Προς το περιεχόμενο

iOS 14.5 επιτέλους διαθέσιμη


xphobus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, urgo είπε

Με iphone 12 mini,στην 14.4 ήμουν ικανοποιημένος από θέμα μπαταρίας.Τώρα με την 14.5 βλέπω μεγάλη πτώση...

Και σε άλλο φόρουμ είδα χρήστες να αναφέρουν πτώση στη διάρκεια μπαταρίας. Δοκίμασες καθαρή εγκατάσταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.Δεν έχω όρεξη ούτε χρόνο για πειράματα.

Η χρήση που του κάνω μου βγάζει τη μέρα μέχρι να γυρίσω σπίτι και να το φορτίσω το βράδυ.Αλλά άλλο να γυρνάς με 50%-60% και άλλο με 30%.Μου χτύπησε στο μάτι.

Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι...Η υγεία της μπαταρίας είναι 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, urgo είπε

Οχι.Δεν έχω όρεξη ούτε χρόνο για πειράματα.

Η χρήση που του κάνω μου βγάζει τη μέρα μέχρι να γυρίσω σπίτι και να το φορτίσω το βράδυ.Αλλά άλλο να γυρνάς με 50%-60% και άλλο με 30%.Μου χτύπησε στο μάτι.

Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι...Η υγεία της μπαταρίας είναι 100%.

Αν σου βγάζει τόσο πολύ το μάτι θα πρέπει να δοκιμάσεις και την καθαρή εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2021 στις 4:27 ΜΜ, urgo είπε

Με iphone 12 mini,στην 14.4 ήμουν ικανοποιημένος από θέμα μπαταρίας.Τώρα με την 14.5 βλέπω μεγάλη πτώση...

Πάντα μετά από ενημέρωση παρατηρείται μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία, μετά από μια μέρα συνήθως όμως επανερχεται στην φυσιολογική του κατάσταση… προσωπικά κάνω τις ενημερώσεις το βράδυ ώστε ότι διεργασίες είναι να κάνει, να τις κάνει ενώ δεν το χρησιμοποιώ…

μεν η κατανάλωση συνεχίζει να ειναι υψηλή, δες ποια εφαρμογή ή widget καταναλώνει αφύσικα μεγάλη ενέργεια ή αν έχει ενεργοποιηθεί το 5G…

στο δικό μου mini πάντως δεν βλέπω καμία διάφορα στην απόδοση…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/5/2021 στις 4:27 ΜΜ, urgo είπε

Με iphone 12 mini,στην 14.4 ήμουν ικανοποιημένος από θέμα μπαταρίας.Τώρα με την 14.5 βλέπω μεγάλη πτώση...

Μήπως έχεις και apple watch με ενεργοποιημένη την λειτουργεία ξεκλειδώματος μέσω αυτού;

Έμενα αυτό μου γονάτιζε την μπαταρία και μόλις το απενεργοποίησα όλα έγιναν όπως πριν.

Επεξ/σία από giorgosaero
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgosaero είπε

Μήπως έχεις και apple watch με ενεργοποιημένη την λειτουργεία ξεκλειδώματος μέσω αυτού;

Έμενα αυτό μου γονάτιζε την μπαταρία και μόλις το απενεργοποίησα όλα έγιναν όπως πριν.

Οχι, αλλά έχω MI band 5 και πρόσφατα ενεργοποίησα τις ειδοποιήσεις κλήσεων, οπότε παίζει να φταίει και αυτό ,τώρα που το λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος battery drain στην τελευταια αναβαθμιση 14,6 ??

είμαι με 11 προ 

Επεξ/σία από Runner25
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Runner25 είπε

λαθος τοπικ φίλε, άλλου είναι για τα Xiaomi 

Μα δεν έχω xiaomi. Το γελάκι πήγαινε για την τραγική 14.6 αλλά οκ. Μολονότι έγινε καθαρή εγκατάσταση. Επίσης η 14.5 είχε αλλά θέματα με το Geekbench που ανεβοκατέβαιναν τα νούμερα.

Επεξ/σία από tilaverboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...