Προς το περιεχόμενο

Returnal [PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η απουσία της δυνατότητας για mid run checkpoint ή save πάντως είναι ένα θέμα. Δεν ξέρω ποσό εφικτό είναι να το προσθέσουν με patch, αλλά μπορεί όντως να κουράσει κάποιους. Περίεργη επιλογή. Στο Hades για παράδειγμα πολλές φορές το έκλεινα mid run και συνέχιζα την επόμενη μέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Fulgore

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εξαιρετικα reviews. Δεν το περιμενα οτι θα βγαζαν challenging παιχνιδι χωρις difficulty. Ακομα και το remnants ειχε επιλογες

Αυτο φαινεται σαν Remnants on steroids. Ειναι σιγουρο οτι θα αγοραστει καποτε απο μενα. Μπραβο στην Housemarque

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οταν δεν υπαρχει save και αν ψοφησεις μια φορα,χανεις τα παντα(ή αν κλεισεις την κονσολα για διαφορους λογους),λογικο και αναμενομενο και δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τα περι casual.

Εχεις παίξει το παιχνίδι? Έχεις διαβάσει έστω ένα αναλυτικό Review? 

 

 

Τι εννοείς χάνεις τα πάντα? Έχεις παίξει hades η αλλά rogue like? Σου αναφέρει αναλυτικά ότι α) βγάζοντας τα boss δεν παίζεις ξανά αντίπαλος β) βρίσκοντας power up μένουν μόνιμα στην πανοπλία γ) κάνεις λεβελιν στην συνήθεια με τα τα εκάστοτε όπλα που μένει και στα επόμενα Run κάνοντας τα ποιο δυνατα όσο τα χρησιμοποιείς. Δ) μπορείς με δυνάμεις που ανοίγεις να προσπεράσεις σημεία στην πίστα ώστε να κάνεις ελιγμούς φτάνοντας γρηγορότερα παρακάτω. Ακόμα και στη περίπτωση να χρειαστεί να κλείσει η κονσόλα κάνεις ένα sleep και συνεχίζεις.Αλλά και πάλι ε και?

 

Παραπληροφορεις έμμεσα αρνητικά για κάτι τόσο οποίο δεν έχεις παίξει ? 

Και για κάτι πολύ νις πολύ άκυρο όταν σου λέει τόσα καλα για εθιστικο gameplay η για απόλυτη εκμετάλλευση dualsense σε κάθε review 

Όσο για το ότι χάνεις τα προσωρινά power up αν χάσεις είναι θετικό και βοηθάει στο immersion. Είναι το κλασσικό αίσθημα που έχεις στα soulsborne όταν έχεις χάσει μία φορά τις 50000 ψυχές και ξαναπάς να τις πάρεις από ένα επικυνδυνο σημείο. Εγώ προσωπικά το βλέπω σαν θετικό να χτίζεις προσεκτικά τον χαρακτήρα για το boss

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης για εμενα, ειναι valid η κριτικη περι resume runs (και οχι checkpoints που νομιζω αναφερθηκε), αρκετα roguelites ομως δεν δινουν αυτη τη δυνατοτητα οποτε ξερεις οτι πας για run μονο αν εχεις τον απαιτουμενο χρονο. Επισης και να χασεις ενα run δεν τρεχει και τιποτα θα κανεις αλλα, οπως και να εχει δεν ειναι κακο να ακουγονται και αυτες οι αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα λιγο. εχασα γτ crashare 😂. anyway στην αρχη πας σαν χαμενος δε καταλαβαινεις κ πολλα απο το τι σηκωνεις νομιζω θελει ενα 2ωρακι να νιωσεις τι ειναι το καθε τι.

