Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 σαρώνουν με 1.3 δισεκατομμύρια ενεργούς χρήστες


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, leonidas_ είπε

Screenshot_20210429_181844.png.49b5531e9536544d9c47d4e2c0d77d07.png

 

Τα φιλιά μου στον i5 σου από τον Core 2 Duo μου του 2008!!

Θυμάμαι μία ερώτηση κάποτε που έλεγε τι είναι πιο σημαντικό σε ένα σύστημα. Το λειτουργικό, η ram η cpu κ κάτι άλλο. Όλοι απάντησαν η cpu. Ρε παιδιά καθίστε τους λέω. Τι να την κάνεις την cpu όταν το λειτουργικό δεν μπορεί να την αξιοποιήσει; Μα τι να το κάνω το λειτουργικό άμα δεν έχω τούμπανο cpu λέγαν όλοι.

Η σωστή απάντηση φυσικά ήταν το λειτουργικό.

Όταν ξεπεράσεις το μετατραυματικό stress σου που κράτησε 11 χρόνια, ρίξε μια ματιά στο Manjaro. Είναι μια καλή διανομή για noobάδες αλλά κ μιά χαρά για προχωρημένους. Κ ότι χρειαστείς σε βοηθάω. Γι αυτό κ σου προτείνω αυτή τη διανομή γιατί βασίζεται στο Arch που χρησιμοποιώ. Άμα θες βάλε κ το Ubuntu σου, το Mint ή το Zorin. Αλλά θα μπεις μετά εδώ να πεις τα πράγματα με το όνομά τους. Όχι τι θυμάσαι πριν 11 χρόνια.

Και αφού δουλέψεις για κάποιο διάστημα καθημερινά. Όχι live για δέκα λεπτά κ να κοιτάς τα χρώματα κ τα εφέ κ να πεις μούφα είναι. Σε προκαλώ.

To ερώτημα μου είναι...γιατί? Γιατί να το κάνω όλο αυτό αφού τα windows δουλεύουν άψογα? Να ψάχνω να βρώ αν θα δουλεύει το λογιστικό στη δουλειά? What's the point. 

7 λεπτά πριν, leonidas_ είπε

Όταν ανοίξεις pc με 10 μετά απο 14 - 20 μέρες κ προσπαθεί μανιωδώς να κάνει ενημερώσεις να στείλει τηλεμετρίες κτλ κ βλέπεις τον δίσκο (HDD) κολλημένο για 10 λεπτά κ τον υπολογιστή κυριολεκτικά να μην είναι αποκρίσιμος καθόλου έλα πες μου. Δεν είπα ότι bootάρει 10 λεπτά. Εγώ μιλάω για το χρόνο που το pc είναι έτοιμο να κάνει ότι θέλω εγώ. Κ όχι ότι θέλει αυτό. Κ οι γιαγιάδες που λες ξέρουν ότι όταν ανοίγουν τα Windows τους πρέπει να περιμένουν κ λίγο ακόμα γιατί "αργούν". Το ξέρει κ ο πλέον άσχετος αυτό.

 

Ένα googlάρισμα του τύπου "windows 10 disk 100%" θα σου δώσει άπειρα θέματα με φυσικά λύσεις του τύπου αγόρασε αυτή την εφαρμογή, καθάρισε το pc απο "σκουπίδια" κτλ.

Σου είπα. Τα 10 δουλεύουν πολύ καλά μόνο με SSD. Άμα έχεις HDD παίζει μεγάλο θέμα.

