Προς το περιεχόμενο

Returnal [PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έφτασα στο τρίτο boss, μετά από ένα τρελό Run. Το αγαπημένο μου weapon μέχρι στιγμής, με διαφορά το Tachyomatic Carbine. Σε συνδυασμό με Critical hit και Rising Pitch κόβει κομμάτια. 
 

Έχασα στην τρίτη του μορφή, γιατί μέχρι να συντονιστώ είχα ήδη κάνει θανάσιμα λάθη. Δεν πτοούμαστε όμως. Τουλάχιστον ξεκλείδωσα και κάμποσα traits.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Fulgore

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 run και δεν με τρελαινει καθολου μεχρι στιγμης, ειναι περιεργο το "mix" που εχουν κανει. Απο τη μια εχουμε μια ωραια ατμοσφαιρα τυπου aliens/prometheus και απο την αλλη σου δινει bullet sponge enemies να ριχνουν orbs παντου και σε αυτο προσθετουμε το roguelike στοιχειο. Δηλαδη ειναι σαν ενα περιεργο mashup το οποιο για εμενα δεν λειτουργει τοσο καλα ιδιαιτερα το bullet hell κομματι το θεωρω ακυρο εντελως.

Προφανως θα δωσω χρονο γιατι μπορει να κανει κλικ αργοτερα, αυτο ηταν απλα το hands on :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ανεβασεις το weapon proficiency σου και να βρεις σωστα οπλα να μην ειναι bullet sponge οι εχθροι.

Δεν σου φταιει το παιχνιδι εαν εσυ δεν εχεις κανει καλο build!!!

Mονο οι elite θελουν παραπανω hits για να πεσουν αλλα δεν τους συναντας τοσο συχνα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Να ανεβασεις το weapon proficiency σου να μην ειναι bullet sponge οι εχθροι.

Δεν σου φταιει το παιχνιδι εαν εσυ δεν εχεις κανει καλο build!!!

Ποιο build? δεν ειπα οτι ειναι πρωτες εντυπωσεις hands-on με 2 runs μονο?? Εχω την αισθηση οτι ειτε δεν διαβαζεις το μηνυμα ειτε βγαζεις οτι συμπερασμα θελεις απο αυτο. :P Αν φτιαχνει μετα οπως λες και μου κανει και κλικ το gameplay θα ξαναγραψω εντυπωσεις εννοειται.

Εκτος απο αυτο το weapon feel και ο τροπος που περιμενα να ειναι το feedback συμφωνα με την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου επειδη σου δινει μια dead space/aliens ψευδαισθηση ειναι οτι περιμενεις πχ να φευγουν χερια/ποδια να ειναι ετσι πιο κινηματογραφικοι/ατμοσφαιρικοι οι θανατοι. Αντι αυτους εχεις ενα κλασσικο bullet hell το οποιο σε πρωτη οψη δεν ταιριαζει καθολου με το υφος για εμενα.

Περισσοτερα οταν προχωρησω και εχω καλυτερη εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Προφανως θα δωσω χρονο γιατι μπορει να κανει κλικ αργοτερα, αυτο ηταν απλα το hands on :P 

RETURNAL ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑ.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ADHD είπε

Ποιο build? δεν ειπα οτι ειναι πρωτες εντυπωσεις hands-on με 2 runs μονο?? Εχω την αισθηση οτι ειτε δεν διαβαζεις το μηνυμα ειτε βγαζεις οτι συμπερασμα θελεις απο αυτο. :P Αν φτιαχνει μετα οπως λες και μου κανει και κλικ το gameplay θα ξαναγραψω εντυπωσεις εννοειται.

Εκτος απο αυτο το weapon feel και ο τροπος που περιμενα να ειναι το feedback συμφωνα με την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου επειδη σου δινει μια dead space/aliens ψευδαισθηση ειναι οτι περιμενεις πχ να φευγουν χερια/ποδια να ειναι ετσι πιο κινηματογραφικοι/ατμοσφαιρικοι οι θανατοι. Αντι αυτους εχεις ενα κλασσικο bullet hell το οποιο σε πρωτη οψη δεν ταιριαζει καθολου με το υφος για εμενα.

Περισσοτερα οταν προχωρησω και εχω καλυτερη εικονα.

Μα μας γραφεις οτι ειναι bullet sponge.

Και σημειωνω ξανα...

Bullet sponge δεν ειναι εαν ασχοληθεις και φτιαξεις την Seline χωρις να πηγαινεις σε στυλ speed run η εαν κανεις λαθος επιλογες στα παρασιτα,οπλα κτλ!

