Προς το περιεχόμενο

Returnal [PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Returnal ειναι απο αυτους τους τιτλους που ειναι 100% δεδομενο οτι θα βγουν στο Plus καποια στιγμη. Πολλοί μάλλον περιμένουν να το δουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Fulgore

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με βάση την προϊστορία, πολλοί περιμένουν το οποιοδήποτε exclusive να μπει στο plus(ναι ακόμα και τα γνωστά/πιο mainstream παιχνίδια).

Αλλοι μπορεί να περιμένουν μήπως βγει μελλοντικά σε PC ή Ps now και πάει λέγοντας.

Και το Bloodborne πολλοί το περίμεναν στο Ps plus,οι περισσότεροι από αυτούς παίζει ούτε το Cleric beast να μην έβγαλαν ή τελικά να μην το έκαναν κάν install.

Και οπως εχουμε πει άπειρες φορές,δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις για κάτι τέτοιο αν έχεις ps5 disc version.

Αγοράζεις το παιχνίδι κουτάτο(ιδανικα σε έκπτωση),και αν δεν σε τραβάει/σου αρέσει,το πουλάς/βάζεις αγγελία.

Αν είναι να περιμέναμε οι περισσότεροι για κάθε παιχνίδι πότε και αν θα μπεί στο Ps plus(και μετά από πόσο καιρό),ζήτω που καήκαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν είναι να περιμέναμε οι περισσότεροι για κάθε παιχνίδι πότε και αν θα μπεί στο Ps plus(και μετά από πόσο καιρό),ζήτω που καήκαμε. 

Γιατί θα σε χάλαγε Returnal Jim Ryan Edition χωρίς progression/story και με maxed character? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ilos είπε

Γιατί θα σε χάλαγε Returnal Jim Ryan Edition χωρίς progression/story και με maxed character? 😁

Επειδή ακριβώς δεν μου βγάζει καθόλου εμπιστοσύνη ούτε ο Ryan(ούτε ο Spencer)είναι που δεν περιμένω για τα παιχνίδια που μου τραβάνε το ενδιαφέρον,πότε και αν θα μπούν σε τέτοιες υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα βγαζοντας το παιχνιδι και με τοσο high selling price πως να αποφερει κερδη ???Μιλαμε για niche παιχνιδι απο οχι και τοσο μεγαλο στουντιο.Καταδικασμενο απο την αρχη.

Θα επρεπε sony/nintendo να κανουν μια αναθεωρηση στις τιμες συγκεκριμενων παιχνιδιων τους.Τωρα μπορει και 50 ευρω να το ειχε οπως λες παλι να μην πουλαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως το βλέπω,απλά ήθελαν κάποια παιχνίδια ''next gen''σαν κράχτες για τα περί next gen(ps5 only),και προτίμησαν αυτά που περίμεναν τις λιγότερες πωλήσεις βλέπε Returnal,Ratchet,Demon Souls.

Το βλέπεις και στο εδώ θέμα διαθεσιμότητας κονσολών που υπάρχει κόσμος που θέλει το ps5 αλλα τα ως τώρα παιχνίδια του είναι αδιάφορα(Ratchet,Returnal,Demons,Ghost,Morales).

Επειδή όμως όπως είπαμε η Sony δεν είναι nintendo(γιαυτό και η πρώτη έδωσε πέρυσι και δωρεάν παιχνίδια λόγω πανδημίας ενώ η nintendo κλασσικά τίποτα),τα παιχνίδια της αν δεν βιάζεσαι γίνονται πιο προσιτά σε σύντομο χρονικό διάστημα, βλέπε το Returnal που πλέον το βρίσκεις σχεδόν μισή τιμη(45ευρώ στο Γερμανικό amazon).

