Προς το περιεχόμενο

Returnal [PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, nyne είπε

Σήμερα το πήρα,φοβερή ατμόσφαιρα καταπληκτικός ήχος(παίζω σε 6.1 ηχεία).Μου ρουφήξε για πλάκα δύο ώρες και πέθανα δύο φορές..Δεν έχω ξαναπαίξει rog παιχνίδια μου φαίνεται περίεργο,όμως και σαγηνευτικό συνάμα!Υπάρχει κανένας οδηγός που να εξηγεί (απλά) πως παίζεται διότι αισθάνομαι γέρος...

για μενα απλα αστο να σε πάει, να χασεις 5 10 φορες στη πρωτη πιστα μετα απο πειραματισμους για να καταλαβεις τι κανει το καθε τι κ θα μπεις στη φιλοσοφια του. Μετα θα σου νε πολυ πιο απλό ακομα κ στους επομενους κοσμους που δε θα ξερεις τους εχθρούς.

βλεπε το καθε κοσμο σαν νεο παιχνιδι που ξανά ξεκινάει κ θα το απολαύσεις. αν δεις οτι σε εκνευρίζει απλα κλειστο κ αστο για την επόμενη ημέρα... 

οσο παιζεις μηχανικά βιοματικα δε ξερω πως θα νομιζεις οτι παει μονο του ωρες ωρες απο περιοχές που ξαναπερασες κ γενικα να σε μόνιμα σε κίνηση αλλα να μη βιάζεσαι

αν δε σε νοιαζουν τα spoiler δες αυτο www.vg24.gr/returnal-guide/amp/

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Fulgore

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το τερματισα και εγω, καλο ηταν, στο τελευταιο boss δεν εκανα ουτε ενα heal με τοσο φαρμαρισμα που ειχα ριξει. :P Η μονη συμβουλη που εχω ειναι να φαρμαρετε οσο μπορειτε αν σας εχει παει σχετικα καλα το run, μη βιαζεστε να αλλαξετε biome παρτε οτι μπορειτε. Αν δειτε οτι δεν παει πολυ καλα ρισκαρετε μπας και σας κατσει καλο item με τα infected chests αλλιως με προσοχη γιατι ενα στραβο malfunction μπορει να χαλασει ολο το run.

Κατα τα αλλα κλασικη roguelite δομη, οσο παιζεις τοσο καλυτερος γινεσαι αλλα παιζει ρολο και το rng αρκετα, θα ηθελα να ειχε και κατι διαφορετικο σαν endgame γιατι μου αρεσει το gunplay του αρκετα μπορω να πω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα να μπεις να χασεις  να δεις τα σταδια του

πάντως εαν στα boss πας με (spoiler) 

Spoiler

heal στο l1 κ αστροναύτη δυσκολα χάνεις κ απο οτι εχω καταλάβει ισχύει σε όλα.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, sndev είπε

χαχα να μπεις να χασεις  να δεις τα σταδια του

πάντως εαν στα boss πας με (spoiler) 

  Απόκρυψη περιεχομένων

heal στο l1 κ αστροναύτη δυσκολα χάνεις κ απο οτι εχω καταλάβει ισχύει σε όλα.. 

 

Για εμένα πάντως 

Spoiler

Αν εχεις να επιλέξεις μεταξυ large heal+κατι αλλο (150+x) η αστροναυτη (250)  θα επέλεγα πάντα το πρωτο συνδυασμο λογο κόστους, αν προσεχεις το health σου με ενα καλο timed heal θα παρεις περισσοτερα, όποτε εγινα revive απο αστοναυτη εχασα στα καπακια δεν με βοηθησε καθολου. 

Αν μπορεις να παρεις και τα 2 προφανως ειναι καλο item απλα ειδα οτι πολλες φορες μαζευα για αυτο και εχανα καποια αλλα items αναγκαστικά και στο τελος δεν με βοηθησε καθολου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Για εμένα πάντως 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αν εχεις να επιλέξεις μεταξυ large heal+κατι αλλο (150+x) η αστροναυτη (250)  θα επέλεγα πάντα το πρωτο συνδυασμο λογο κόστους, αν προσεχεις το health σου με ενα καλο timed heal θα παρεις περισσοτερα, όποτε εγινα revive απο αστοναυτη εχασα στα καπακια δεν με βοηθησε καθολου. 

Αν μπορεις να παρεις και τα 2 προφανως ειναι καλο item απλα ειδα οτι πολλες φορες μαζευα για αυτο και εχανα καποια αλλα items αναγκαστικά και στο τελος δεν με βοηθησε καθολου.

 

Spoiler

 

ναι εχεις δίκιο στη πρωτη πιστα καποιες φορες δε φτανει για heal +αστροναυτη οπότε είναι  σιγουρα δευτερεύον ο αστροναυτης εφοσον δεν εχεις heal κ τον παιρνεις εφοσον περισσεύουν.. για να περισεψουν πρεπει να σε αρκετή ωρα με lvl 5 αδρεναλινη που δινει πιο πολλα obolites κ να μαζευεις αμέσως.