Mε συγχωρείς κιόλας, τι ακριβώς χρήση είναι αυτή? Δεν μπορώ να επιβεβαίωσω ή να διαψεύσω αυτά που λές, αλλά τα θεώρω irrelevant έτσι και αλλιώς. Ποιός έχει HDD το 2021 και ανοίγει το PC του κάθε 20 ημέρες? :P 

SSD από το 2011 έχω, και ποτέ δεν είχα προβλήματα με αργό boot. Στα υπόλοιπα νομίζω συμφωνήσαμε από την αρχή. αν έχεις PC του 2005 με HDD ε ok, βάλε linux. Καλύτερη επιλόγη θα έλεγα πως είναι απλά να δώσεις 100€ να πάρεις καινούργιο PC, αλλά όπως βολεύεται ο καθένας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

To ερώτημα μου είναι...γιατί? Γιατί να το κάνω όλο αυτό αφού τα windows δουλεύουν άψογα? Να ψάχνω να βρώ αν θα δουλεύει το λογιστικό στη δουλειά? What's the point. 

Ποιός σου είπε να το κάνεις στο pc της δουλειάς κ ποιός σου είπε ότι πρέπει να το κάνεις γενικότερα; Μόνος σου είπες τους λόγους που δεν το κάνεις ή που δεν θα ήθελες να το κάνεις κ όλη μέρα λες πόσο κακό λειτουργικό γενικά είναι το linux. Ο λόγος μου ενάντια στο δικό σου με επιχειρήματα κ αποδείξεις.

Δε μπορώ να πω ότι δοκίμασα τα Windows 95 κ είχαν γκρι κ άσχημα παράθυρα κ να έρχομαι εν έτη 2021 κ να λέω ότι τα 10 είναι μούφα επειδή τα 95 δε μου άρεσαν οπτικά.

Σου είπα γιατί είναι κακό λειτουργικό τα 10. Τώρα το να σου σβήνει τα αρχεία από το home folder με μία ενημέρωση ένα λειτουργικό πχ κ να λες κ ντάξει μωρέ σιγά, άντε πες το στον παππού αυτό κτλ είναι άτοπο! Το να ανοίγω το pc κ να μην έχει λειτουργικό ξαφνικά μια μέρα σε SSD με 10 που το πας; Τον έκανε unlocated. Τη μια νύχτα τον έκλεισα την άλλη μέρα ο SSD ήταν άδειος! Σε καινούργιο SSD Samsung. Δε το λες κ μικρό κακό. Εύχομαι να μη σου τύχει. Σκέψου να έχεις να κάνεις μια παρουσίαση την επόμενη μέρα. Να πάρεις το laptop κ να πας να το ανοίξεις κ να δεις ένα τίποτα. Τι θα πεις; Παιδιά συγνώμη μάλλον κάποια ενημέρωση μου έκανε unlocated τον δίσκο μου; Ποιός θα σε πιστέψει;

Δεν σου είπε κανείς να πειράξεις τα Windows που λειτουργούν αν κάνεις την δουλειά σου, σου είπα ότι ΙΣΩΣ κ να μπορείς να την κάνεις καλύτερα με ένα διαφορετικό λειτουργικό για το οποίο είσαι αρνητικά προκατειλημμένος χωρίς ΚΑΝ να το έχεις δοκιμάσει κ μιλάς γι αυτό χωρίς να γνωρίζεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Galaxy book 12 (ταμπλετα) διετίας, core i5, ενα μετριότατο ssd ενσωματωμένο, 8 δευτερόλεπτα boot, windows. Εννοείται εχω αφαιρεσει απο το boot οτι δε χρειάζομαι, παιχνίδια κλπ. Αυτα για 30 δευτερόλεπτα είναι για κατι παλιά pc χωρίς ssd. Με 20€ ενας ssd 256 gb, να συζητάμε ποσο κανει με σκληρό να ανοίξει έχει κανενα νοημα? Κανείς δε θα πάει στο Linux γι αυτο. 

(Drivers για linux δεν υπάρχουν, όπως και σχεδόν για ΚΑΝΈΝΑ samsung. Επίσης για τις περισσότερες μάρκες πλην lenovo, δεν βρίσκεις drivers. Για επιτραπέζια μηχανήματα μπορεί να είναι καλύτερη η κατάσταση, στο κάτω κάτω αλλαζεις και μια καρτα δυκτιου που να εχει drivers. Στα φορητά τι να αλλαξεις? Το γράφω για κάποιον που λεει, όπου τα εβαλα έπαιξε. Εγω σε όποιο φορητό τα εβαλα, στο 80% καποιο drive δεν έβρισκα.). 