Ασε που το 1ο biome μπορεις να το βγαλεις και με ενα πιστολι.

Τοσο αδυναμοι απο θεμα ζωης ειναι οι εχθροι!!!

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7 Runs 5 biome. Εδώ έχει κόψει ρυθμούς το pacing και με ξενερώνει λιγο. Άσε που έχει γινει και ευκολότερο. Γενικά διαφωνώ με πολλά reviews και προσωπικά δεν αξίζει τα 80€, ούτε με καραμπίνα. 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μα μας γραφεις οτι ειναι bullet sponge.

Και σημειωνω ξανα...

Bullet sponge δεν ειναι εαν ασχοληθεις και φτιαξεις την Seline χωρις να πηγαινεις σε στυλ speed run η εαν κανεις λαθος επιλογες στα παρασιτα,οπλα κτλ!

Ασε που το 1ο biome μπορεις να το βγαλεις και με ενα πιστολι.

Τοσο αδυναμοι απο θεμα ζωης ειναι οι εχθροι!!!

Ναι βρε απλα λεω εχω κανει μολις 2 runs ειναι ξεκαθαρα η πρωτη μου επιφανειακη εντυπωση και μου λες για το build μου και οτι ειναι αν δεν ασχοληθεις με weapon proficiency, κανεις λαθος επιλογες κλπ. :P Ναι δεκτο αλλα αυτο πες το μου αφου εχω παιξει αρκετα και κανω καποιο post συνολικών εντυπωσεων και επιμεινω σε αυτο. 

Παντως δεν χρειαζεται να εισαι τοσο απολογητικος για το παιχνιδι, δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο καθε αλλο, επισης πολλες φορες εχω ξεκινησει τιτλους διαμαντια οι δεν μου εκαναν κλικ στην αρχη, κατι με χαλασε αλλα στο τελος τα λατρεψα οπως Nier Automata, Hollow Knight και πολλα αλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nekrik είπε

7 Runs 5 biome. Εδώ έχει κόψει ρυθμούς το pacing και με ξενερώνει λιγο. Άσε που έχει γινει και ευκολότερο. Γενικά διαφωνώ με πολλά reviews και προσωπικά δεν αξίζει τα 80€, ούτε με καραμπίνα. 

Κανένα παιχνίδι δεν αξίζει 80€ για να λέμε και του στραβού το δίκιο.

Κι αν σκεφτείς πως το Hades που είναι και στο ίδιο ακριβώς genre το είχα πάρει 20€ σε προσφορά από τα 25€ που είχε κανονικά, τότε τα 80€ ακούγονται ακόμα περισσότερα. 

Πάντως replayability έχει σε μεγάλο βαθμό. Δεν ξέρω αν είναι σαν του Hades, γιατί δεν το έχω φτάσει ακόμα σε τέτοιο σημείο, αλλά είναι κόλλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω στο 5ο biome τα εχω βρει μπαστουνια.

Κανα 3 ωρες εχω φαει να περασω ενα συγκεκριμενο σημειο.

Πρεπει να εχω αναστηθει ισα με 10 φορες..

Το αφησα για σμρ γιατι δεν με παει..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Charismo είπε

Κανένα παιχνίδι δεν αξίζει 80€ για να λέμε και του στραβού το δίκιο.

 

https://www.dsogaming.com/news/elden-ring-further-delayed-will-release-after-march-2022-new-short-in-engine-footage/

Για elden ring δε ξέρω και εγώ πόσα λεφτά θα έδινα. 😁 Εδώ πήραμε ps5 για το DeS remake.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tιτλοι τελους για μενα....αλλα το παιχνιδι δεν τελειωνει εκει!!

Οσοι φτασετε στο 5ο biome μην κανετε το λαθος που εκανα εγω και μπειτε πρωτα στο challenge room.

Aφηστε το καλυτερα τελευταιο για να εχετε φτιαχτει καλυτερα εως τοτε!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Biome 5 τελος χωρίς deaths (έπιασαν τόπο επιτέλους  τα competitive matches στα quake 3 arena και unreal tournament 😂) και μολις μπήκα στο 6ο.Φανταζομαι   λιγο έμεινε. Έχει όμως τα πιο Συγκαμενα  bugs ever. Lol.   Μπαίνω  σε δωμάτιο με lore για παράδειγμα στο biome 6 και έχει το ένα από αυτά unreachable 🤣 και ποσά αλλά τέτοια είδα 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...