Προς το περιεχόμενο

Returnal [PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω εχω κανει κανα 4αρι restart γιατι οι πορτες δεν ανοιγαν και ειχα κολησει!

Νμζ και το online mode που εχει μπαγκαρισμενο πρεπει να ειναι και αυτο.

Τερματισα το παιχνιδι χωρις να συναντησω ουτε ενα πτωμα,το ξεκινησα ξανα εφτασα στο 3ο boss και ακομα τπτ!!!

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Fulgore

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Τερματισα το παιχνιδι χωρις να συναντησω ουτε ενα πτωμα,το ξεκινησα ξανα εφτασα στο 3ο boss και ακομα τπτ!!!

Ψόφια πράγματα δηλαδή.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Ψόφια πράγματα δηλαδή.😁

Οχι ρε μια χαρα ειναι το παιχνιδακι και δεν ειναι και τοσο hardcore οσο το κανουν να φαινεται διαφοροι youtubεrs.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, optimus prime said:

Και εγω εχω κανει κανα 4αρι restart γιατι οι πορτες δεν ανοιγαν και ειχα κολησει!

Νμζ και το online mode που εχει μπαγκαρισμενο πρεπει να ειναι και αυτο.

Τερματισα το παιχνιδι χωρις να συναντησω ουτε ενα πτωμα,το ξεκινησα ξανα εφτασα στο 3ο boss και ακομα τπτ!!!

εχουν απενεργοποιησει τα πτωματα γιατι ηταν bugarismeno 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι μεχρι εχθες το επαιζα αρκετα yolo και απλα το διασκεδαζα χωρις να εχω καποια καψα για το κομματι του progress. Εβγαλα το 1ο biome σε 1-2 προσπαθειες και χαβαλεδιαζα στο 2ο χωρις να καταλαβαινω πληρως τι κανω.


Μετα απο 5-6 ωρες παιχνιδιου μου εκανε και μενα κλικ επιτελους για το πως παιζεται το game. Τουλαχιστον για μενα. 

Πρωτα απ ολα μια χαρα checkpoints και progress εχει. Το καθε biome εχει απειρα πραγματα να ανακαλυψεις οποτε μονο απαραιτητο δεν ειναι για να βγαλεις το boss στο biome 3 να παιξεις πρωτα ολοκληρο το biome 1 και 2. Μπορεις φυσικα να το κανεις αλλα δεν ειναι απαραιτητο.

Ξεκινας οποτε yolo, πας ντουγρου με μικρες αποκλισεις στο biome που σ ενδιαφερει και βλεπεις πως παει το run. Αν παει καλα τοτε ξοδευεις 6 ether και κανεις save τον χαρακτηρα λιγο πριν το boss. Με το να παει καλα πιο πολυ εννοω να εχεις βρει ενα καλο weapon και να μην εχεις διακοσια malfunctions. Θεωρω δεδομενο οτι το integrity θα ειναι ψηλα. Ετσι στο boss θα εχεις minimum 2 tries και δεν ειναι και τοσο απαιτητικα να πω την αληθεια. Το 2ο boss το εφτασα σε 1% health στο 1ο try.

Ενα πραγμα που μ ενοχλει ειναι το ποσα πολλα perks κερδιζεις οσο δε τρως hits. Ενα απλο hit παει πισω ολο το run. Αλλα τουλαχιστον διαπιστωνω οτι οσο μαθαινεις τις περιοχες και τους εχθρους γινεται αποστευτα πιο ευκολο. Πχ νιωθω οτι πρεπει να κανω χοντρη πατατα για να ζοριστω τωρα σε biome 1 και 2 η να μου τυχει πολυ κακο rng σε εχθρους ενω πριν μια μερα δε μπορουσα καν να βγαλω το biome 2. Προυποθεση παραμενει να εχω ενα weapon που με βολευει

Δε με ξετρελαναν τα bosses. Δε μου αρεσε η λογικη του στατικου turret που πεταει πανω σου την Αρτα και τα Γιαννενα οπως επισης και το οτι οι πιστες ειναι απλα στρογγυλες αρενες χωρις σημεια να κρυφτεις και γενικα να εχει λιγο διαφορετικη στρατηγικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που το τερματίσατε η ειστε κοντα πχ 5κοσμο, στα στατιστικα ποσες ωρες σας γράφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, optimus prime είπε

Οχι ρε μια χαρα ειναι το παιχνιδακι και δεν ειναι και τοσο hardcore οσο το κανουν να φαινεται διαφοροι youtubεrs.