Εννοείται οτι σε παλαιά pc υπάρχουν linux distro που πάνε πολύ καλύτερα. Επίσης εννοείται οτι για τους power users υπάρχουν custom lite windows versions (τέτοια χρησιμοποιω) πολυ ποιο lite και γρήγορη από τα αυθεντικά Windows. Να πας να βάλεις σε παλαιο μηχάνημα windows 10 εννοείται δεν είναι η καλύτερη λύση. 

Όλα αυτα, δεν αποτελούν επιχείρημα για ενα μεσο χρήστη να βάλει σε ενα νορμάλ σημερινό pc linux. Γι αυτο και δεν βάζει. Δεν είπε κανείς οτι ειναι κακό λειτουργικό ή δύσκολο. Ο πολυς ο κόσμος δεν έχει  κανενα σοβαρό λόγο να παει σε Linux. Αν πάει, μια χαρα ακρη θα βγάλει και εκει. Στο τέλος μπορεί να του αρέσουν και παραπανω. Αλλα απο τη στιγμή που δεν εχει λόγο να κανει την αλλαγη, δεν την κανει. 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Herald είπε

To ερώτημα μου είναι...γιατί? Γιατί να το κάνω όλο αυτό αφού τα windows δουλεύουν άψογα? Να ψάχνω να βρώ αν θα δουλεύει το λογιστικό στη δουλειά? What's the point. 

Mε συγχωρείς κιόλας, τι ακριβώς χρήση είναι αυτή? Δεν μπορώ να επιβεβαίωσω ή να διαψεύσω αυτά που λές, αλλά τα θεώρω irrelevant έτσι και αλλιώς. Ποιός έχει HDD το 2021 και ανοίγει το PC του κάθε 20 ημέρες? :P 

SSD από το 2011 έχω, και ποτέ δεν είχα προβλήματα με αργό boot. Στα υπόλοιπα νομίζω συμφωνήσαμε από την αρχή. αν έχεις PC του 2005 με HDD ε ok, βάλε linux. Καλύτερη επιλόγη θα έλεγα πως είναι απλά να δώσεις 100€ να πάρεις καινούργιο PC, αλλά όπως βολεύεται ο καθένας.

Αφού εσύ μιλάς για παππούδες που παίζουν αράχνες κ βλέπουν τσόντες. Τι να τα κάνουν τα καινούργια pc;

Γιατί να έχω HDD σε Windows; Για να το μαμήσουν στις εγγραφές; Να γράφουν ότι θέλουν όποτε το θέλουν; Να βγάζεις το OneDrive κ να σου ξανά μπαίνει μόνο του; Με κάθε ενημέρωση; Να βάζεις σουπερ ντούπερ antispiware προγράμματα για να νομίζεις ότι σταμάτησες τη Microsoft να σε παρακολουθεί;

Sorry αλλά θέλω να έχω τον απόλυτο έλεγχο στον υπολογιστή μου κ να κάνω ότι θέλω εγώ μόνο όταν το θέλω εγώ. Όχι να συμβαίνουν 1002 πράγματα που δε μπορώ να κόψω ή να ελέγξω. Αυτή είναι η χρήση μου!!

Σου είπα ότι το pc πάει σφαίρα σε αποκρισιμότητα, δε σου είπα ότι θα τρέξω PhotoShop κ το αμφισβήτησες, λέγοντας ότι "α για core 2 duo κιόλας; σίγουρα" αυτού του στυλ.

