάνε πισω απο αμάξια και περνάνε χωρίς να πληρώσουν.Μην ψαχνεις,οι παλιάνθρωποι υπάρχουν παντου ,και με ροδες  και χωρίς ρόδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spect~ είπε

Ναι.. το να σου φάει τη θέση τον κάνει μαλακα, το να ανταποδώσεις σε κάνει το ίδιο με αυτόν.. 

Σε λογικά πλαίσια πάντα ε; δεν μιλάω για περιπτώσεις που πάει να σε σκοτώσει.. 

Δηλαδη κανουν μονιμως παρανομιες για να πανε λιγο πιο γρηγορα, τις οποιες πρεπει να τις προσεχω ΕΓΩ, ωστε να αλλαζω την πορεια και την ταχυτητα του οχηματος μου, ωστε να τους κανω ακρη για να μη τους χτυπησω. Σου φαινεται φυσιολογικο?

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εχει στέγαστρα στα διόδια.Βεβαια οι πιο μαγκες που δεν αντέχουν να σταματάνε καθολου κολλάνε πισω απο αμάξια και περνάνε χωρίς να πληρώσουν.Μην ψαχνεις,οι παλιάνθρωποι υπάρχουν παντου ,και με ροδες  και χωρίς ρόδες.

Προσωπικα δε με ενδιαφερει που δεν πληρωνουν, ο μπομπολας χανει λεφτα.

Με χαλαει η κουτοπονηρια και η λογικη του "θα κανω ο,τι γουσταρω, και αυτοι θα φρεναρουν γιατι ετσι πρεπει"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Ναι για εμας το κανουνε και παιρνουν 2κυκλα, για να βελτιωσουν την κινηση.

 

Να λετε ευχαριστω που υπαρχουμε μαν.
 

Αν κινουμασταν και παρκαραμε οπως οριζει ο ΚΟΚ δε θα μπορουσες να κινηθεις στην Αθηνα.

Σκεψου οτι ο ΚΟΚ οριζει να παρκαρουν τα διτροχα παραλληλα με το οδοστρωμα,σαν αυτοκινητα.

1 ώρα πριν, Ntinaras είπε

Για ποιο λογο να μου φας την θεση στην ουρα απλα επειδη χωρας? 

 

Στην ουρα για τα διοδια συμφωνω μαζι σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Να λετε ευχαριστω που υπαρχουμε μαν.
 

Αν κινουμασταν και παρκαραμε οπως οριζει ο ΚΟΚ δε θα μπορουσες να κινηθεις στην Αθηνα.

Σκεψου οτι ο ΚΟΚ οριζει να παρκαρουν τα διτροχα παραλληλα με το οδοστρωμα,σαν αυτοκινητα.

Αν ενδιαφερεστε τοσο για εμας, παρτε μμμ :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο βλάκας οδηγός βλάκας θα είναι με αυτοκίνητο , μοτοσυκλέτα , ποδήλατο , πατίνι οπότε τσάμπα οι κουβέντες παίδες

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Δηλαδη κανουν μονιμως παρανομιες για να πανε λιγο πιο γρηγορα, τις οποιες πρεπει να τις προσεχω ΕΓΩ, ωστε να αλλαζω την πορεια και την ταχυτητα του οχηματος μου, ωστε να τους κανω ακρη για να μη τους χτυπησω. Σου φαινεται φυσιολογικο?

Ξανα λεω. οπως και τα αυτοκινητα.. Ξερεις τι παρανομιες βλεπω καθε μερα απο τα αυοκινητα;; και πρεπει να προσεχω εγω καθε λεπτο για να μην πεσει ο 4τροχος πανω μου.. Σου φαινεται φυσιο1λογικο;

Επεξ/σία από Spect~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...