Προς το περιεχόμενο

iOS 14.5: Πως χρησιμοποιείται η λειτουργία αποκλεισμού για εφαρμογές που παρακολουθούν τους χρήστες


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 λεπτά πριν, Dmspolys είπε

Εμένα μου βγάζει κανονικά την επιλογή και ο δείκτης με το κινείται κανονικά αν και από προεπιλογή ήταν ανενεργό

Ναι, κι εμένα έτσι είναι. Αν είναι ανενεργό νομίζω τα κόβει όλα χωρίς νε σε ρωτάει. Αν το κάνεις πράσινο θα σε ρωτάει σε κάθε νέα  εφαρμογή και μετά από κάτω θα εμφανίζονται οι άδειες που έχεις δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω στοίχημα οτι στην επόμενη έκδοση του FB κτλ θα σου ζητά υποχρεωτικά να επιτρέπεις να σε παρακαολουθεί η εφαρμογή, ειδάλλως δεν θα δουλεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NorgeMan είπε

Βάζω στοίχημα οτι στην επόμενη έκδοση του FB κτλ θα σου ζητά υποχρεωτικά να επιτρέπεις να σε παρακαολουθεί η εφαρμογή, ειδάλλως δεν θα δουλεύει.

Ναι. Η ίσως να μην δουλεύουν όλα τα χαρακτηριστικά του. Έτσι έχει κάνει η Google πάντως, αν κλείσεις την παρακολούθηση ιστού και εφαρμογών κάποιες εφαρμογές είναι λειψες! Καταλαβαίνεις τι γίνεται και τι κερδίζουν  από,πώληση προσωπικών δεδομένων σε τρίτους Google και Facebook..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koutsis είπε

Φίλε μου έχεις την επιλογή να δώσεις access η όχι, αυτό είναι το θέμα, ότι τουλάχιστον σε ρωτάνε (επίσης γιατί το έχεις μισό το Facebook αν δεν δώσεις access? Μια χαρά ολόκληρο το έχεις) Το ίδιο το ios τα δεδομένα που μαζεύει είναι γνωστό ότι τα χρησιμοποιει για ιδία χρήση της η Apple και δεν τα πουλάει σε τρίτους όπως η Google!

μισό ειναι γιατι δεν έχει το location tag δεν εχεις προτάσεις φίλον από της επαφές σου κλπ

διαφημιστικές κλπ δεν με καίνε πχ αν του ζητήσει πχ το κράτος στην αμερικη να δώσει στοιχεία για διάφορα πράγματα που συλλέγει (πχ profiling) δεν θα τα δώσει? εκεί ειναι όλο το παιχνίδι

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραία η προσθήκη σίγουρα .... αλλά αυτά είναι  να  είχαμε να λέγαμε .... κινητά, tablet, laptop, pc και γενικότερα οτι είναι smart ( εχει internet δηλαδή ) τα παρακολουθούνε για πάλκα και συλλέγουν οτι πληροφορία θέλουν και για οτι σκοπο θέλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Black Demis είπε

μισό ειναι γιατι δεν έχει το location tag δεν εχεις προτάσεις φίλον από της επαφές σου κλπ

διαφημιστικές κλπ δεν με καίνε πχ αν του ζητήσει πχ το κράτος στην αμερικη να δώσει στοιχεία για διάφορα πράγματα που συλλέγει (πχ profiling) δεν θα τα δώσει? εκεί ειναι όλο το παιχνίδι

Ξέρουνε ότι έχει ήδη αρνηθεί να δώσει στοιχεία ή να βοηθήσει ώστε να ξεκλειδώσει κινητό τρομοκράτη… φαντάζομαι κάτι μπορεί να λέει αυτό…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτός που πραγματικά θέλει να έχει την πρόσβαση στο κινητό σου , την έχει ανά πάσα  στιγμή χωρίς την άδεια σου εννοείται και όχι για διαφημιστικούς σκοπούς...  κάτι προδότες όπως Snowden είχαν ενημερώσει ...

Επεξ/σία από intos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, koutsis είπε

Μπράβο στην Apple για αυτό. Όπως και να έχει είναι καλό να έχεις αυτή την επιλογή.

Επίσης πολύ χρήσιμο χαρακτηριστικό από χθες το ξεκλείδωμα φοροντας μασκα μέσω apple watch.

Αυτό που λες το βασικότερο! Αν φτιάξουν και κάτι για το βάψιμο και για τη δικιά μου που δεν αναγνωρίζεται θα τους παραδεχτώ χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, satyllas είπε

Βάλτε ρε παιδιά έναν τόνο στο «πως» του τίτλου. Ένας τόνος έμεινε σε αυτή την έρμη την γλώσσα..

Δεν είμαι ειδικός αλλά νομίζω ότι επειδή δεν ρωτάει κάτι δεν βάζει τόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Ξέρουνε ότι έχει ήδη αρνηθεί να δώσει στοιχεία ή να βοηθήσει ώστε να ξεκλειδώσει κινητό τρομοκράτη… φαντάζομαι κάτι μπορεί να λέει αυτό…

αλλο να δώσουν ενα decription key για ολο το os (πολύ μεγαλο θέμα αυτο) και αλλο να παραδώσουν τα στοιχεία σου που πας τι προτιμάς τα στοιχεία σου στο cloud κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Black Demis είπε

αλλο να δώσουν ενα decription key για ολο το os (πολύ μεγαλο θέμα αυτο) και αλλο να παραδώσουν τα στοιχεία σου που πας τι προτιμάς τα στοιχεία σου στο cloud κλπ κλπ

Το FBI είχε ζητήσει στην αρχή τα δεδομένα του τρομοκράτη που υπήρχαν στους servers και η Apple αρνήθηκε, μετά και έχοντας στην κατοχή του το κινητό, ζήτησε να το ξεκλειδώσει όπου και πάλι η Apple αρνήθηκε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...