Προς το περιεχόμενο

Έρωτας από την πρώτη νότα.


JennyP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα καιρό να μπω και έχω μείνει έκπληκτη από τα υπέροχα κομμάτια. Πόσες καρδούλες πάτησα! 😄 

Το παρακάτω το άκουσα τυχαία πριν αρκετά χρόνια. Λατρεία από την πρώτη νότα αλλά συνδεδεμένο και με αναμνήσεις. 

Shearwater - Rooks

 

Ακόμη ένα. Διασκευή. Αυτό το τραγούδι το άκουσα πολύ πρόσφατα πριν 4-5 μέρες και έμεινα άφωνη! Κεραυνοβολήθηκα! 😄

Moby - Extreme Ways (Reprise Version)

 

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμενo τραγουδι με το συγκεκριμενο anime...

.δεν λεω κατι παραπανω

On 12/06/2021 at 09:01, Mrs. Hyde said:

Αυτό μού το έμαθαν. Μη μου καταλογίσουν ότι "κλέβω" κιόλας. γκουχου γκουχου

 

 

και ενα απο τα καλυτερα rpg που ειχε βαθμολογια 5 στα 5. snes κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όταν μιλάω για "έρωτα από την πρώτη νότα", δεν θα μπορούσα να μη μιλήσω γι' αυτό. Κάποια πράγματα μένουν ανεξίτηλα μέσα σου, για την εντονότητά τους. Έτσι, λοιπόν, έγινε κι εδώ. Μικρότερη, πριν χρόνια, που λέτε, παρακολουθούσα ήρεμα κι ωραία μια ταινία - μην ρωτήσετε ποια, δεν θυμάμαι. Ξαφνικά παίζει μια σκηνή, και μπαίνει αυτό το τραγούδι. Ήταν κι η σκηνή αλλά το τραγούδι, ρε φίλε... Το τραγούδι... Κανονικός συναισθηματικός σεισμούλης. Ό,τι και να πω θα 'ναι λίγο. Masterpiece!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UNKLE feat. Ian Astbury - When Things Explode    (πέρσυ την Άνοιξη το άκουσα εδώ και ξετρελάθηκα!)

 

6 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Όταν μιλάω για "έρωτα από την πρώτη νότα", δεν θα μπορούσα να μη μιλήσω γι' αυτό. Κάποια πράγματα μένουν ανεξίτηλα μέσα σου, για την εντονότητά τους. Έτσι, λοιπόν, έγινε κι εδώ. Μικρότερη, πριν χρόνια, που λέτε, παρακολουθούσα ήρεμα κι ωραία μια ταινία - μην ρωτήσετε ποια, δεν θυμάμαι. Ξαφνικά παίζει μια σκηνή, και μπαίνει αυτό το τραγούδι. Ήταν κι η σκηνή αλλά το τραγούδι, ρε φίλε... Το τραγούδι... Κανονικός συναισθηματικός σεισμούλης. Ό,τι και να πω θα 'ναι λίγο. Masterpiece!

 

Πωωωωωωω τι κομματάρα είναι αυτή!!!   Ένα λατρεμένο κομμάτι από δυο κορυφαίους καλιτέχνες!!!

Μου αρέσει πάρα πολύ και η πιο κάτω - Live - εκτέλεση 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν χρόνια... από την πρώτη νότα. Ακόμη πολύ αγαπημένο.

Vast - Tattoo of your name

 

Στις 22/6/2021 στις 3:45 ΜΜ, Mrs. Hyde είπε

Όταν μιλάω για "έρωτα από την πρώτη νότα", δεν θα μπορούσα να μη μιλήσω γι' αυτό. Κάποια πράγματα μένουν ανεξίτηλα μέσα σου, για την εντονότητά τους. Έτσι, λοιπόν, έγινε κι εδώ. Μικρότερη, πριν χρόνια, που λέτε, παρακολουθούσα ήρεμα κι ωραία μια ταινία - μην ρωτήσετε ποια, δεν θυμάμαι. Ξαφνικά παίζει μια σκηνή, και μπαίνει αυτό το τραγούδι. Ήταν κι η σκηνή αλλά το τραγούδι, ρε φίλε... Το τραγούδι... Κανονικός συναισθηματικός σεισμούλης. Ό,τι και να πω θα 'ναι λίγο. Masterpiece!

 

Πόσο πολύ σε καταλαβαίνω να ήξερες! Κάπως έτσι κι εγώ με την ταινία "Into the wild". 
 

Στις 22/6/2021 στις 10:49 ΜΜ, NovaLacertae είπε

UNKLE feat. Ian Astbury - When Things Explode    (πέρσυ την Άνοιξη το άκουσα εδώ και ξετρελάθηκα!)

 

 

Με έσας φίλτατε @NovaLacertae υπάρχει ένα θέμα. ☺️ Έχεις βάλει δύο τραγούδια τα οποία όχι απλά είναι λατρεμένα αλλά είναι συνδεδεμένα με μνήμες. Συγκεκριμένα το "The tide" και τώρα το παραπάνω. Τι να πω η γυναίκα?!😀 Με το πρώτο είπα "οκ. εντάξει." τώρα κι αυτό? Θα περιμένω και τα επόμενα. 😄

The Blackeyed Susans - Every Gentle Soul

Κάθε φορά που το ακούω μου αρέσει όλο και πιο πολύ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...