Προς το περιεχόμενο

Returnal [PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, di maria kun είπε

Πως γεναν αυτό? Τις μας έπρηξαν όλοι οι reviewers και ειδικά οι Έλληνες περί δυσκολίας...και έριξαν και πονταλακια στη βαθμολογία λόγω δυσκολίας. 

Είσαι τύπος που τερματίζει τα soulsborne απευθείας? 

Δεν έχει καμία σχέση με  soulsborne (αν και γράφω μεροκάματα σε αυτά 😅) απλα  εάν έχεις συνηθίσει να  παίζεις πολύ fast paced FPS  games όπως doom, unreal tournament, quake 3 arena  κλπ και ειδικά online, το combat θα σου φανεί αρκετά  εύκολο.Αλλά ακόμα και εάν δεν το έχεις με τα πολύ γρήγορα αντανακλαστικά σε arena based δωμάτια γεμάτα εχθρούς  που φτύνουν τα κερατά τους, παίζοντας θα καταλαβεις ότι εύκολα γίνεσαι op ειδικά με λίγη τύχη από τους «RNG θεούς» και προσεκτική μελέτη των patterns των εχθρών, γίνεσαι OP AF. Τώρα όσον  αφορά το κατά ποσό το game είναι mainstream, προσωπικά θεωρώ  ότι είναι λιγο  ιδιαίτερο και αν κάποιος περιμένει ένα  game όπως το πχ το Gears of war ώστε να κατσει μετά τη δουλειά  να κάψει καμία Ωριτσα   χαλαρά πίνοντας  μπυριτσα, τότε το game δεν είναι για αυτόν, αλλά δεν είναι και “hardcore” που μας ζάλισαν οι reviewers. Κατά την προσωπική μου ταπεινή άποψη και έχοντας κάποια εμπειρία, hardcore θεωρώ games και σκηνικά όπως πχ: Κάποια συγκεκριμένα μέρη και enemies  στα games της From software, το Cuphead, το White Castle στο hollow knight, games της παιδικής μου ηλικίας σε GB και NES, όπως π.x τα Castlevania adventures, Ghosts'n Goblins,  Battletoads (εκεί να δεις hardcore) κλπ,  ή  στο FFX μετά από 450 ωρες grinding, να προσπαθεις να βγάλεις τον Penance (secret boss), σε μια μάχη 2 ωρών,  όπου ιδρώνουν μέχρι και τα νύχια σου 😅. Το Returnal δεν είναι hardcore, απλα ούτε και casual.

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Fulgore

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω που δε παιζω παντως γρηγορα fps το κοντέρ λεει 25 ωρες  στα στατιστικα  κ ειμαι κοσμο 2, βεβαια καθομαι κ ψαχνω διαβαζω οπου εχει κ το παω βημα βημα γενικοτερα. εύκολο δε θα το ελεγα με τπτ κ ας ειμαι τωρα με 165% ζωή κ lvl 8 οπλα. Νομίζω ολα τα στατιστικα αυτα δε λενε κ πολλα αν δεν εχεις αδρεναλινη lvl 5, ναι εκει σε συνδιασμο με ολα τα υπολοιπα στατιστικα εισαι op ομως ενας παιχτης που δε παιζει τετοια παιχνιδια απαραιτητα, δυσκολα κραταει την αδρεναλινη  τερματισμενη.

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αγγιζει το returnal επιπεδο δυσκολιας των soulsborne.

Και μονο που μπορεις να βγαζεις τα boss χωρις να κουβαλας heal με την πρωτη,αντε σου λεω δευτερη προσπαθεια χαλαρα για μενα δεν μπορει να παρει το χρισμα ''δυσκολου'' παιχνιδιου.

Προκλητικο ναι το δεχομαι,δυσκολο σαν τα soulsborne με τπτ!!!

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

εγω που δε παιζω παντως γρηγορα fps το κοντέρ λεει 25 ωρες  στα στατιστικα  κ ειμαι κοσμο 2, βεβαια καθομαι κ ψαχνω διαβαζω οπου εχει κ το παω βημα βημα γενικοτερα. εύκολο δε θα το ελεγα με τπτ κ ας ειμαι τωρα με 165% ζωή κ lvl 8 οπλα. νομιζω ολα τα στατιστικα αυτα δε λενε κ πολλα αν δεν εχεις αδρεναλινη lvl 5, ναι εκει σε συνδιασμο με ολα τα υπολοιπα στατιστικα εισαι op ομως ενας παιχτης που δε παιζει τετοια παιχνιδια απαρετητα, δυσκολα κραταει την αδρεναλινη  τερματισμενη.

Παρόλο που είναι σημαντικη η αδρεναλίνη δεν είναι απαραίτητο μα την έχεις 5. Εγώ έδωσα βάση στα weapon traits, parasites και obelytes σε combo με artifacts και φυσικά max integrity. Συγκεκριμένο όπλο (δεν λέω ποιο) σε συνδυασμό με  συγκεκριμένα traits είναι OP AF ακόμα και σε 22 lvl exp στο 6ο biome (μετά βρήκα το 30). Προσωπική μου άποψη κάποιοι συνδυασμοί  είναι unbalanced και θέλουν  nerf.

7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν αγγιζει το returnal επιπεδο δυσκολιας των soulsborne.

