Προς το περιεχόμενο

Ιδέες για εύκολο όνομα ......


maverick290402

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Θα προτείνω κάτι που το έχουν ακούσει πολλοί, αλλά λίγοι -εγώ δηλαδή-  το έχουν φανταστεί με αυτή τη μορφή. Είναι το πρωτοχρονιάτικο "το κοπή τη πίτα"

tocopytipita.gr

Εύκολο και εύηχο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

και πως θα αποδείξεις στο δικαστήριο ότι το Χ έργο η brand σου ανήκει ; και ο άλλος που σε αντέγραψε είναι ο παραχαράκτης και όχι εσύ ;

Υπάρχει κάποιος νόμος που σου κατοχυρώνει "brand" και σου δίνει και "domain" που σου ανήκει;

Οι επωνυμίες δηλώνονται στο ΓΕΜΗ μέσω των κατά τόπους επιμελητήρια. Αλλά δεν νομίζω ότι με δηλωμένη επωνυμία δικαιούσαι και domain name...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petasis είπε

Υπάρχει κάποιος νόμος που σου κατοχυρώνει "brand" και σου δίνει και "domain" που σου ανήκει;

Οι επωνυμίες δηλώνονται στο ΓΕΜΗ μέσω των κατά τόπους επιμελητήρια. Αλλά δεν νομίζω ότι με δηλωμένη επωνυμία δικαιούσαι και domain name...

Νόμος όχι, αλλά αν πχ έχω ένα brand (και το έχω δηλωμένο κανονικά ως trademark φυσικά), αλλά κάποιος χρησιμοποιήσει το όνομα αυτού του brand ως domain name, τότε μπορώ να τον κυνηγήσω δικαστικά για να πάρω το domain. Χρονοβόρο-κοστοβόρο αλλά μια εταιρεία που έχει τα δικαιώματα δεν την νοιάζει βλ εταιρείες βιντεοπαιχνιδιών που το κάνουν συχνά αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

Νόμος όχι, αλλά αν πχ έχω ένα brand (και το έχω δηλωμένο κανονικά ως trademark φυσικά), αλλά κάποιος χρησιμοποιήσει το όνομα αυτού του brand ως domain name, τότε μπορώ να τον κυνηγήσω δικαστικά για να πάρω το domain. Χρονοβόρο-κοστοβόρο αλλά μια εταιρεία που έχει τα δικαιώματα δεν την νοιάζει βλ εταιρείες βιντεοπαιχνιδιών που το κάνουν συχνά αυτό.

Ελπίζω να μην με κυνηγήσει κανένας μεγιστάνας φωτοτυπας στο μέλλον!!!  Κοίτα ίσως και να έχεις δίκιο δεν θα κάτσω τώρα  να ασχοληθώ με κάτι τέτοια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tsofras πάλι νίκησε.

 

5 ώρες πριν, MariosX είπε

Γιατί πολύ απλά δεν διαλέγεις ένα διαφορετικό top level domain?

Πχ 

copycenter.net

copycenter.biz

copy-center.gr

Δεν είναι καλή λύση αυτή.

μπερδευεται το brand name σου και αν το γνωστό domain το έχει ενεργοσ ανταγωνιστής στην ουσία σου παίρνει και τους πελάτες που σε τέτοιες υπηρεσίες δεν έχουν loyalty. Ότι  έβγαλε ο browser και παμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...