Προς το περιεχόμενο

Ιδέες για εύκολο όνομα ......


maverick290402

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

14 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

FastCopy.gr

Έχω ένα μαγαζί δίπλα μου που λέγεται έτσι. Δεν έχω ασχοληθεί αν έχουν site και τι domain εχουν. 

Γενικα domains και ονομασίες με το copy για φωτοτυπαδικα υπάρχουνε άπειρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dstilio είπε

Tsofras πάλι νίκησε.

 

Δεν είναι καλή λύση αυτή.

μπερδευεται το brand name σου και αν το γνωστό domain το έχει ενεργοσ ανταγωνιστής στην ουσία σου παίρνει και τους πελάτες που σε τέτοιες υπηρεσίες δεν έχουν loyalty. Ότι  έβγαλε ο browser και παμε

Διαφωνώ.

Αν έχεις επενδύσει σε SEO, Content και εξαρτάται και από την περιοχή που σε ψάχνει ο άλλος θα βγαίνεις πρώτος.

 

Έχει συμβεί σε εμένα, έχω την επωνυμία επιχείρησης και την έχω ονομάσει Web-Coders με domain name Web-Coders.net

Την κατάχυρωσα και στο ΓΕΜΗ.

Όταν φρόντιζα το SEO, Content και το έκανα DRY (Don't Repeat Yourself) έβγαινα πρώτος παντού. 

Την είχα δηλώσει και κανονικά στο Google Business. 

 

Βέβαια τώρα το έχω απενεργοποιήσει το site γιατί πολύ απλά έχω το πελατολόγιο μου και δεν προλαβαίνω για περισσότερους, παρόλα αυτά εξακολουθώ να βγαίνω στους πρώτους 

 

Κι άλλη λύση είναι να τα αγοράσει όλα και να κάνει redirect σε ένα κύριο.

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από MariosX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά, έχω φτιάξει ένα βιντεάκι με δουλειές που έχω κάνει στο μαγαζί και θέλω να το ανεβάσω στη σελίδα του μαγαζιού που έχω στο facebook. Στο βιντεάκι θέλω να ενσωματώσω ένα γνωστό κομμάτι Alan walker - fade (Χωρίς τα λόγια). Tο ερώτημα είναι μπορώ να το κάνω ή απαγορεύετε και θα μπλέξω..... θα μου το κατεβάσει σε έλεγχο το facebook ή κάτι άλλο? Και γενικά μπορώ να βάλω κάποιο γνωστό τραγούδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, maverick290402 είπε

Tο ερώτημα είναι μπορώ να το κάνω ή απαγορεύετε και θα μπλέξω..... θα μου το κατεβάσει σε έλεγχο το facebook ή κάτι άλλο? Και γενικά μπορώ να βάλω κάποιο γνωστό τραγούδι?

Αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις από πριν. Το ανεβάζεις και αν έχει πνευματικά δικαιώματα σε ενημερώνει το fb ότι ο ήχος απενεργοποιήθηκε. Το αντικαθιστάς με ένα άλλο και πάει λέγοντας. 

Στο youtube και αλλού υπάρχουν τράπεζες που μπορείς να βρεις κομμάτια χωρίς δικαιώματα για τέτοιους σκοπούς

Επεξ/σία από Nabuko
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...