Σε κοντράρω στα ίσα με pc 13 ετών σε χρόνους εκκίνησης ως απάντηση κ τώρα αμφισβητείς τη χρήση που εγώ κάνω στον υπολογιστή μου;

Ε μηδένισε το κ αυτό!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leonidas_ είπε

Αφού εσύ μιλάς για παππούδες που παίζουν αράχνες κ βλέπουν τσόντες. Τι να τα κάνουν τα καινούργια pc;

Γιατί να έχω HDD σε Windows; Για να το μαμήσουν στις εγγραφές; Να γράφουν ότι θέλουν όποτε το θέλουν; Να βγάζεις το OneDrive κ να σου ξανά μπαίνει μόνο του; Με κάθε ενημέρωση; Να βάζεις σουπερ ντούπερ antispiware προγράμματα για να νομίζεις ότι σταμάτησες τη Microsoft να σε παρακολουθεί;

Sorry αλλά θέλω να έχω τον απόλυτο έλεγχο στον υπολογιστή μου κ να κάνω ότι θέλω εγώ μόνο όταν το θέλω εγώ. Όχι να συμβαίνουν 1002 πράγματα που δε μπορώ να κόψω ή να ελέγξω. Αυτή είναι η χρήση μου!!

Σου είπα ότι το pc πάει σφαίρα σε αποκρισιμότητα, δε σου είπα ότι θα τρέξω PhotoShop κ το αμφισβήτησες, λέγοντας ότι "α για core 2 duo κιόλας; σίγουρα" αυτού του στυλ.

Σε κοντράρω στα ίσα με pc 13 ετών σε χρόνους εκκίνησης ως απάντηση κ τώρα αμφισβητείς τη χρήση που εγώ κάνω στον υπολογιστή μου;

Ε μηδένισε το κ αυτό!!

Σορρυ κιολας, με το συμπαθιο ε, απο ελαχιστα ως καθολου με ενδιαφερει το ποσο γρηγορα bootari ενα pc 16 ετων σε linux με η χωρις ssd. Γιαυτο παω για δουλεια καθε πρωί, για να μπορώ μεταξυ αλλων να εχω ενα pc λιγο πιο προσφατο απο 16 ετων. Δηλαδη πραγματικα και να ισχυουν αυτα που λες... Ποιος εχει pc 15 ετιας και για ποιο λογο. 

Αν δεν κανω λαθος κιολας οι πρωτοι core 2 duo ηταν του 2005,οχι του 2008. Το 2008 υπηρχαν στην αγορα οι core2quad 9xxx και μολις εμφανιζοταν και οι πρωτοι i7. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Σορρυ κιολας, με το συμπαθιο ε, απο ελαχιστα ως καθολου με ενδιαφερει το ποσο γρηγορα bootari ενα pc 16 ετων σε linux με η χωρις ssd. Γιαυτο παω για δουλεια καθε πρωί, για να μπορώ μεταξυ αλλων να εχω ενα pc λιγο πιο προσφατο απο 16 ετων. Δηλαδη πραγματικα και να ισχυουν αυτα που λες... Ποιος εχει pc 15 ετιας και για ποιο λογο. 

Αν δεν κανω λαθος κιολας οι πρωτοι core 2 duo ηταν του 2005,οχι του 2008. Το 2008 υπηρχαν στην αγορα οι core2quad 9xxx και μολις εμφανιζοταν και οι πρωτοι i7. 

Άλλο τόσο με ενδιαφέρει κ εμένα η άποψή σου για λειτουργικό που δοκίμασες πριν 11 χρόνια. Απλά μην παίρνεις κ άλλους που θα διαβάσουν αυτά που γράφεις στο λαιμό σου.

Βάλε κ κάνα link με τροφοδοτικό, κουτί, ram, cpu, μητρική, δίσκο ή έστω μητρική, ram, cpu πες ότι τα άλλα τα έχουν με 100 ευρώ για να ξέρουν από που να ψωνίζουν καινούργια pc.

Όλο ανακρίβειες γράφεις κ υπεκφυγές του τύπου δεν μπορώ να το δοκιμάσω, ποιος το δοκιμάζει, ποιος έχει τέτοιο pc κ δε βαριέσαι τώρα μωρέ σιγά. Έχεις μηδενίσει τα πάντα κ μετά σε πείραξε ο Ελιτισμός software, ενώ ο Ελιτισμός του hardware είναι αποδεκτός!!