πάντως στο πρωτο boss τον χρειάστηκα τον αστροναυτη τα βγαλε τα λευτα του. στο 2ο κ 3ο ουτε καν.. βγηκαν πανεύκολα με heals κ ανεβασμένο το life στο 200+

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,έχασα για λίγο δεν είναι δύσκολο boss,σήμερα αν όλα πάνε καλά στο run θα τον περάσω...Μιλάμε για παιχνιδαρα πάντως είναι αμαρτία να μην έχει χαμηλότερη τιμή,ώστε να το παίξει περισσότερος κόσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ χθές το βράδυ μπήκα για λίγο και μιλάμε για όντος ένα next gen τίτλο. Εμένα που μου αρέσουν και τα scifi απλά σταμάτησα να παίζω για να ξαναδώ την αρχή του.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλεγα να μην σκάσω το 80αρι μερικές σελίδες πιο πριν αλλά λύγισα τελικά πριν μια βδομάδα .

Τερματίστηκε και από εμένα αρκετές φορές κιόλας . Πέρα από τον καρκίνο που έβγαλα στο 3 Μπος  2-3 φορές και μερικούς ψόφους μέχρι να μάθω τα patterns των mobs  κατά τα αλλά δεν με δυσκόλεψε . Φαρμαρω τους πάντες και τα boss σε κάθε play through πλέον για να ξεκλειδώσω τα πάντα .

Spoiler

Πάμε για act 3 true ending και πλατίνα 

Απολογισμός: money well spent  στο 1ο πράγματικα next gen παιχνίδι για ps5

Επεξ/σία από grouspen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2021 στις 7:00 ΜΜ, grouspen είπε

Έλεγα να μην σκάσω το 80αρι μερικές σελίδες πιο πριν αλλά λύγισα τελικά πριν μια βδομάδα .

Τερματίστηκε και από εμένα αρκετές φορές κιόλας . Πέρα από τον καρκίνο που έβγαλα στο 3 Μπος  2-3 φορές και μερικούς ψόφους μέχρι να μάθω τα patterns των mobs  κατά τα αλλά δεν με δυσκόλεψε . Φαρμαρω τους πάντες και τα boss σε κάθε play through πλέον για να ξεκλειδώσω τα πάντα .

  Απόκρυψη περιεχομένων

Πάμε για act 3 true ending και πλατίνα 

Απολογισμός: money well spent  στο 1ο πράγματικα next gen παιχνίδι για ps5

Ποσο περιπου σου παιρνει για να τερματισεις ενα session;

Δεν εννοω ποσο σου πηρε για να το τερματησεις την πρωτη φορα. Αλλα ποσο χρειαζεσαι εφοσον το μαθεις.

Θα μου πεις "εξαρταται" απο το loot, αλλα στο περιπου. Θες 2-3 ωρες ή 7-8;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Ποσο περιπου σου παιρνει για να τερματισεις ενα session;

Δεν εννοω ποσο σου πηρε για να το τερματησεις την πρωτη φορα. Αλλα ποσο χρειαζεσαι εφοσον το μαθεις.

Θα μου πεις "εξαρταται" απο το loot, αλλα στο περιπου. Θες 2-3 ωρες ή 7-8;

αν εννοείς καθε κοσμο αφου τον μαθεις μαζι με το boss καμια ωρα βαριά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν ξερω τι γινεται μετα παντως εγω εχω φαει χαλαρα 4 ωρες και δεν εχω περασει το πρωτο boss.

Περασαν πολυ ευχαριστα,μαθαινεις το παιχνιδι και γενικα σε τραβαει να παιξεις φουλ και ας χανεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα!Το φοβερο ειναι οτι το ευχαριστιεμαι απιστευτα,ειναι τοσο ωραιος ο τροπος που σε βαζει στο concept θανατος/επαναφορα που τη βρισκω απεριοριστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όντος είναι φοβερό game. Η μλκ είναι ότι δεν μπορείς να δεις ξανά την αρχική cutscene δηλαδή εγώ γιαυτό τον λόγο σταμάτησα να παίζω την πρώτη φορά γιατί θεωρούσα ότι θα με έβγαζε στην αρχή και θα ξαναέβλεπα τo αρχικό κινηματογραφικό θέμα που είναι πολύ scifi επικούρα.

To άλλο είναι που οι πίστες αναδημιουργούνται ξανά και αυτό φοβερό. Πάντως το μόνο σίγουρο και αυτό που φοβόμουν είναι ότι δεν σε κουράζει ότι κάνεις ξανά και ξανά τους κύκλους. Εχει το κάτι αυτό το game που παίζεις ευχάριστα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...