 

πλακα εκανε μαν επειδη ειπες τη λεξη πτωμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, optimus prime είπε

Οχι ρε μια χαρα ειναι το παιχνιδακι και δεν ειναι και τοσο hardcore οσο το κανουν να φαινεται διαφοροι youtubεrs.

 

Ναι μωρε σιγά το hardcore. Οι πιο πολλοί δεν έχουν παίξει βλέπεις castlevania adventure στο gameboy, να το σπάσουν με βαριοπούλα 😜 . Έχουν συνηθησει να παίζουν games με checkpoint κάθε δέκα δευτερα οι you tubers και τσαμπα μας τρόμαξαν 🙂. Στο sekiro ας πούμε, για βγάλω τον demon of hatred μου πήρε 4 ώρες.😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι ειμαι υπεργκαντεμης..λογω οικογ υποχρεωσεων και επειδη ξεκιναω σιγα σιγα μετακομιση , ο χρονος ειναι λιγοστος… 1 boss μου χει βγαλει την ψυχη το παιχνιδι , με χει ταραξει στα error και bugs… πηγα φορτωμενος στο boss κι εκει που επεφτα στο μεγαλο κενο μου κρασαρε το παιχνιδι 2 φορες σερι…!!!!

εκανα και το τελευταιο update πριν καν αρχισω να παιζω….

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vag.patrick είπε

Εγω παλι ειμαι υπεργκαντεμης..λογω οικογ υποχρεωσεων και επειδη ξεκιναω σιγα σιγα μετακομιση , ο χρονος ειναι λιγοστος… 1 boss μου χει βγαλει την ψυχη το παιχνιδι , με χει ταραξει στα error και bugs… πηγα φορτωμενος στο boss κι εκει που επεφτα στο μεγαλο κενο μου κρασαρε το παιχνιδι 2 φορες σερι…!!!!

εκανα και το τελευταιο update πριν καν αρχισω να παιζω….

Όταν λες κρασσάρει σου βγάζει κάποιο σφάλμα ή έτσι απλά κολλάει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

 ς στο biome που σ ενδιαφερει και βλεπεις πως παει το run. Αν παει καλα τοτε ξοδευεις 6 ether και κανεις save τον χαρακτηρα λιγο πριν το boss. Με το να παει καλα πιο πολυ εννοω να εχεις βρει ενα καλο weapon και να μην εχεις διακοσια malfunctions. Θεωρω δεδομενο οτι το integrity θα ειναι ψηλα. Ετσι στο boss θα εχεις minimum 2 tries και δεν ειναι και τοσο απαιτητικα να πω την αληθεια. Το 2ο boss το εφτασα σε 1% health στο 1ο try.

 

ασχετος εδω σκοπευω να το αγορασω σε ενα επερχομενο 4ημερο που θα εχω χρονο,ηθελα να ρωτησω

τι εννοεις save?κανεις save?πως λειτουργει?ειχα την εντυπωση ειναι ιδιο κονσεπτ με hades

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

ασχετος εδω σκοπευω να το αγορασω σε ενα επερχομενο 4ημερο που θα εχω χρονο,ηθελα να ρωτησω

τι εννοεις save?κανεις save?πως λειτουργει?ειχα την εντυπωση ειναι ιδιο κονσεπτ με hades