Άντε πες στον μπάρμπα με τα Windows ότι το παλιό ιχ που έχει για να κάνει τη δουλειά του είναι παλιό κ δε το επισκευάζεις γιατί υπάρχουν fiat τουρμπάτα που πάνε σφαίρα κ τα αγοράζει πολύ φθηνά.

Το ότι αναφέρομαι στο συγκεκριμένο μηχάνημα είναι για να σου δείξω ότι αν bootάρω σε 7 second σε διπύρηνο σκέψου τι θα κάνω σε νεότερο hardware.

Εσένα δηλαδή όλα τα threads του i5 για τα λογιστικά παίρνουν φωτιά κ τα αξιοποιείς στο μέγιστο; Δεν είμαστε όλοι της υπερβολής, δεν παίζουμε όλοι παιχνίδια, ούτε χρειαζόμαστε απαιτητικά γραφικά. Ούτε κάνω compile όλο το λειτουργικό. Προτιμώ να είμαι μινιμαλιστής κ να έχω ακριβώς αυτό που χρειάζομαι κ τίποτα περισσότερο, παρά να είμαι της υπερβολής. Έχω φίλο που έκανε αναβάθμιση 1000 ευρώ στο πισί. Μετά από 6 μήνες έκανε αναβάθμιση 2000. Ζήτημα να τον είχε ανοίξει 2 φορές στο 6 μηνο. Είναι όλη μέρα στη δουλειά κ σκοτώνεται, δεν έχει χρόνο να ασχολείται αλλά κ βαριέται να ασχολείται με το pc έτσι κ αλλιώς. Τον ρώτησα γιατί έκανε κάτι τέτοιο. Κ μου είπε, "μου αρέσει η τεχνολογία κ θέλω να λέω ότι έχω τον καλύτερο υπολογιστή"!!

Ξέρω αμέτρητα παιδάκια που μαζεύουν λεφτά για να πάρουν κάρτες γραφικών κ να παίζουν παιχνίδια καλύτερα απ ότι οι φίλοι τους.

Με λίγα λόγια ο καθένας κ@υλώνει με κάτι διαφορετικό. Εγώ γουστάρω να αποδεικνύω σε άτομα σαν εσένα ότι μπορώ κάτι που φαινομενικά αυτοί θεωρούν σκουπίδι, με τις κατάλληλες γνώσεις να το μετατρέψω σε κάτι που μπορεί να δουλέψει καλύτερα απ ότι μπορούσαν ποτέ να φανταστούν.

Δεν είναι τα πάντα θεάματα κ πυροτεχνήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρέσει που κάθεστε και μιλάτε για superiority λειτουργικού. Αυτό που ενδιαφέρει τον καθένα είναι να μπορεί να κάνει την δουλειά του η να ψυχαγωγείται  με τις καλυτερες εφαρμογες που κυκλοφορούν χωρίς να τον αναγκάζει το ίδιο το λειτουργικό σε ημίμετρα . Δεν είναι ούτε η ευκολία εγκατάστασης ούτε τίποτα . Αυτά έχουν λυθεί .

Επεξ/σία από Aztec
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aztec είπε

Μου αρέσει που κάθεστε και μιλάτε για superiority λειτουργικού. Αυτό που ενδιαφέρει τον καθένα είναι να μπορεί να κάνει την δουλειά του η να ψυχαγωγείται  με τις καλυτερες εφαρμογες που κυκλοφορούν χωρίς να τον αναγκάζει το ίδιο το λειτουργικό σε ημίμετρα . Δεν είναι ούτε η ευκολία εγκατάστασης ούτε τίποτα . Αυτά έχουν λυθεί .

