Προς το περιεχόμενο

Nvidia drivers can't install


ssns

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!! Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχετε όλοι σας με υγεία!!

Αγόρασα καινούριο ssd τον samsung v-nand ssd 970 evo plus nvme m.2 και από εχθές προσπαθώ να κάνω φρέσκο φορμάτ. Καταφέρνω να περάσω τα windows 10 pro 64 bit,περνάω τους drivers της μητρικής και όταν πάω να περάσω του drivers της Asus Gtx 1060 6gb turbo που έχω από την σελίδα της nvidia μου πετάει μήνυμα ότι η έκδοση που κατέβασα δεν είναι συμβατή με το σύστημα μου...κατι το οποίο το έχω κάνει 10 φορές από εχθές.. geforce experience μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα ακριβώς..δοκίμασα και παλιότερα drivers Αλλά μου βγάζει το ίδιο..παρακαλώ πολύ τα φώτα σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην διαχειριση συσκευων πως στην βλεπει την καρτα;

Προσπαθησε να την καταργησεις απο κει να την δει σαν απλο προσαρμογεα γραφικων και μετα να κανεις εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Στην διαχειριση συσκευων πως στην βλεπει την καρτα;

Προσπαθησε να την καταργησεις απο κει να την δει σαν απλο προσαρμογεα γραφικων και μετα να κανεις εγκατασταση.

Βασικός προσαρμογέας οθόνης Microsoft μου γράφει Λευτέρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ssns είπε

Βασικός προσαρμογέας οθόνης Microsoft μου γράφει Λευτέρη 

Μηπως εχεις περασει bios για να κοβει bitcoin στην καρτα;

Προσπαθησε να κανεις ενημερωση  μηπως στην δει σαν nvidia δες και στα Windows update μηπως σου εχει εκει να την εγκαταστησεις σαν nvidia

Θα πρεπει στα Windows update να πας στο επιλογες για προχωρημενους και να να ενεργοποιησεις αυτο που λεει για ληψη ενημερωσεων για αλλα προιοντα της Microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Μηπως εχεις περασει bios για να κοβει bitcoin στην καρτα;

Προσπαθησε να κανεις ενημερωση  μηπως στην δει σαν nvidia δες και στα Windows update μηπως σου εχει εκει να την εγκαταστησεις σαν nvidia

Θα πρεπει στα Windows update να πας στο επιλογες για προχωρημενους και να να ενεργοποιησεις αυτο που λεει για ληψη ενημερωσεων για αλλα προιοντα της Microsoft

Όχι δεν είχα περάσει bios για bitcoin,την κάρτα την έχω για gaming καθαρά και επειδή πήρα τον καινούργιο δίσκο θέλησα να κάνω καθαρό format,είμαι μόνο με τον ssd επάνω ενώ έχω Και hdd τον οποίο τον έβγαλα. Στα windows update μου βρήκε ένα update ως "Nvidia-display " 

Edit: μου βγάζει σφάλμα και δεν μπορεί να το εγκαταστήσει "Nvidia-display-10/27/2017 23.21.13.8813

Επεξ/σία από ssns
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να κατεβάσεις ddu, να bootαρεις σε safe mode και να βγάλεις τα προηγούμενα drivers. Στην συνέχεια κάνε εκ νέου εγκατάσταση χωρίς ίντερνετ (για να μην κατεβάσουν τα windows δικά τους) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Περιεργο, βγαλε την καρτα και βαλε την ξανα.

 

 

14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δοκίμασε να κατεβάσεις ddu, να bootαρεις σε safe mode και να βγάλεις τα προηγούμενα drivers. Στην συνέχεια κάνε εκ νέου εγκατάσταση χωρίς ίντερνετ (για να μην κατεβάσουν τα windows δικά τους) 

Λοιπόν....

Μετα απο την εγκατασταση των windows που εκανα και καποια driver istall τυπικα της μητρικης

το μοναδικο διαφορετικο πραγμα που εκανα ηταν να μπω στην επισημη σελιδα της microsoft και να πατησω https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10 την Ενημέρωση Οκτωβρίου 2020 των Windows 10. Μετα απο αυτο και επανεκκινηση του υπολογιστη περασε απο μονο του τον Πινακα ελεγχου της nvidia αναγνωριζοντας την καρτα γραφικων μου στην εκδοση 432..μπαινοντας στο επισημο site της nvidia κατεβασα τους τελευταιους 466 και με αφησε να τους κανω εγκατασταση κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανες εγκατασταση με παλια εκδοση των 10? να κατεβαζεις παντα την τελευταια πχ τωρα εχουμε την 20H2 19042.928

Στο αναζητηση γραψε winver και πατα enter να δεις ποια εκδοση εχεις;

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εκανες εγκατασταση με παλια εκδοση των 10? να κατεβαζεις παντα την τελευταια πχ τωρα εχουμε την 20H2 19042.928

Στο αναζητηση γραψε winver και πατα enter να δεις ποια εκδοση εχεις;

Τα windows ειναι απο τον "θειο" και τελευταια φορα που ειχα κανει φορματ δεν μου ειχε παρουσιαστει τετοιο προβλημα,δηλαδη ειχα περασει τα drivers της καρτα κανονικα εκτος και αν δεν το ειχα παρατηρησει οτι ειχε περασει update των windows..βεβαια το τελευταιο φορματ νομιζω ηταν πριν 1,5 χρονο αλλα οκει.Υποθετω πως οσο ζουμε μαθαινουμε..μεχρι στιγμης δουλευουν ολα καλα.

Εκδοση 20H2(19042.928)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ssns είπε

Τα windows ειναι απο τον "θειο" και τελευταια φορα που ειχα κανει φορματ δεν μου ειχε παρουσιαστει τετοιο προβλημα,δηλαδη ειχα περασει τα drivers της καρτα κανονικα εκτος και αν δεν το ειχα παρατηρησει οτι ειχε περασει update των windows..βεβαια το τελευταιο φορματ νομιζω ηταν πριν 1,5 χρονο αλλα οκει.Υποθετω πως οσο ζουμε μαθαινουμε..μεχρι στιγμης δουλευουν ολα καλα.

Εκδοση 20H2(19042.928)

Αν εχει δηλωθει το hardware id και γνησια να βαλεις θα ενεργοποιηθουν κανονικα απλα εκει που σου ζηταει κλειδι λες δεν εχω και επιλεγεις την εκδοση που ειχες φορτωσει παλια πχ home

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...