εχει απολαυστικοτατο shooting δε χανεις τόσο ευκολα (τουλαχιστον πρωτη πιστα ). πολυ ωραια η  εμπειρια χρήσης του l2 που αναλογος το πατημα αλαζει το πως πυροβολαει το οπλο. η ατμοσφαιρα μαρεσε παρα πολυ με ακουστικα. θεωρώ χωρις ακουστικα χανει πολυ. επεισης νομίζω απο το λιγ οπου επαιξα οτι τα ακουστικα σε βοηθανε παρα πολυ στο να εντοπιζεις εχθρους κ να ξερεις τι σου σκαει κ απο που ενω στην ηχομπαρα δεν ειχα τετοια αισθηση. οταν εχασα ναι ειχα χασει οτι upgrade ειχα αλλα οχι πληροφοριες που ειχα scanarei κ logs. τα upgrade που χαθηκαν κλαιν κερδιζονται πολυ ευκολα -ξαναλεω τουλαχιστον πρωτη πιστα- με εκαψε το σκηνικο ομως οτι ο χαρτης ηταν τελειως διαφορετικος στη δευτερη προσπαθεια. επισης κατα τυχη εσπασα κατι τοίχους κ ανακαλυψα κρυφο περασμα που ειχε καλουδια το οποιο φυσικα δεν υπηρχε στο δευτερο περασμα. επισης οταν εχασα ειχα το βασικο πιστολακι. στο δεύτερο περασμα εντοπισα απο την αρχη μια οπλαρα που δεν την ειχε στο πρωτο περασμα. 

οτι κολας, κολας ειναι η αλληθεια, κ για αρχη ακομα βεβαια δε μου φανηκε τοοοσο δύσκολο κ παιζετε ευχαριστα ΞΑΝΑ οταν χασεις ισως παιζει ρολο κ οι αστραπιαοι χρονοι φορτωματος. 

το κλεισα γτ μου ρθαν δωρακι τα pulse 3d οποτε αυριο θα δοκιμασω κ αυτα με το returnal. σημερα επαιζα με τα hyper x cloud core https://www.amazon.com/HyperX-Cloud-Core-Gaming-Headset/dp/B0153XL4V2 κ ηταν απολαυστικο το 3d του. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξεκινησω τα μεσανυχτα εγω αλλα θα περασω να γραψω μερικες εντυπωσεις μετα απο κανα 2 run.

Οχι πολλα γιατι βαριεμαι γενικα να γραφω,λιγα και καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μη τρελενεσαι μπορει να κρασαρε για 1002 λογους πχ δεν εχω κανει ρεσταρτ τη κονσολα απο το τελευταιο update οτι δεν ειχα κανει το update patch το παιχνιδι ktl. περα απο αυτο δεν ειναι το κλασικο παιχνιδι που θελει check point αν κ εχει απο οσο διαβασα απο ατομο που το εχει τερματισει.. παιζει οι reviewers απλα να μη το πειραν γραμμη το βαζω σε σποιλερ 

 

Spoiler

Θα βρεις σε κάποια σημεία έναν μηχανισμό που απαιτεί ether για να λειτουργήσει, και μοιάζει με τρύπα στο σχήμα ανθρώπου. Αν αποφασίσεις να σπαταλήσεις το ether, θα φτιάξεις εκεί ένα τεχνητό checkpoint, στο οποίο θα επιστρέψεις όταν χάσεις και δεν θα πας πάλι από την αρχή. Αξιοποίησε αυτό το checkpoint μόνο όταν θεωρείς ότι έχεις αξιόλογο εξοπλισμό που σου δίνει ελπίδες να περάσεις την πίστα. Αντιμετώπισε δηλαδή το checkpoint ως δικλείδα ασφαλείας και μην δίνεις το ether αν πρόκειται να χάσεις σε μερικά δωμάτια.

Δείτε το στο VideoGames24: http://www.vg24.gr/returnal-guide/

 

απο εκεί κ περα ρε συ, πραγματικα κατανταει ενοχλητικο αυτο που κανεις για καποιους, προσωπικα δε με καιει ιδιαιτερα σε προσωπικο βαθμο το προσπερναω η κραταω απλα την είδηση οταν προκειτε για είδηση κ οχι φημη για να προκαλεσει hype η χαμο ,  αλλα υπαρχουν στιγμες που χαλιεμαι οταν προκαλεις αναμπουμπουλες , ξεφευγει το θεμα κ εντελη κλειδονονται τα νηματα ,anyway 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rudigarcia222 είπε

 

Εγραψα καπου οτι εχω παιξει το παιχνιδι?