Τί εννοείς καλύτερη εφαρμογή ψυχαγωγίας; Κ αυτό πάλι υποκειμενικό είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leonidas_ είπε

Βάλε κ κάνα link με τροφοδοτικό, κουτί, ram, cpu, μητρική, δίσκο ή έστω μητρική, ram, cpu πες ότι τα άλλα τα έχουν με 100 ευρώ για να ξέρουν από που να ψωνίζουν καινούργια pc.

 

Δεν φτάνουν τα 100? Άντε κάντα 130. 

Να σου πω, γιατί σταμάτησες στο PC 16ετίας? Γιατί όχι ξέρω γώ 30 ετίας? Με έναν pentium 2 πως τα πάει το linux? Σφαίρα και εκεί? 

Sorry ρε φιλε, αλλά είτε windows είτε linux είτε οτι θες να του βάλεις PC 16 ετίας ούτε για browsing δεν κάνει. Τώρα εσύ πως την παλεύεις δεν έχω ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν φτάνουν τα 100? Άντε κάντα 130. 

Να σου πω, γιατί σταμάτησες στο PC 16ετίας? Γιατί όχι ξέρω γώ 30 ετίας? Με έναν pentium 2 πως τα πάει το linux? Σφαίρα και εκεί? 

Sorry ρε φιλε, αλλά είτε windows είτε linux είτε οτι θες να του βάλεις PC 16 ετίας ούτε για browsing δεν κάνει. Τώρα εσύ πως την παλεύεις δεν έχω ιδέα.

Όντως. Δεν έχεις ιδέα!! Σε πολλά θέματα!!

PS. Το link ξέχασες.

Επεξ/σία από leonidas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Εντάξει, έχεις εσύ με το PC 16ετίας που πάει σφαίρα :P 

Βρήκες κάτι να πιαστείς έτσι; Ενώ εσύ που πήγες κ πήρες i5 για browsing; Σε κατά κλέψανε.

Link με καλάθι αγορών με mobo, cpu κ ram με 130 ευρώ. Περιμένω!! Το κουτί κ το τροφοδοτικό κ ο δίσκος δώρο. Κ το κλειδάκι 10 ευρώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leonidas_ είπε

Τί εννοείς καλύτερη εφαρμογή ψυχαγωγίας; Κ αυτό πάλι υποκειμενικό είναι!

Πχ  παιχνίδια . Εκτός αν δεν θεωρείς να ψάχνεις gold silver platinum bronze στις βασεις για wine dxvk proton ημίμετρο . Για κάποιους ακόμα και να παίξουν με κονσόλα είναι ψυχαγωγία σαν χόμπι αλλά εδώ δεν μιλάμε για αυτή την κατηγορία . 

πρέπει να κατανοήσεις ότι ακόμα και οι έμπειροι χρήστες Linux έχουν πολλές φορές δεύτερο partition με windows . Για αυτή την μια εφαρμογή η εκείνο το περίεργο παιχνίδι .  Είναι ουτοπικό να συζητάμε για απλούς χρήστες λοιπόν . Δεν φταίει το λειτουργικό αλλά όσο superior και να μπορεί να είναι χωρίς υποστήριξη δεν μπορεί να σταθεί 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leonidas_ είπε

Βρήκες κάτι να πιαστείς έτσι; Ενώ εσύ που πήγες κ πήρες i5 για browsing; Σε κατά κλέψανε.

Link με καλάθι αγορών με mobo, cpu κ ram με 130 ευρώ. Περιμένω!! Το κουτί κ το τροφοδοτικό κ ο δίσκος δώρο. Κ το κλειδάκι 10 ευρώ!!

Σου είπα εγώ οτι πήρα i5 για browsing? :P 

Τα κλειδιά και τα κουτιά και τροφοδοτικά δώρα που κολλάνε? PC έχεις ήδη, για αναβάθμιση CPU / Mobo / Ram μιλάω προφανώς. Τροφοδοτικό και κουτί ας πούμε γιατί να αλλάξεις? Eκτός και αν τα windows χρειάζονται και καινούργιο case για να μη σέρνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...