Προς το περιεχόμενο

Έρωτας από την πρώτη νότα.


JennyP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντοτινός έρωτας όμως!

Λάκης Πάππας - Στην ποταμιά σωπαίνει το κανόνι

 

Στις 16/7/2021 στις 11:07 ΜΜ, Αλκης K. είπε

Ερωτας απο την πρωτη νοτα...οταν ημουν 15 χρονων και ειχα ευαισθητη καρδουλα..(ναι ρε ειμαι παππους :()

 

Το σχόλιο περί παππού θα έπρεπε να έχει αυτό το εικονίδιο😀. Είναι Θείο δώρο η μακροβιότητα!  Μακάρι να μας αξιώσει ο Θεός να γίνουμε παππούδες και γιαγιάδες και να ζήσουμε πολλά χρόνια με υγεία.

Στις 16/7/2021 στις 11:33 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Δεν υπήρξα ποτέ φανατικός μουσικόφιλος, κυρίως άσχετος που άκουγα τυχαία κομμάτια από τα ΜΜΕ, έτρωγα και την ανάλογα καζούρα/κοροϊδία στο σχολείο.

Δύο είναι τα κομμάτια που άκουσα στα 16-17 και με βοήθησαν να ψαχτώ και να ακούσω όλη την γνωστή metal scene στα επόμενα 4-5 χρόνια. Από πολλούς μεταλλάδες στο παρελθόν έχω φάει κράξιμο και κριτική οτι αυτοί δεν είναι metal, είναι για κοριτσάκια, είναι μπιπ. Δεν με απασχολούν καθόλου, ο καθένας μελετάει και ψάχνεται στο τι είναι metal τι δεν είναι και τι ανήκει που.

 

 

Συμφωνώ με τις απόψεις σου. Σου προτείνω ένα άλλο συγκρότημα, αν δεν το γνωρίζεις ήδη, Lake of Tears. Kάποια από τα αγαπημένα μου κομμάτια τους είναι το The homecoming, To blossom blue, The organ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν το πρωτοακούσεις χωρίς να δεις εικόνα δεν μπορείς να φανταστείς ότι από ένα κοριτσάκι 10 χρονών βγαίνει αυτή η φωνή... 

Jackie Evancho - Lovers   (from Dream With Me In Concert)

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν σήμερα, Παρασκευή 13 Αυγούστου 2004, είχαμε στο ΟΑΚΑ την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών αγώνων της Αθήνας του 2004 

Πριν οι κάμερες της τηλεόρασης μεταφερθούν στο στάδιο, για κάτι λιγότερο από τρία λεπτά υπήρχε ένα βιντεάκι που έδειχνε τις ομορφιές της Ελλάδας συνοδευόμενο από μια υπέροχη μελωδία του Δημήτρη Παπαδημητρίου  (με την Φωτεινή Δάρα στα φωνητικά)  που από την στιγμή που την άκουσα μπήκε στην καρδιά μου :)

Δημήτρης Παπαδημητρίου - Τρία λεπτά για την αντίστροφη μέτρηση  (Ολυμπιακοί Αγώνες Αθήνας 2004)

Αυτό το κομμάτι έχω σαν ήχο κλήσης στο κινητό τα τελευταία χρόνια :rolleyes:

 

Και τα πρώτα λεπτά από την τελετή έναρξης όπως προβλήθηκαν στην τηλεόραση  

Spoiler

(Olympic games Athens 2004 opening ceremony)

 

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μείνει άναυδη! Ότι και να πω είναι λίγο!  

Taimane - Neptune's song

Κάποιοι άνθρωποι, όπως αυτή η κοπέλα, έχουν τη μουσική στο DNA τους. Δεν εξηγείται αλλιώς...😊

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...