Προς το περιεχόμενο

Returnal [PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Returnal είναι ένα επερχόμενο βιντεοπαιχνίδι ψυχολογικού τρόμου τρίτου προσώπου, που αναπτύχθηκε από τη Housemarque και δημοσιεύθηκε από τη Sony Interactive Entertainment. Το παιχνίδι πρόκειται να κυκλοφορήσει για το PlayStation 5 στις 30 Απριλίου 2021

 

 

Επίσημο site: https://housemarque.com/games/returnal

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Fulgore

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μόνο και μόνο το γεγονός πως μετά από 30 runs ακόμα βρίσκει secrets στην πρώτη περιοχή, με ικανοποιεί για το replayability. Και οι 50 ώρες που αναφέρει για τους gamers που θέλουν να βρουν όλα τα μυστικά ακούγονται υπεραρκετές. Παραπάνω θα κούραζε αρκετά.

Θα περιμένω κι αλλά reviews αύριο που τελειώνει το embargo, αλλά φαίνεται για day 1 αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το review που ποσταρε ο optimus κραταω αυτο :

I’m generally not a fan of rogue-like games, but Returnal has changed my perspective completely. And, while I enjoyed Hades immensely “for a rogue-like game”, I simply enjoyed Returnal. Full Stop.

Προσωπικα θελω  να παιξω το παιχνιδι αλλα δεν μου αρεσουν καθολου τα roguelite.Με το hades εκανα μεγαλη υπομονη μεχρι να το τερματισω.Διλημμα πραγματικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.powerpyx.com/returnal-trophy-list/

I think people are expecting a totally different game than what this really is. They probably should have put up a demo for this, because the majority of the people spending €80 on their pre-order won’t even have the patience to finish the 2nd Act.
Demon’s Souls / Dark Souls is easy in comparison because you can overlevel and thereby reduce the difficulty and you keep your progress (except souls) between deaths + you can spec your character to suit your playstyle.
In Returnal you lose everything when you die or when you leave the game. You can’t even pick your weapon because everything is randomized. You can’t “cheat” it by backing up your save game either, because you get wiped out when you exit the game and will respawn at the start of the act. It’s very punishing because you need to run through large portions of the game again if you die, and some enemies can kill you in 2-3 hits. I never heard about this in the game’s marketing materials which seems like the first thing they should tell consumers. If you want a challenge, this game is great, and I’m all for it because we don’t get enough of these nowadays. But it will definitely take most players by surprise, especially if you never completed a Roguelike game before.

Housemarque / PlayStation Studios didn’t do a great job at promoting the game for what it really is – in trailers and gameplays it looked like a semi-story driven arcade-style 3rd person shooter with maybe a bit of horror/survival elements. When in fact it’s a “Roguelike” genre. Rogue’like’ is probably not the right genre either, because it’s more ‘Rogue’ and less ‘like’… in some Roguelikes (e.g. Hades) you at least have a hub area where you can upgrade some stuff between deaths and you retain some useful leveling that gives you an advantage on the next try. But in Returnal you get none of that. It’s going to be at least 8/10 difficulty platinum 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Απο το review που ποσταρε ο optimus κραταω αυτο :

I’m generally not a fan of rogue-like games, but Returnal has changed my perspective completely. And, while I enjoyed Hades immensely “for a rogue-like game”, I simply enjoyed Returnal. Full Stop.

Προσωπικα θελω  να παιξω το παιχνιδι αλλα δεν μου αρεσουν καθολου τα roguelite.Με το hades εκανα μεγαλη υπομονη μεχρι να το τερματισω.Διλημμα πραγματικα.

 

Μα γιατι να θες να παιξεις ενα ειδος που δεν σου αρεσει? Οτι παιρνει καλες βαθμολογιες δεν σημαινει οτι πρεπει να το παιξουμε με το ζορι. 

Προσωπικα πολυ χαιρομαι που βλεπω ΑΑΑ roguelite γιατι μου αρεσουν αυτα και το εχω κανει pre order, αλλα αυτο το ειδος ειναι για συγκεκριμενο κοινο.

 

Επεξ/σία από Raiden5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Raiden5 είπε

Μα γιατι να θες να παιξεις ενα ειδος που δεν σου αρεσει? Οτι παιρνει καλες βαθμολογιες δεν σημαινει οτι πρεπει να το παιξουμε με το ζορι. 

Προσωπικα πολυ χαιρομαι που βλεπω ΑΑΑ roguelite γιατι μου αρεσουν αυτα και το εχω κανει pre order, αλλα αυτο το ειδος ειναι για συγκεκριμενο κοινο.

Γιατι ολα αυτα που εχω δει και ακουσει μου αρεσουν.Το shooting,το setting,το οτι φερνει και λιγο προς metroid,την φοβερη υλοποιηση του dualsense στο παιχνιδι ειναι τερασταια plus αλλα οπως λες το οτι ειναι roguelite,για μενα χανει αρκετα.Λογικα σε μια καλη εκπτωση θα αγοραστει.Θα κρατησω τα λεφτα για το village την ερχομενη εβδομαδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουγεται απο πολλες μεριες οτι το παιχνιδι δερνει...οπως λεει και το αρθρακι του fulgore η πρωτη εντυπωση ειναι οτι το παιχνιδι δεν ειναι για ολους...

Για να μην κραζετε αδικα, αργοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Raiden5 είπε

Μα γιατι να θες να παιξεις ενα ειδος που δεν σου αρεσει? Οτι παιρνει καλες βαθμολογιες δεν σημαινει οτι πρεπει να το παιξουμε με το ζορι. 

Γιατι καλως ή κακως μονο εαν παιξεις ενα παιχνιδι μπορεις να καταλαβεις εαν σου αρεσει ή οχι.

Για παραδειγμα τα roguelite παιχνιδια προσωπικα δεν μου αρεσουν,αλλα το Hades με κερδισε.

Μια απο τα ιδια και σε Strategy μερια που αν και το ειδος δεν μαρεσει,τα Starcraft/Warcraft 3 παλι μου αρεσαν παρα πολυ.

Ετσι και στην περιπτωση του Returnal,εαν δεν το παιξω,δεν μπορω να ξερω εαν θα μαρεσει ή οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως το πες ακριβως, αν δε παιξεις δε ξερεις ,δε γινεται να τα παρει ολα η μπαλα επειδη δε σαρεσει γενικα ενα είδος (η νομίζεις οτι δε σαρεσει )

Δε μπορω να καταλαβω γτ δε βγαζουν ενα demo σε ολα τα παιχνιδια να κρίνεις αν σαρεσει πριν το αγορασεις ρε γμτ.   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Απο το review που ποσταρε ο optimus κραταω αυτο :

I’m generally not a fan of rogue-like games, but Returnal has changed my perspective completely. And, while I enjoyed Hades immensely “for a rogue-like game”, I simply enjoyed Returnal. Full Stop.

Προσωπικα θελω  να παιξω το παιχνιδι αλλα δεν μου αρεσουν καθολου τα roguelite.Με το hades εκανα μεγαλη υπομονη μεχρι να το τερματισω.Διλημμα πραγματικα.

 

Kαι εδω θα εκνευριστεις...και εδω θα κουραστεις,μπορει να κανεις 1-2 run και να παιξεις κατι αλλο μετα.

Η μπορει και να κολησεις..

Εχει ομως ιστορια με πολυ μυστηριο σε εναν πλανητη που φωναζει Allien και φαινεται ο χειρισμος του να ειναι πολυ μελετημενος.

Θελει οπωσδηποτε να του αφιερωσεις χρονο και κοπο!!

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...