Για μένα μεγαλύτερη ζημία(που και εγώ το προσπέρασα προηγουμένως)ήταν γύρω από το κομμάτι του save(state)που φόβιζε κόσμο να μην ασχοληθεί καθόλου.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2021 στις 1:14 ΜΜ, SOCRATIS1000 είπε

Καλα το επιπεδο δυσκολια απο το 4 boss στο 5 biome εναι λες και απο το νορμαλ το εχουν παει στο very hard....Μιλαμε τρομερο ξυλο,.Ημουν τουμπανιασμενος μετα το 3 boss +20 attack+20 protection- 2 μονο ηθελα για να ανεβαζω health και ειχα γινει μπαουλο,και το αφησα στην αναμονη το ps5 ,εκλεισε αλλα εκανε οταν εκλεισε system update,μπηκα να συνεχισω και ειδα οτι ημουν νεκρος..Οποτε απο το 3 biome [15 proficiency]καταλαβα οτι δεν μπορεις να πας πισω [χωρις andrenaline leach ειναι fucked up το παιχνιδι]....Υπομονη υπομονη και παλι υπομονη ,μου εχει σπασει τα νευρα το τελευταιο biome

Φανταζομαι εννοεις το abyss και ναι ειναι σπασιμο νευρων.Κατακορυφη αυξηση δυσκολιας σε σχεση με το προηγουμενο.Παρα πολυ ξυλο.Τωρα μολις καταφερα να βγαλω το miniboss.Ναναι καλα το  Electropylon Driver βεβαια.

Update.

Δεν μπορω να καταλαβω τι ειχαν στο μυαλο τους οι dev με το τελευταιο Biome.Ειλικρινα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα και εγω χθες.Σε γενικες γραμμες πολυ ευχαριστημενος απο το παιχνιδι,παρολο που συνεχιζω να μην μου αρεσουν τα roguelite.Eιχα κανει τρελο build παντως.Το τελευταιο boss τον εβγαλα με την πρωτη.Eιχα και ρολοι-reconstructer αλλα δεν τα χρειαστηκα.Χρησιμοποιησα μονο 3 health items.Oπλο ειχα το  Electropylon Driver level 30.Τις 2 πρωτες φασεις τις εβγαλα αμεσως.Ευτηχως που πηγα με αυτο το οπλο και οχι το αγαπημενο hollowseeker γιατι πιστευω πως δεν θα τα καταφερνα.Τωρα μαλλον θα κανω και το true ending.

Mεγαλο παραπονο ομως εχω απο τα 2 τελευταια biome.Το 5ο απλα reskin αλλου biome και το τελευταιο απλα κακο-δυσκολο-πολυ μεγαλο  για τα γουστα μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα και εγω σήμερα. Σίγουρα ότι καλύτερο έχω παίξει στο PS5. Γενικα ήμουν σε μια φάση on-off. Το έχω από day one και επαιζα λίγες ώρες και το άφηνα βδομαδες. Ίσως λόγο του ότι δεν υπήρχε και το suspende cycle και φοβόμουν να αρχίσω run λόγο μη αρκετού χρόνου, η αν εχανα σε ένα run στο μισάωρο να μην είχα χρόνο για δεύτερο. 

Ξεκινησα το clean up στα τρόπαια τωρα για να ανεβάσω και οπλακια που δεν έχω ασχοληθεί καθόλου να δω και αυτά πως τουμπανιαζουν στο late game. (Όχι ότι τα main όπλα μου είναι τερματισμενα στο 30-40% τα εχω). 

Σίγουρα από άποψη replayability για τα οπλακια και μόνο εχει πολύ ενδιαφέρον. Το last boss βγηκε με όπλο που γενικα δεν πολυπροτιμουσα αλλά το χαζόεπαιζα και με λίγο δοκιμή ήταν απίστευτα OP. (Hollowseeker με 2 portals 1 λειζερ και ένα πολυβόλο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Είμαι ο μοναδικός που δε νιώθω ότι δε θα μπορέσω ποτέ να περάσω το 3ο Biome? Νιώθω ότι η δυσκολία εκτοξεύεται... Είμαι έτοιμος δυστυχώς μάλλον να τα παρατήσω.... 😂

 

Spoiler

Ιδικά αυτό το σημείο πριν φτάσεις στο boss με τα laser έχω πέσει δύο φορές πολύ καλά ντυμένος... Τι δεύτερη με έσωσε ο αστροναυτάκος αλλά δε γίνεται... Είμαι ήδη στις 20 ώρες...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Είμαι ο μοναδικός που δε νιώθω ότι δε θα μπορέσω ποτέ να περάσω το 3ο Biome? Νιώθω ότι η δυσκολία εκτοξεύεται... Είμαι έτοιμος δυστυχώς μάλλον να τα παρατήσω.... 😂

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ιδικά αυτό το σημείο πριν φτάσεις στο boss με τα laser έχω πέσει δύο φορές πολύ καλά ντυμένος... Τι δεύτερη με έσωσε ο αστροναυτάκος αλλά δε γίνεται... Είμαι ήδη στις 20 ώρες...