Για να στο πω με παραλληλισμο με το hades. Ας πουμε λιγο πριν τον Αδη εχεις ενα πολυ καλο build και εχει παει καλα το run. Μπορεις να "σωσεις" τον χαρακτηρα σε συγκεκριμενα σημεια λιγο πριν το boss για μια ακομη "ζωη". Οποτε αν πεθανεις επιστρεφεις σε εκεινο το σημειο οπως ησουν οταν το εσωσες. Μονο μια ζωη ομως και χρησιμοποιεις και ενα currency medium σπανιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος και από μένα με συνολικά 8 deaths και συνολικό playtime 35 ωρες. (αν και μου φαίνεται πολυ). Βέβαια το είχα σε rest mode νύχτα και δεν ξέρω εάν μετράει στο playtime . Ωραίο το gameplay, ειδικά στο τελευταίο biome με rocket launcher και τα pulse 3D, απόλυτη  απόλαυση! Όπως είχα γράψει και πρωτύτερα πολύ εύκολα την έκανα υπέρ τούμπανο για το   τελευταίο stage και δεν είχε καμία ευκαιρία επιβίωσης το τελευταίο boss. Σε γενικές γραμμές από άποψη δυσκολίας  το τοποθετώ στα μέτρια προς εύκολα  games όπως επίσης θεωρώ ένα story run, βγαίνει άνετα σε ένα 20ωρο μπορεί και λιγότερο. Παρεμπιπτόντως στο Hades το οποίο έβαλα να δοκίμασω , έφαγα άγριο ξύλο και το παράτησα. Η ιστορία για όποιον θέλει να τα ψάξει όλα,  ειναι άντε γεια. 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nekrik είπε

Ναι μωρε σιγά το hardcore. Οι πιο πολλοί δεν έχουν παίξει βλέπεις castlevania adventure στο gameboy, να το σπάσουν με βαριοπούλα 😜 . Έχουν συνηθησει να παίζουν games με checkpoint κάθε δέκα δευτερα οι you tubers και τσαμπα μας τρόμαξαν 🙂. Στο sekiro ας πούμε, για βγάλω τον demon of hatred μου πήρε 4 ώρες.😅

4 είναι τίποτα man, εμένα μου πήρε όσο το υπόλοιπο game ως τότε γιατί κάθε try διαρκούσε πάρα πολύ γιατί πρέπει να του ρίξεις τα hp σε αντίθεση με τα άλλα bosses/mini bosses που μπορείς να τα πας τραίνο με parries. Αν ήξερα την στιαπού με την whistle και τις ομπρέλες θα ήταν 100 φορές easier.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nekrik είπε

Τέλος και από μένα με συνολικά 8 deaths και συνολικό playtime 35 ωρες. (αν και μου φαίνεται πολυ). Βέβαια το είχα σε rest mode νύχτα και δεν ξέρω εάν μετράει στο playtime . Ωραίο το gameplay, ειδικά στο τελευταίο biome με rocket launcher και τα pulse 3D, απόλυτη  απόλαυση! Όπως είχα γράψει και πρωτύτερα πολύ εύκολα την έκανα υπέρ τούμπανο για το   τελευταίο stage και δεν είχε καμία ευκαιρία επιβίωσης το τελευταίο boss. Σε γενικές γραμμές από άποψη δυσκολίας  το τοποθετώ στα μέτρια προς εύκολα  games όπως επίσης θεωρώ ένα story run, βγαίνει άνετα σε ένα 20ωρο μπορεί και λιγότερο. Παρεμπιπτόντως στο Hades το οποίο έβαλα να δοκίμασω , έφαγα άγριο ξύλο και το παράτησα. Η ιστορία για όποιον θέλει να τα ψάξει όλα,  ειναι άντε γεια. 

Πως γεναν αυτό? Τις μας έπρηξαν όλοι οι reviewers και ειδικά οι Έλληνες περί δυσκολίας...και έριξαν και πονταλακια στη βαθμολογία λόγω δυσκολίας. 

Είσαι τύπος που τερματίζει τα soulsborne απευθείας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...