Και μονο που μπορεις να βγαζεις τα boss χωρις να κουβαλας heal με την πρωτη,αντε σου λεω δευτερη προσπαθεια χαλαρα για μενα δεν μπορει να παρει το χρισμα ''δυσκολου'' παιχνιδιου.

Προκλητικο ναι το δεχομαι,δυσκολο σαν τα soulsborne με τπτ!!!

Ακριβώς, καμία σχέση. Τα μισά boss τα έβγαλα χωρίς heal και με την πρώτη, συμπεριλαβανομένου και του τελευταίου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να το τερματισω πρωτα για να εχω ολοκληρωμένη αποψη γτ οτι εχω δει ειναι μονο για το πρωτο κ δεύτερο κοσμο (2ο κοσμο η αληθεια ειναι πηγα στο boss με τη μια ) . Απλα θεωρώ μεχρι εδω οτι εχω δει, οτι δεν ειναι για casual παιχτες αρα δεν ειναι εύκολο μιας κ οι casual ειναι συντροπτικη πλειοψηφια - κ φυσικα δε το συγκρίνω με τα soulsborne ειναι τελείως αλλη λογική δυσκολιας!

κραταω τη λεξη προκλητικο ισως ειναι πιο σωστη!

Set your #PS5 auto-update off to keep your run 🤣🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα reviews κινουνται αναλογα με το που ειναι και το mainstream κοινο παιδια, εξου και οι χαρακτηρισμοι περι μεγαλης δυσκολιας.

Δεν εχω παιξει καθολου το returnal, υποθετω ομως πως για καποιον που παιζει AC, Uncharted στο medium και GoW στο easy, η μεταβαση θα ειναι δυσκολη.

Παιζει επισης παντα, οτι ο ενας reviewer αντιγραφει τον αλλο βεβαια. Τυχαινει να διαβασω 2-3 διαφορετικα reviews για το ιδιο παιχνιδι και ειναι ολα σαν copy/paste. Σπανια βλεπεις διαφορετικη αποψη πλεον.

υ.γ. Ο μονος απ'οσους διαβαζω και βλεπω, που εχει παντα μια δικη του αποψη, που διαφερει απο αυτα που λενε οι υπολοιποι, ειναι ο Γιωργος Πριτσκας απο τους Unboxholics. Στα περισσοτερα μπορει να διαφωνω, αλλα τουλαχιστον βλεπεις μια διαφορετικη οπτικη.

Επεξ/σία από Brazhlias
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PATCH 1.3.3

Patch Notes:

  • Fixed an issue where certain Trophies might not unlock under specific gameplay conditions. Note: missing Trophies will need to be replayed to unlock.

  • Multiple stability fixes addressing rare crashes/hangs.

  • Fixed issue with pre-order suits occasionally blocking item collection and door opening.

  • Fixed incorrect healing behaviour when resting in Helios.

  • Configuration changes to increase the number of scout corpses available in all biomes.

  • Fixed issues with certain custom controller mappings.

  • Numerous minor fixes and improvements.

 

 

https://housemarque.com/news/2021/5/5/returnal-patch-133

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, sndev said:

PATCH 1.3.3

Patch Notes:

  • Fixed an issue where certain Trophies might not unlock under specific gameplay conditions. Note: missing Trophies will need to be replayed to unlock.

  • Multiple stability fixes addressing rare crashes/hangs.

  • Fixed issue with pre-order suits occasionally blocking item collection and door opening.

  • Fixed incorrect healing behaviour when resting in Helios.

  • Configuration changes to increase the number of scout corpses available in all biomes.

  • Fixed issues with certain custom controller mappings.

  • Numerous minor fixes and improvements.

 

 

https://housemarque.com/news/2021/5/5/returnal-patch-133

Καλυτερα μην κανετε ακομη το Update

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.pushsquare.com/news/2021/05/returnal_patch_1_3_4_available_now_on_ps5_fixes_nasty_save_errors

 

Overnight, patch 1.3.4 for Returnal went live, which promises to fix the save-related issues the previous update introduced. So, just update your game to the latest version (the patch is roughly 1GB in size), and your progress will be a-okay — plus, you can enjoy the various bug fixes that 1.3.3 was intended to remedy. All good!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2021 στις 3:11 ΜΜ, cocous είπε

Όταν λες κρασσάρει σου βγάζει κάποιο σφάλμα ή έτσι απλά κολλάει? 

Την μια κολλησε (μαυρισε η οθονη αλλα φαινοταν το παιχνιδι να παιζει) και την αλλη πεταξε σφαλμα και με εβγαλε στο κεντρικο μενου του ps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Την μια κολλησε (μαυρισε η οθονη αλλα φαινοταν το παιχνιδι να παιζει) και την αλλη πεταξε σφαλμα και με εβγαλε στο κεντρικο μενου του ps

Θυμάσαι κωδικό σφάλματος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, nekrik είπε

Στολή πως αλλάζεις ?

Από το πλοίο δεξιά από το κεντρικό terminal έχει ένα storage για τις στολές. Είναι μόνο DLC απ'όσο ξέρω από τη Deluxe edition.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Από το πλοίο δεξιά από το κεντρικό terminal έχει ένα storage για τις στολές. Είναι μόνο DLC απ'όσο ξέρω από τη Deluxe edition.

Οκ καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...