 

Δεν είσαι ο μοναδικός. Νομίζω πως οι περισσότεροι έτσι ένοιωσαν στο nemesis. Θέλει πολύ καλη προετοιμασία του χαρακτήρα πριν πας εκεί, αύξησε τη ζωή όσο μπορείς, απέκτησε φιγούρα αστροναύτη, πήγαινε σε reconstructor κι έχε μαζί σου όσο περισσότερα ελιξηρια ζωής μπορείς και πιστεύω ότι με λίγο προσπάθεια θα τα καταφέρεις. Ο νεμεσις είναι όντως πολύ δύσκολο boss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Milkywaygrad είπε

Δεν είσαι ο μοναδικός. Νομίζω πως οι περισσότεροι έτσι ένοιωσαν στο nemesis. Θέλει πολύ καλη προετοιμασία του χαρακτήρα πριν πας εκεί, αύξησε τη ζωή όσο μπορείς, απέκτησε φιγούρα αστροναύτη, πήγαινε σε reconstructor κι έχε μαζί σου όσο περισσότερα ελιξηρια ζωής μπορείς και πιστεύω ότι με λίγο προσπάθεια θα τα καταφέρεις. Ο νεμεσις είναι όντως πολύ δύσκολο boss.

Ο Nemesis βγαίνει εύκολα με tachyomatic carbine. Δοκίμασε να πας με αυτό το όπλο κ θα με θυμηθείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Είμαι ο μοναδικός που δε νιώθω ότι δε θα μπορέσω ποτέ να περάσω το 3ο Biome? Νιώθω ότι η δυσκολία εκτοξεύεται... Είμαι έτοιμος δυστυχώς μάλλον να τα παρατήσω.... 😂

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ιδικά αυτό το σημείο πριν φτάσεις στο boss με τα laser έχω πέσει δύο φορές πολύ καλά ντυμένος... Τι δεύτερη με έσωσε ο αστροναυτάκος αλλά δε γίνεται... Είμαι ήδη στις 20 ώρες...

 

Εκει ειναι αρκετα challenging το platforming.Θα σου συμβουλευα παντως αν μπορεις να εχεις μαζι σου το Electropylon Driver καθως βοηθαει πολυ στις μαχες πριν το 3ο boss.Οσο για τα laser στην αρχη τους που κανεις hookshot(τριγωνο) αν κοιταξεις πανω πανω μπορεις να κανεις hookshot και να αποφυγεις μεγαλο μερος τους.Τωρα για μενα ο 3ος αρχηγος ειναι ο πιο δυσκολος του παιχνδιου.

Παντως κανει υπομονη και θα βγει.Αξιζει να το συνεχισεις καθως ειναι παιχνιδαρα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα μου δεν ήταν το boss σε αυτό το biome αλλά το να φτάσω εκεί... Στο 2ο try βγήκε ευτυχώς. Πάλι καλά που είχα πάει και σε reconstructor.

Spoiler

Πραγματικά δε ξέρω πως πέρασα το 3o stage του boss 😂 Μου πήρε λίγο χρόνο να καταλάβω ότι θα πρέπει να πηδάω από πλατφόρμα σε πλατφόρμα και ότι δε θα μείνει καμία σταθερή. Συνεχίζουμε για το 4ο.

BTW, ο μόνος τρόπος που δουλεύει για μένα να κάνω διαχείριση των consumables που σου δίνουν/αυξάνουν intergrity και να καταφέρω να ανεβάσω αρκετά τη ζωή μου, είναι να πέσω σε parasite το οποίο σου επιτρέπει να κάνεις life-steal.

Πάει και το 4ο.

Επεξ/σία από tsakitsan95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

νέο free update στις 22 Μαρτίου που προσθέτει και την δυνατότητα του onine co-op. Καιρός νομίζω να το προχωρήσω γιατί μόνος μου δεν την πάλευα καθόλου 😛

https://game20.gr/returnal-ascension-expansion/?utm_source=feedburner&utm_medium=email

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...