Εθαψα καπου το παιχνιδι,το εβγαλα πατατα ή να ειπα οτι αξιζει ξερω γω μεχρι 10-20ευρω???

Ο σχολιασμος μου προερχεται απο αυτο στην πρωτη σελιδα απο εναν απο τους πιο γνωστους στο internet που βγαζει τους οδηγους για 100% platinum.

Μια απο τα ιδια και στο review απο αλλο Ελληνικο site το οποιο το προσπερασες.

Αρα τι μου γραφεις ασυναρτησίες περι παραπληροφορησης.

Και εννοειται οτι εχω παιξει το Hades και εχω κανει και τον κοπο να γραψω στο θεμα του για αυτο.

Και τελος αν δεν με ενδιεφερε το παιχνιδι καθολου,δεν θα ανοιγα ξεχωριστο θεμα για αυτο.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγραψα καπου οτι εχω παιξει το παιχνιδι?

Εθαψα καπου το παιχνιδι,το εβγαλα πατατα ή να ειπα οτι αξιζει ξερω γω μεχρι 10-20ευρω???

Ο σχολιασμος μου προερχεται απο αυτο στην πρωτη σελιδα απο εναν απο τους πιο γνωστους στο internet που βγαζει τους οδηγους για 100% platinum.

Μια απο τα ιδια και στο review απο αλλο Ελληνικο site το οποιο το προσπερασες.

Αρα τι μου γραφεις ασυναρτησίες περι παραπληροφορησης.

Και εννοειται οτι εχω παιξει το Hades και εχω κανει και τον κοπο να γραψω στο θεμα του για αυτο.

Και τελος αν δεν με ενδιεφερε το παιχνιδι καθολου,δεν θα ανοιγα ξεχωριστο θεμα για αυτο.....

 

Mε κουραζεις δεν μπαινω καν στην διδικασια να απαντησω,κανεις μονιμως νιτπικιν στις λεξεις!!!!Και μου πλασαρεις ενα ελληνικο review που ο αλλος βαριοταν οπως ειπε στο καστ και του φανηκε δυσκολο,ενω στο επομενο ελληνικο review του τρεχαν τα σαλια.Ας το παιξουμε απο αυριο και τα ξαναλεμε.Φιλικα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να σας πω μετα απο 2 3 run τι καταλαβα περι check point k αντικείμενων; το βαζω σποιλερ μην χαλασω το ψαξιμο σε κάποιον

 

Spoiler

σε καθε run μαζευεις ether οπου τα εξαργυρωνεις οπως θες ειτε check point ειτε ανοίγοντας σεντουκια για καλυτερο εξοπλισμό κτλ. εαν χασεις όμως οτι αναβαθμισες bye bye ,τα ether ομως που δεν εξαργυρώθηκαν  δε χάνονται αυτο σημαίνει οτι αν μαζεψεις πολλα εθερ μπορεις καποια στιγμη να τουμπανιασεις ασχημα εξαργυρωνοντας τα πάντα ολα κ να παει τρένο. αυτο που δεν ειδα ακομα ειναι οταν φτιαξεις το τσεκποιντ με εθερ εαν χασεις πας στο checkpoint αν ξαναχασεις ισχύει το ιδιο checkpoint? 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, di maria kun είπε

παιδες για να μην μπλεξω με αποστολες (εχει και σκδ)και ερθει μετα απο τοσες μερες αν παω αυριο σε ενα mediamarkt (ξερω θελει να κλεισω pointclick ραντεβου)θα υπαρχει να το αγορασω επι τοπου????????

Πως λειτουργει η φαση με τα games ???Στα σαιτ λενε διαθεσιμο απο 30.

Να το πάρεις από παιχνιδαδικο(gameexplorers πχ) και όχι από αλυσίδα,θα σου κοστίσει λιγότερο.Από όπου και να επιλέξεις να το αγοράσεις θα το βρεις σίγουρα.Οι κονσόλες είναι σε έλλειψη όχι τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eιμαι στο 2ο run,συνεχιζω στο 1ο biome.

To 1o run τελειωσε προωρα γιατι μου κρασαρε το παιχνιδι.

Μεχρι τωρα ειναι χαλαρα,καθολου δυσκολο.

Οπως ειπαν οι reviewers θελει να κινησε συνεχεια και να ξερεις ποτε θα σταματησεις για να πυροβολησεις.

Δεν μπορω να συνηθισω το alt fire γιατι απο την ενταση της μαχης,ενστικτωδως πατω το trigger με δυναμη συνεχεια και το ενεργοποιω..

Γραφικα ωραια αλλα εως τωρα δεν μπορω να πω οτι εμεινα και με το στομα ανοιχτο.

Οι δονησεις ωραιες,3d audio υπαρχει αλλα δεν ειναι και κατι που δεν μπορεις να κανεις χωρις αυτο!

Υ.Γ:Περασα το 1ο boss με την πρωτη προσπαθεια στο 2ο μου run.

Παω για το 2ο biome.

Δεν νμζ να δυσκολευτει καποιος ιδιαιτερα στο 1ο biome,εγω το βρηκα σαν tutorial πιο πολυ!

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω να εχω την απορια του ποση διαρκεια εχει ενα run. Εχω διαβασει και δει καμποσα πραγματα σε σχεση με τα πιθανα checkpoints, το οτι δε χρειαζεται να ξανασκοτωσεις τα ιδα bosses κτλ.

Η απορια μου ομως παραμενει: αν πχ εισαι στο 6ο biome και πεθανεις, ποση ωρα θα χρειαστει το επομενο run για να ξαναφτασεις στο ιδιο σημειο;

Ο λογος που μενω σε αυτο ειναι επειδη πολυ σπανια εχω πανω απο 60-90' διαθεσιμα για gaming σερι εως ποτε. 
 

Θελω να πιστευω οτι δε παιρνει κανα 4ωρο. Δε θα ειχε και λογικω κατι τετοιο. Ειναι η τελευταια μου αμφιβολια πριν το παρω και γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sndev είπε

να σας πω μετα απο 2 3 run τι καταλαβα περι check point k αντικείμενων; το βαζω σποιλερ μην χαλασω το ψαξιμο σε κάποιον

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

σε καθε run μαζευεις ether οπου τα εξαργυρωνεις οπως θες ειτε check point ειτε ανοίγοντας σεντουκια για καλυτερο εξοπλισμό κτλ. εαν χασεις όμως οτι αναβαθμισες bye bye ,τα ether ομως που δεν εξαργυρώθηκαν  δε χάνονται αυτο σημαίνει οτι αν μαζεψεις πολλα εθερ μπορεις καποια στιγμη να τουμπανιασεις ασχημα εξαργυρωνοντας τα πάντα ολα κ να παει τρένο. αυτο που δεν ειδα ακομα ειναι οταν φτιαξεις το τσεκποιντ με εθερ εαν χασεις πας στο checkpoint αν ξαναχασεις ισχύει το ιδιο checkpoint? 

 

Τα εθερ και ο εξοπλισμός μένουν μόνιμα ενώ οι αναβαθμίσεις όχι? Δηλ μπορείς να κάνεις κάποια ραν θυσίας ώστε να μαξαρεις εθερ και μετά να κανεις την χαρακτηρα τούμπανο? Αλλά ομοίως αν χάσεις χάνονται όλα? 

Και επίσης 

 

Είδα να αναφέρεται αρκετά ότι θυμίζει doom. Ισχύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...